Anthony Joshua vs Oleksandr Usyk rövanşı: Kazanan için sırada ne var? Robert Helenius zorunlu atış istiyor | Boks Haberleri


Ağır siklet yarışmacısı Robert Helenius, WBA’dan kendisini ‘süper’ şampiyonlukları için zorunlu rakip olarak belirlemesini ve ona Oleksandr Usyk ile Anthony Joshua’nın galibi için bir sonraki şansı vermesini istedi.

Usyk’in 20 Ağustos’ta Joshua ile yapacağı rövanşın galibi, WBA unvanının yanı sıra WBO ve IBF ağır siklet kemerlerini de güvence altına alacak. Ancak 2022’nin en büyük dövüşlerinden birinde zafer kazanmak, kazananı, sonunda bu şampiyonluk kemerlerinin her biri için talepte bulunmaya çalışan bir dizi zorunlu yarışmacıyla baş başa bırakacak.

İngiliz Joe Joyce, WBO’nun bir numaralı ağır sıklet rakibi olarak konumlanırken, Helenius, WBA’nın kemeri için kendi mücadelesini zorlamak için yerinde olması konusunda kararlı.

Dillian Whyte ve Robert Helenius, Cardiff Prensliği Stadyumu'nda.  Fotoğraf: Nick Potts/PA Tel
Resim:
Robert Helenius bu yıl büyük bir kavga arıyor. (Fotoğraf: Nick Potts/PA Wire)

Helenius, “Haklı olarak WBA zorunlu, bu yüzden elbette Usyk ve Joshua kazananıyla ilgileniyorum” dedi. Gökyüzü sporları.

38 yaşındaki Finlandiyalı oyuncu, son iki maçında Adam Kownacki’yi durdurdu ve en son Tyson Fury vs Deontay Wilder III alt kartında öne çıktı. Helenius, Kownacki ile ilk maçında WBA ‘altın’ kemer kazandı ve şu anda dünya sıralamasında ikinci sırada yer alıyor. WBA şampiyonluğu için Usyk-Joshua kazananına meydan okumak için sıradaki olması gerektiği konusunda kararlı.

“Sıradaki kesinlikle ben olmalıyım. Benimkilerden sonraki her eleme maçı boğadır***. Bu noktada, Usyk’in bir sonraki dövüşünden sonra zorunlu olarak atanmazsak, sadece bir seçeneğimiz olacak” diye ısrar etti.

“Avukatlarım, WBA’nın her şeyi beceremediğinden çok emin, bu yüzden pozisyonuma güveniyorum.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Anthony Joshua ve Oleksandr Usyk, dünya ağır sıklet şampiyonluk rövanş maçı öncesinde ikili arasında yoğun bir yüzleşme sırasında birbirlerinden uzaklaşmayı reddettiler.

Gökyüzü sporları WBA’ya bir yorum için yaklaştı.

Helenius, muhtemelen Wilder ve hatta Fury için geri dönüş rakibi olarak bu yıl daha fazla fırsat arayacak.

Daniel Dubois veya Joe Joyce gibi İngiliz yarışmacılar da onu, büyük bir şampiyonluk şansı için kendilerini konumlandırmak için doğru mücadele olarak görebilirler.

Helenius, “Şimdilik sadece antrenmana odaklanacağım ve Usyk ile Joshua ve WBA durumumun nasıl oynandığını göreceğim.” Dedi.

“Ancak önümüzdeki aylarda kesinlikle çok büyük bir şey için harika bir konumdayım.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Oleksandr Usyk’e karşı rövanş maçı öncesinde Anthony Joshua, Tyson Fury’nin bir dövüşü kaybedeceğini tahmin ettiği her seferinde, sonunda galip geldiğini söyleyerek şaka yapıyor!

Kadın boks tarihindeki en büyük mücadele – Claressa Shields – Savannah Marshall – 10 Eylül Cumartesi günü Sky Sports’ta canlı yayınlanacak. Tarihin bir parçası olun ve Londra karşılaşması için buradan bilet alın.
Kaynak : https://www.skysports.com/boxing/news/12040/12653856/anthony-joshua-vs-oleksandr-usyk-rematch-what-next-for-the-winner-robert-helenius-demands-mandatory-shot

SMM Panel PDF Kitap indir