Anthony Yarde, 28 Ocak’ta WBC, WBO ve IBF hafif-ağır siklet şampiyonlukları için Artur Beterbiev’e meydan okuyacak | Boks Haberleri


Anthony Yarde, 28 Ocak’ta OVO Arena Wembley’de korkunç birleşik dünya şampiyonu Artur Beterbiev’e karşı bir dünya şampiyonluğu elde etti.

Yarde, Londra’da WBC, WBO ve IBF hafif-ağır sıklet kemerleri için Beterbiev’e meydan okuyacağını doğrulamadan önce Cumartesi gecesi üçüncü turda Stefani Koykov’u durdurdu.

Beterbiev, Haziran ayında Joe Smith Jr’ı ikinci turda durdurarak WBO kemerini koleksiyonuna ekledi ve rekorunu tamamı nakavtla 18 galibiyete çıkardı.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Artur Beterbiev, Madison Square Garden’da WBC, IBF ve WBO dünya unvanlarını birleştirmek için Joe Smith Jr’ı iki acımasız rauntta durdurdu.

Londra 2012 Olimpiyat Oyunlarında Oleksandr Usyk’e yenilen Beterbiev, “Bir meydan okumadan asla geri adım atmam ve Anthony Yarde bu dövüşü isteyen en iyi yarışmacılardan biri” dedi.

“Olimpiyatlardan bu yana ilk kez Londra’da mücadele etmeyi dört gözle bekliyorum.

“Yarde, Joe Smith Jr ile olan kavgamdan sonra bana ‘yavaş’ dedi, ancak yavaş ve istikrarlı bir şekilde yarışı kazandı ve 28 Ocak’ta Londra’da kazanacağım.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Artur Beterbiev, rakiplerinin her birini durdurdu

Yarde, 2019’daki önceki tek dünya şampiyonluk mücadelesinde Sergey Kovalev tarafından durduruldu, ancak Hackney adamı Beterbiev’i şok etme sözü verdi.

Yarde, “28 Ocak benim gecem olacak” dedi. “Kaderim kendi şehrimde oynuyor ve Wembley’de başlayan profesyonel kariyerim boyunca özlediğim şey buydu.

“Artur Beterbiev’de güçlü bir birleşik şampiyona karşı bu mücadele için büyük tahminlerde bulunmayacağım, ancak söyleyeceğim şey şu ki hiçbir şeyi şansa bırakmayacağım ve ateşe ateşle karşılık verdiğimde elimden gelenin en iyisini yapıyorum.”
Kaynak : https://www.skysports.com/boxing/news/12040/12751400/anthony-yarde-to-challenge-artur-beterbiev-for-wbc-wbo-and-ibf-light-heavyweight-titles-on-january-28

SMM Panel PDF Kitap indir