Apple ve Nike, yeni spor belgeselleri çekmek için çok yıllı ortaklık konusunda anlaştı


gelen bir rapora göre Hollywood’un son tarihimedya devleri Apple ve spor devleri Nike, yeni spor belgeselleri üretmek ve geliştirmek için çok yıllı bir ortaklık için bir araya geliyor.

Spor filmleri Apple+’da yayınlanacak ve Nike’ın Waffle Iron Entertainment ve Makeready stüdyoları tarafından üretilecek.

Artık belirli yayın platformları için birçok belgesel üretildiğinden, Apple ve Nike bir araya gelip bu konuda ellerini deneyen en son şirketler gibi görünüyor.

Apple ve Nike, yeni spor filmleri üretmek ve geliştirmek için çok yıllı bir ortaklık üzerinde anlaştılar. @SON TARİH.Apple Original Films, Nike’ın özel yapım şirketi Waffle Iron Entertainment ve Makeready tarafından üretilen projeleri finanse edecek ve dağıtacak.

Tom Brady’nin Arenadaki Adamı ve Michael Jordan’ın Son Dansı, son birkaç yılda büyük başarı elde eden spor filmlerinden sadece birkaçı. Bu, ESPN’nin 30 for 30 belgeselinden bazılarından bahsetmiyoruz bile.

Pek çok sporsever artık profesyonel sporculara ve hayatlarını nasıl sürdürdüklerine perde arkasından bakmak için can atıyor. Sonuç olarak, bu sefer başı çeken Nike ve Apple’ın yer aldığı daha fazla belgesel yayınlanmaya devam edecek.

Kesinlikle “belgeseller” olmayacak, aynı zamanda iki şirketin üreteceği filmler de olacak. Nike’dan Brad Weston, yeni girişimin bir parçası olacak Oscar’a aday gösterilen ‘The Fighter’ filminde rol aldı.

Apple TV+, Lakers efsanesi Magic Johnson hakkında ‘ They Call Me Magic’ başlıklı dört bölümlük belgesel dizisiyle spor dünyasına dalmıştı.

youtube kapağı

İki şirketin içerik için tam olarak ne tür içerik üreteceği henüz belli değil. Yine de, kullanıcıların takılıp kalacağı o kadar çok şey var ki, daha önce gördüğümüz şeylerden farklı olacağını hayal edebiliyoruz.

Apple ve Nike, spor filmleri dünyasındaki en yeni girişim

Tom Brady'nin Arenadaki Adamı belgeseli büyük bir başarıydı
Tom Brady’nin Arenadaki Adam belgeseli büyük bir başarıydı

Düzenli spor hayranlarının tüm zamanların en ünlü sporcularından bazılarının hayatlarına göz atabilme yeteneği, bu endüstrinin büyümesine yol açmıştır.

Daha önce de belirtildiği gibi, Tom Brady, Michael Jordan, Magic Johnson ve benzerlerinin hepsinin kendi dokümanları vardı. Sadece bu da değil, ESPN’in 30 for 30 serisindeki şu anda rezil olan ‘Tuck Rule Game’ hakkında bir belgesel, diğerleriyle birlikte son birkaç yıldır sürekli olarak ekranlarımıza geldi.

Firmaların ne üreteceği henüz bilinmiyor ama kesin olan bir şey var ki o da mutlaka izlenmesi gereken bir TV olacak.


Akshay Saraswat tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/bos/news-report-apple-nike-agree-multi-year-partnership-produce-new-sports-documentaries?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir