Anthony Joshua – Oleksandr Usyk 2’nin Ağustos ayında gerçekleşmesi muhtemel görünüyor


Anthony Joshua ve Oleksandr Usyk’in 20 Ağustos’ta ikinci kez karşılaşacakları bildiriliyor. Dövüş, Wembley Stadyumu’ndaki ilk karşılaşmalarından neredeyse bir yıl sonra gerçekleşecek.

Tarafından yapılan raporlara göre Günlük Yıldız Sporu Michael Benson’ın Twitter’ı aracılığıyla mekan da sıralandı. Jeddah Superdome Arena, WBC, WBA ve IBF Heavyweight Title mücadelesine ev sahipliği yapmak için hedefleniyor. Resmi onay henüz gelmemiş olsa da, hem ‘AJ’ hem de Usyk dövüş için hazırlıklara başladı.

Aşağıdaki talkSPORT’tan Michael Benson’ın tweetine göz atın:

Oleksandr Usyk ve Anthony Joshua arasındaki rövanş maçının 20 Ağustos’ta Suudi Arabistan’daki Cidde Super Dome’da hedeflendiği bildiriliyor. WBA, IBF ve WBO ağır sıklet dünya şampiyonluk mücadelesinin o tarih için onaylanmaya yakın olduğu iddia ediliyor. [According to @DailyStar_Sport]

Usyk’e karşı ikinci kariyer kaybının ardından, Anthony Joshua’nın umutsuzca rövanşı kazanması gerekiyor. Bir yenilgi, Tyson Fury’ye karşı tüm İngiliz gişe rekorları kıran bir film de dahil olmak üzere gelecekte potansiyel mega dövüşleri rayından çıkarabilir. İngiliz yıldız, şimdiden Robert Garcia’yı yeni antrenörü olarak atadı ve çeşitli medya etkileşimlerinde Usyk’e karşı skoru hesaplayacağına söz verdi.

Joshua ayrıca bu sefer nakavt bir zafer elde etmeye çalışacağını söyledi. İlk karşılaşmada orantısız bir yenilgiye uğramasına rağmen özgüvenini kaybetmemiş görünüyor. Ile konuşmak Oxford Birliğieski şampiyon dedi ki:

“Yani şimdi hedef, temellere geri dönmek ve nakavt için gitmek.”

‘AJ’ – Usyk 1 karşılaşmasının önemli anlarını aşağıdan izleyin:

youtube kapağı

Joshua’nın organizatörü Eddie Hearn de Brit’in bu sefer altı rauntta Usyk’i durduracağına inanıyor. Bununla birlikte, Ukraynalı oyuncu ilk dövüşte 12 rauntta ‘AJ’yi açıkça geride bıraktığı için söylemesi yapmaktan daha kolay. Yarışmada Joshua’nın zirvede olduğu bir dönem olmadı. Bu nedenle, hala birini uzaklaştırma gücüne sahip olmasına rağmen, Usyk’e hükmettiğini hayal etmek zor.


Anthony Joshua ve Suudi Arabistan ile bağlantısı

Joshua vs. Usyk 2 İngiltere’de veya dünyanın herhangi bir yerinde olabilirdi. Ancak Matchroom Boxing’in mekan olarak Suudi Arabistan’ı seçmesinin özel bir nedeni olabilir. Orta Doğu ulusu, son birkaç yılda birçok muharebe olayına ev sahipliği yaptı. Joshua ayrıca Suudi Arabistan’da Andy Ruiz Jr.’a karşı kariyerindeki ilk kaybının intikamını aldı.

New York, MSG’de ‘The Destroyer’ tarafından durdurulduktan sonra Joshua, Aralık 2019’da Diriyah Arena’da gerçekleşen ani bir rövanşta unvanlarını geri aldı. ‘AJ’, Ruiz Jr.’ı 12 raundun tamamında iki kez mağlup etmek için geride bıraktı. ağır siklet şampiyonu.

Suudi Arabistan, Anthony Joshua’dan başka bir dirilişe tanık olabilir. Bu sefer kariyerinin en büyük eşleşmelerinden birinde üç kez ağır sıklet şampiyonu olmayı planlıyor. Ancak, kemerleri dünyanın 1 numaralı boksöründen uzaklaştırmak son derece zorlu bir görev olacaktır.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/pro-boxing/news-anthony-joshua-vs-oleksandr-usyk-2-looks-likely-happen-august?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel