Arc kahramanı Tasso kazanma yollarına geri döndü | Yarış HaberleriArc kahramanı Tasso kazanma yollarına geri döndü | Yarış Haberleri

Geçen yılın Prix de l’Arc de Triomphe galibi Torquator Tasso Cumartesi günü Hamburg’daki Grosser Hansa-Preis’te kazanan formuna geri döndü.

Beş yaşındaki oyuncu, geçtiğimiz sonbaharda düzenlenen ParisLongchamp şovunda, Tarnawa’yı antrenör Marcel Weiss ve jokey Rene Piechulek’e karşı dörtte üç farkla mağlup ederek şok edici bir galibi oldu.

Mayıs ayında Baden-Baden’e dönüşünde iyi bir mağlubiyet aldı, ancak Hamburg’da en iyi 12 furlong yarışına geri döndü ve Northern Ruler’dan üç buçuk boy kazanmak için akıllı bir vites değişikliği gösterdi.

Piechulek www.galopponline.de’ye şunları söyledi: “Bugün yarıştan önce çok daha iyi hissediyordum. Bunu, iyi bir ruh halindeyken hemen anlayabilirsiniz. Antrenörle Baden’de koşmayı tamamen unutup başlayacağımız konusunda anlaşmıştık. bugün yeniden.”

Torquator Tasso, bu ayın sonlarında Ascot’ta King George VI ve Queen Elizabeth Stakes’te bir giriş yaptı ve Paddy Power, Weiss’in bağlantıları olan planları henüz tartışmamasına rağmen, Birinci Grup elemesi için fiyatını 20’lerden 6-1’e düşürdü.

“Yılın başlangıcı gerçekten iyi değildi, ama bu onun biyoritmi ve kabul etmelisin. Bugünkü koşudan çok memnunum ve her şey plana göre gidiyor.

“Şimdi nasıl ilerleriz, önümüzdeki günlerde mal sahipleri ile görüşeceğiz.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12644384/arc-hero-tasso-back-to-winning-ways

SMM Panel PDF Kitap indir