Arsenal orta saha oyuncusu Mourinho ile görüştükten sonra Roma’ya katılmaya istekli olduğunu doğruladı.


Arsenal’in gözden düşmüş orta saha oyuncusu Lucas Torreira, AS Roma menajeri Jose Mourinho ile görüştüğünü ve bu yaz İtalya’ya çok iyi dönebileceğini doğruladığını itiraf etti. Uruguaylı, 2022 UEFA Avrupa Konferans Ligi kazanan teknik direktörüne hayranlık duyduğunu dile getirdi.

Gunners, 2018’de Sampdoria’dan Torreira’yı 28.6 milyon € karşılığında kadrosuna katmıştı. Emirates Stadyumu’ndaki ilk sezonundaki komuta orta saha oyunuyla seyircileri etkiledi. Ancak işler kısa sürede daha da kötüye gitti.

2019-20 sezonundaki bir dizi ikna edici olmayan gösterinin ardından, 2020 yazında Atletico Madrid’e kiralandı. Geçen sezonun başında Arsenal’e döndükten sonra, bu kez Serie A takımına kiralandı. Fiorentina.

Torreira, Fiorentina adına 2021-22 sezonunda takdire şayan bir performans sergiledi ve tüm müsabakalarda çıktığı 35 maçta beş gol ve iki asist kaydetti. Serie A takımının onun kalışını kalıcı hale getirmesi bekleniyordu. Ancak Fiorentina, ücreti düşürmek için pazarlık yaptıktan sonra teklifi kabul etti. Ayna), Torreira’nın geri dönmesine ve Arsenal’in sezon öncesi hazırlıklarına katılmasına neden oldu.

Uruguaylı şu anda Arteta’nın kadrosunda, ancak İtalya’ya kalıcı olarak geri dönmesi hala kartlarda çok fazla olabilir. Uruguay medyasına konuşma (başka bir Ayna Torreira, hayran olduğu Roma patronu Mourinho ile görüştüğünü doğruladı.

Dedi ki:

“Roman mı? Evet, bir olasılık var. Mourinho ile bir süre önce görüştüm. Onu bir teknik direktör olarak takdir ediyorum. Beni çok cezbeden bir fırsat ama kolay değil.”

Torreira, Arsenal’e dört yıl önce katıldığından bu yana, Gunners formasıyla 89 maçta forma giydi ve müsabakalarda dört gol ve altı asist kaydetti.


Arsenal, Lucas Torreira’nın Roma’da başarılı olabileceğini reddetti

Arteta’nın planlarında Torreira olmayabilir ama 26 yaşındaki oyuncu, ünlü bir Avrupa kulübünde adını duyuracak kaliteye sahip. Roma onun gelişeceği kulüp olabilir.

Mourinho her zaman güçlü, teknik açıdan zeki orta saha oyuncularını tercih etti. Eski Manchester United orta saha oyuncusu Nemanja Matic’e olan hayranlığı buna örnektir. Torreira, her iki kutuyu da zahmetsizce işaretler. Ayrıca inanılmaz çalışkan ve ligi çok iyi tanıyor.

Geçen sezon 35 maçta, 26 yaşındaki oyuncu maç başına ortalama 1.2 top, 0.8 müdahale ve 0.7 kilit pas attı.

¡Vamos Uruguay! Üç içerikli bir motivasyon kaynağı ve motivasyonu onaylayın. Tenemos que seguir con esta mentalidad ve queremos obtener logros önemli. ¡Uruguay Nomá! #ElEquipoQueNosUne #LT14 🇺🇾

AS Roma, transfer piyasasında aktif. Nemanja Matic ve Zeki Çelik gibi isimlerle şimdiden sözleşme imzaladılar ve Torreira’yı da saflarına ekleyebilirler.

Eski Sampdoria adamı, Gunners ile olan sözleşmesinin gelecek yıl (Haziran 2023) sona ereceğini görüyor ve şu anda 20 milyon € değerinde. Transfermarkt).


Ayrıca Okuyun: 2022-23 sezonunun şimdiye kadarki en değerli 5 transferi

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/i-admire-coach-arsenal-midfielder-confirms-tempted-join-roma-holding-talks-mourinho?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir