Arsen Goulamirian, Londralı Fabio Turchi eliminatörüne hazırlanırken, yarı ağır siklet dünya şampiyonluk mücadelesinde Richard Riakporhe’yi izliyor | Boks Haberleri


WBA yarı siklet şampiyonu Arsen Goulamirian, Cumartesi günü Wembley Arena’da İtalyan Fabio Turchi ile mücadelede ‘Gece Yarısı Treni’nin galip gelmesi durumunda Richard Riakporhe ile dünya şampiyonluğu karşılaşmasını memnuniyetle karşıladı.

Riakporhe, Mart ayında Deion Jumah’ın sekizinci turda durdurulmasının ardından yenilmezlik rekorunu 14-0’a çıkardı ve bir sonraki hafta sonu Sky Sports’ta canlı yayınlanan IBF eleme maçında Turchi ile karşılaşacak.

Ancak, Goulamirian’ın organizatörü Yohan Zaoui’nin Fransız dövüşçünün 32 yaşındaki oyuncuyla yüzleşme konusundaki ilgisinin altını çizmesiyle, Riakporhe için başka bir potansiyel yol olarak bir WBA şampiyonluk mücadelesi ortaya çıktı.

Zaoui, “Goulamirian vs Riakporhe, Fransız ve İngiliz taraftarlar için çok heyecan verici bir mücadele olacak.” dedi.

“Her ikisi de dünya şampiyonluğu için savaşan, her ikisi de yenilmeyen, geniş kapsamlı bir delgeçle karşı karşıya olan saf bir destroyer başarıyı garantiledi. Sky Sports ve Ben Shalom benimle aynı fikirdeyse, haydi gidelim, hoşuma gitti.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Riakporhe, Lawrence Okolie ve Ilunga Makabu ile hesaplaşmaları izlerken herhangi bir şampiyonla savaşmaya hazır olduğunu söyledi

Aralık 2019’dan bu yana unvanını korumayan Goulamirian, Rus sporculara yönelik spor yaptırımları nedeniyle karşılaşmayı çevreleyen komplikasyonlara rağmen, zorunlu rakip Aleksei Egorov ile karşı karşıya kalmaya devam ediyor.

Goulamirian’ın COVID-19 testinin pozitif çıkması nedeniyle mücadelenin iptal edilmesi için çiftin geçen yılın arka ucunda buluşması bekleniyordu, ancak Zaoui önümüzdeki birkaç hafta içinde yeni bir tarih belirlemeyi umuyor.

Geçen ay konuşan Shalom, Riakporhe’nin dünya şampiyonluğu seçeneklerinin WBC şampiyonu Ilunga Makabu’yu bile içerebileceğini açıkladı.

Makabu, Ocak ayında unvanını korumak için Thabiso Mchunu karşısında bölünmüş bir karar zaferi talep ettikten sonra 29-2, kariyerinin en son yenilgisini Mart 2016’da Tony Bellew’e karşı üçüncü rauntta nakavtla aldı.

“Biz çok yakınız [to a world title]. Ona söz verdik, katılan ilk dövüşçüydü, ‘sana o dünya şampiyonluğunu alacağız’,” dedi Shalom. Gökyüzü sporları.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Yenilmeyen kruvazör Richard Riakporhe, Fabio Turchi ile karşılaştığında dünya şampiyonluğu fırsatı arayışına devam edecek ve düz bir KO’yu tahmin ediyor!

“Her seferinde hızlandı, Deion Jumah’a karşı gerçekten iyi iş çıkardı.

“Şimdi, Richard’ın savaştığını bildiğimiz gücü yok etmeye çalışacak olan Turchi ile savaşıyor, bu ilginç bir mücadele olacak. Eğer bunu başarırsa, sıradaki yüzde 100 dünya şampiyonluk mücadelesi olacak.

“Onun için üç seçenek var. Makabu dövüşünü seviyoruz, bunun Richard için mükemmel bir dövüş olduğunu düşünüyoruz, diğer birçok kruvazör de öyle.

“Hazır olduğunu düşünüyoruz, şu anda 32 yaşında, Turchi’yi yenecek. Eğer bunu başarırsa bunu görmek isteriz.

“O zaman umarım iki yarıklet dünya şampiyonumuz olur [alongside Lawrence Okolie] bu ülkede ve velter siklet bölümü için harika bir zaman.”

Richard Riakporhe – Fabio Turchi’yi Cumartesi günü saat 19.00’dan itibaren Sky Sports Ana Karşılaşması ve Sky Sports Action’da canlı izleyin.

Olimpiyat altın madalyalı Lauren Price MBE de profesyonel ilk çıkışını kartta yapacak.
Kaynak : https://www.skysports.com/boxing/news/12040/12630088/arsen-goulamirian-eyes-richard-riakporhe-in-cruiserweight-world-title-fight-as-londoner-prepares-for-fabio-turchi-eliminator

Yorum yapın

SMM Panel