Anthony Joshua ile Oleksandr Usyk arasındaki rövanş maçı: AJ, ‘Geri dönüşün kralı benim’ diyor | Boks Haberleri


Anthony Joshua, geçen yıl iki boksörün Suudi Arabistan’da 20 Ağustos’ta yapacakları rövanş maçını duyurmak için Salı günü bir basın toplantısında bir araya geldiğinde ağır sıklet unvanlarını kaybettiğinden bu yana ilk kez Oleksandr Usyk ile karşılaştı.

İki dövüşçü sahnede karşı karşıya geldi. İkisi de kavgadan bu yana ilk bakışlarından kopmak istemeyen uzun bir yüzleşmeye dönüştü.

Usyk, Eylül ayında Londra’daki Tottenham Hotspur Stadyumu’nda Joshua’ya 12 rauntta eziyet ederek Watford ağır sıkletine oybirliğiyle karar mağlubiyetini ve profesyonel kariyerinin ikinci yenilgisini verdi.

Oleksandr Usyk ve Anthony Joshua, ağır sıklet rövanşlarını duyurmak için Suudi Arabistan'da bir araya geldi.  (Fotoğraf: Suudi Spor Bakanlığı)
Resim:
Oleksandr Usyk ve Anthony Joshua, ağır sıklet rövanşlarını duyurmak için Suudi Arabistan’da bir araya geldi. (Fotoğraf: Suudi Spor Bakanlığı)

​​O zamandan beri ikisi de boks yapmadı ancak bu yaz Suudi Arabistan’da Joshua ile birleşik WBO, WBA ve IBF ağır siklet unvanlarını geri almak ve bölümdeki pozisyonunu geri almak için baskı altında bir rövanş maçı yapacaklar.

Joshua ve Usyk, Londra’daki 2012 Olimpiyat Oyunlarında altın madalya kazandı. Ukraynalı Usyk, yarı siklette tartışmasız şampiyon olmaya devam etti. Joshua’ya karşı önde gelen bir ağır sıkletle başa çıkabileceğini kanıtladı ve bugün dünyanın en iyi dövüşçülerinden biri olarak kabul ediliyor.

Ancak Britanyalı, ilk dövüşlerinden öğrendiği ve ikinci kez kazanmak için gerekli değişiklikleri yapacağı konusunda kararlı.

Joshua, “İnşallah performans göstereceğim ve üç kez dünya ağır siklet şampiyonu olacağım” dedi.

“Harika olan şey, ikinci bir şansım olması. Beni ilk başta boksa sokan şey – gençken her seferinde biraz başım belaya girdi ve ikinci bir şansla kutsandım ve ben boksu buldum ve iki elimle tuttum Yani beni ve hikayemin çoğunu tanıyorsanız, geri dönüşün kralı olduğumu bilirsiniz.

“Beni indirebilirsin. Ama beni alt etmek zor.”

Anthony Joshua, Oleksandr Usyk
Resim:
Anthony Joshua’nın yeni antrenörü, Oleksandr Usyk ile ikinci maçı için yeni taktiklere ihtiyacı olduğuna inanıyor

Usyk, yaklaşımında her zamanki gibi ölçülü, sakince, “Hepimizin bildiği gibi şu anda evde en iyi durumda değiliz. [in Ukraine] ama yapmamız gerekeni yapıyoruz. Biz işimizi yapıyoruz. Hedeflerimize ulaşmak için ekibimle birlikte çok çalışıyoruz. Hiçbir zaman çok gürültülü ve parlak konuşmalar yapmadım. Tek yaptığım antrenman kampımda ve spor salonumda çok çalışmaktı. Dövüş tarihine kadar yapacağım şey bu ve sonra ringe girip boksumla sizi mutlu edeceğim.”

Joshua, 2019’daki bir başka Suudi Arabistan rövanş maçında Andy Ruiz’i geride bırakarak ilk profesyonel kaybını tersine çevirdi. Ancak, Ağustos ayında Usyk ile yapacağı bu maçta taktiklerini değiştirmek zorunda kalacağını kabul ediyor.

Bu amaçla, köşesinde Angel Fernandez’e katılması için yeni bir antrenör Robert Garcia’yı getirdi. “Bazen işleri basit tutarsanız harika şeyler elde edebilirsiniz” dedi. “Robert kampta harikaydı.

“Kesinlikle açlık hala orada.”

“Blip’ler olur, hayatta bir şeyler olur” diye ekledi. “Hala yoldayız, hala kesin olarak tartışmasız yoldayız.”

‘Joshua, Usyk’e karşı yanlış mücadele verdi’

Yeni antrenör Robert Garcia, AJ’nin rövanşta neden farklı olacağını açıklıyor

Anthony Joshua, Robert Garcia’nın ekibine katılmasıyla Oleksandr Usyk ile rövanş maçı için yeni bir antrenör getirdi.

Amerikalı, Joshua’nın rövanş için yüzüğe girdiğinde farklı bir dövüşçü olacağı konusunda ısrar ediyor. Garcia, “Artık farklı bir Anthony görüyorum. Düşünme şekli, konuşma şekli, antrenman yaptığı her şey, spor salonunda yaptığı her şey” dedi.

“Bence yanlış dövüşü yaptı [before against Usyk] ve bu geçmiş. Bu zaten oldu. Usyk daha iyi bir adamdı. Onu tebrik ediyoruz ama 20 Ağustos’ta bu şampiyonlukları kazanmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Yapabileceğini biliyorum. O daha büyük adam, daha güçlü adam, erişim avantajı var, bu yüzden tüm bunlardan faydalanacağız ve o gün geldiğinde, şüphesiz üç kez dünya ağır sıklet şampiyonu olacağımızı düşünüyorum. “

Garcia’nın dediği gibi, çok motive olduklarını söylüyor. “Dünyadaki ilk ağır siklet şampiyonumu istiyorum. 14 dünya şampiyonum oldu. O benim 15’incim olacak ama dünyadaki ilk ağır siklet şampiyonum olacak ve bu benim için de çok büyük,” diye ekledi.

“Her şeye hazırlıklı olmalıyız. Usyk harika bir dövüşçü. Yetenekleri var, refleksleri var, isabetliliği var, her şeye sahip. Ama bence Anthony onu yenmek için tüm araçlara sahip.”
Kaynak : https://www.skysports.com/boxing/news/12040/12637953/anthony-joshua-vs-oleksandr-usyk-rematch-im-the-comeback-king-says-aj

Yorum yapın

SMM Panel