“Aramızdaki kimya güçleniyor”


PSG, dün gece Ligue 1’de Clermont Foot’a karşı 6-1’lik çarpıcı bir galibiyet elde etti ve yıldız forvetler Neymar, Kylian Mbappe ve Lionel Messi’nin büyük katkıları oldu.

Neymar ve Mbappe hat-trick yaparken, Messi süperstar üçlünün muhteşem hücum gösterisinde hat-trick yapmayı başardı.

Ile konuşmak PSGTV oyundan sonra Neymar, PSG’nin performansıyla heyecanlandı:

“Sezonun ilk hat-trick’ini yaptığım için çok mutluyum. Galibiyet ve tavrımızdan daha da mutluyum. Aramızdaki kimyanın her maçta daha da güçlenmesi önemli.

“Maalesef sezon sonunda herkes neredeyse %100’de. Yazık ama sahada gösterdiğimiz her şeyden çok memnunum. Çok zeki oyuncularla oynamak çok daha kolay. Leo ve Kylian olağanüstü, iki dahi.”

Neymar, 3 farklı kulüpte 100 gol atan 2. oyuncu olmaya sadece 5 gol uzakta. nesil.

Neymar, Messi ve Mbappe’den oluşan ünlü PSG üçlüsü sonunda birlikte form buluyor ve iyi bir şekilde birleşiyor gibi görünüyor. Sezonun sonuna kadar Ligue 1’de sadece 7 maç kala taraftarlar, PSG forvetlerinden daha fazla bu tür performanslar bekleyecekler.

PSG, gelecek sezon Kylian Mbappe, Neymar ve Lionel Messi’yi elinde tutmaya kararlı olacak.

Paris Saint-Germain - Manchester City: A Grubu - UEFA Şampiyonlar Ligi
Paris Saint-Germain – Manchester City: A Grubu – UEFA Şampiyonlar Ligi

Neymar, Messi ve Mbappe, PSG için tek başlarına maç kazanma yeteneğine sahipler ve üçlünün önümüzdeki sezon bir arada kalıp kalmayacağını görmek ilginç olacak. Son birkaç hafta içinde 3 yıldızın tümü bir çıkışla bağlantılı.

Mbappe, Real Madrid ile yoğun bir şekilde bağlantılı olsa da, Lionel Messi’nin Barcelona’ya geri döneceği söylentileri sönmeyi reddediyor. Neymar bile son haftalarda bir çıkışla bağlantılıydı ve bazı haberler Fransız devlerinin doğru teklif gelirse 30 yaşındaki süperstarı satmaya açık olduğunu belirtiyor.

Lionel Messi gol atmazsa oyun kurucu olur. Messi gelmiş geçmiş en eksiksiz futbolcudur.

Süperstar üçlünün adımlarını atması biraz zaman almış olabilir. Ancak sezonun başlarında bir araya gelselerdi neler olabileceğine dair bir fikir verdiler.

PSG, Kylian Mbappe’nin geleceği şu anda en acil konu olan üçlüyü en az bir sezon daha bir arada tutmaya kararlı. Fransız oyuncunun sözleşmesi bu yaz bitiyor ve 23 yaşındaki oyuncunun önümüzdeki aylarda geleceği hakkında ne karar vereceğini görmek ilginç olacak.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/the-chemistry-us-gets-stronger-psg-attacker-neymar-lauds-extraordinary-lionel-messi-kylian-mbappe?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın