Ange Postecoglou: Celtic menajer İskoç Premiership şampiyonu olma yolculuğunu değerlendiriyor | Futbol Haberleri


Bir yıl önce Celtic, kargaşa içindeki bir kulübü canlandırmak için nispeten bilinmeyen Ange Postecoglou’ya baktı ve ilk sezonunda İskoç Premiership unvanını ve Lig Kupası’nı kazanarak şüphecileri susturdu.

Postecoglou’nun Parkhead’deki hayatı parlak başlamadı, ilk üç maçını kazanamadı, bu da Şampiyonlar Ligi’nden çıkış ve ligde Hearts’a ilk gün yenilgisiyle sonuçlandı.

Ancak Avustralyalı, hücum eden, eğlendiren ve amansız futbol felsefesinden vazgeçmeyeceği konusunda her zaman ısrar etti ve bir önceki sezon Rangers tarafından bir kenara atılan mücadele eden bir tarafı parça parça yeniden inşa etti.

Postecoglou: Asla Durmayacağız

16 Haziran Perşembe 18:00

Tannadice’de mayıs ayında bir çarşamba gecesi şampiyonluk geldi ve menajer bunun kendisi ve Celtic’teki yükselen yeteneği için sadece bir başlangıç ​​olduğuna söz verdi.

Eski Avustralyalı menajer, 365 gün görev süresine değinirken, “Birçok başarı elde ettim, ancak bu kesinlikle şimdiye kadar yaşadığım en zor mücadele ve en zor yıl” dedi.

“Maçtan sonra bir röportaj yaptım ve en güçlü duygunun ne olduğunu tam olarak kelimelere dökemedim.

“Şimdi geriye dönüp baktığımda ve son maçta nasıl bitirdiğimize baktığımda, sanırım bir parçam ‘hayır, bunun son nokta olmasını istemiyorum’ dedi.

“Bu sezon, rekabet edeceğini ve önümüzdeki birkaç yıl boyunca Premier Lig’de başarılı olacağını umduğum bir takımın ilk temelini oluşturmakla ilgiliydi.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Celtic unvanı geri alırken Tannadice Park’tan öne çıkanlar!

Celtic’in şampiyonluk kazanmasıyla birlikte Şampiyonlar Ligi grup aşamaları için elemeler geliyor ve Postecoglou, takımının Avrupa futbolunun en büyük sahnesinde büyümesini istiyor.

“Benim rolüm, gelecek yıl bizi daha iyi hale getirmek, daha iyi olmamız gerekiyor” dedi. Gökyüzü sporları.

“Şampiyonlar Ligi’nde de durum aynı, bizim görevimiz oraya ulaşmak ve bir etki yaratmak.

“Bu sadece gelecek yıl bir etki yaratmakla ilgili değil, sürekli olarak etki yaratacak ve zaman alan bir ekip oluşturmakla ilgili.

“Bir sürecimiz oldu, transfer pazarında çok büyük bir harcama yapmadan başarı elde ettik. Biz kulüp bu ve büyümeye devam etmemizi istediğim alan bu ve yapacağımız da bu.”

Sezonun açılış gününde Hearts’a yenilerek şampiyonluğa giden yol hiç de kolay olmadı.

Tynecastle’daki 2-1’lik mağlubiyet için “O zamanlar içinde bulunduğumuz kargaşa nedeniyle benim için neredeyse mantıklı bir başlangıçtı” dedi.

“İlk maç çıktığı zaman Şampiyonlar Ligi’nden elenmiştik ve insanlar, ortaya koyduğumuz kadroların bir şekilde bir araya getirildiğini görebiliyordu.

Kyogo Furuhashi, takım arkadaşlarıyla tanıştıktan birkaç saat sonra Hearts karşısında ilk maçına çıktı.
Resim:
Kyogo Furuhashi, takım arkadaşlarıyla tanıştıktan birkaç saat sonra Hearts karşısında ilk maçına çıktı.

“O ilk maçta bile, Carl Starfelt Cuma günü geldi, takımla antrenman yaptı ve Cumartesi oynadı. Kyogo [Furuhashi] O gün bizimle otelde buluştu.”

Ancak Postecoglou, Celtic’i başarıya götürebileceğini pek çok şüphecisine kanıtlamaya çalıştığı için felsefesini değiştirmeye istekli değildi.

“İnsanların, özellikle dışarıdan, ‘biz haklıydık, bu adam ne yaptığını bilmiyor’ gibi anlık gözlemlerini yapacaklarını biliyordum.

“Benim için daha önemli olan, oyuncuların ne gördüğüydü ve o zaman kibir olmadan, elimden gelenin en iyisini yaptığımı hissediyorum.

Postecoglou, Celtic'in Hearts'taki ilk gün yenilgisinin kaçınılmaz olduğunu hissetti
Resim:
Postecoglou, Celtic’in Hearts’taki ilk gün yenilgisine şaşırmadı

“Bu alanda gerçekten bir kesinlik hissediyorum, herkese bu sürece bağlı kalırsanız, göreceğiniz sonucun herkes için faydalı olacağını söylüyorum.

“Oraya geleceğiz ve bu süreçte seni destekleyeceğim.

“Aynı zamanda bu futbol kulübünde bunu yapmak için bir yılım olmayacağını biliyordum, bu konuda kesinlikle nettim.”

Eski Firma savaşları

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Postecoglou, Şubat ayındaki Old Firm galibiyetinin şampiyonluk yarışında kilit rol oynadığını ve yenilginin, Rangers’ı sıçrama şansını sona erdirebileceğini kabul ediyor

Ayrıca şampiyonluk yarışında kilit nokta Old Firm maçlarındaki sonuçlardı.

Celtic, Ağustos sonunda ilk karşılaşmaları için Ibrox’a gittiklerinde deplasmanda galibiyet alamamıştı ve maç Rangers’ın 1-0’lık galibiyetiyle sona erdi.

56 yaşındaki oyuncu, “Kişisel görüşüm ve o maçtan sonra onlarla bir yarış içinde olmayacağımız, kendimizle yarış içinde olmamız gerektiğiydi” dedi.

“Bence bu daha iyi olacak çünkü burada bize biraz ara vereceklerini düşündüm, birkaç puan önde olacaklar ve insanlar bittiğini söyleyecek.

“O andan itibaren, Rangers veya herhangi bir takım olsun, başka bir takımdan bahsetmedim, bu bizimle ilgili. Sadece işimizi yapalım.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Celtic ve Rangers arasında İskoç Premiership maçında öne çıkanlar.

Şubat ayında Celtic Park’ta şampiyonluk rakiplerini geride bıraktıkları ve devre öncesi 3-0 öne geçen ilk çatışmaya hızlı bir şekilde ilerleyin.

Old Firms for Celtic’te yedi maçlık galibiyetsiz bir koşuyu bitiren sonucun menajeri, “Bu, ilerleme açısından bizim için büyük bir değişim yarattı,” dedi.

“Bence o gece yenilmiş olsaydık ve Rangers bizi geride bıraksaydı, ‘boşluk dört puan, onları iki kez oynamalıyız ve hala insanları yetenekli olduğumuza ikna etmeliyiz. onları devirmek’.

Postecoglou: Asla Durmayacağız

16 Haziran Perşembe 18:00

“O gece her şeyin nasıl olduğu, sadece ‘peki tamam, şimdi benim işim rotada kaldığımızdan emin olmak’ diye düşündüm.

“Bence oyuncular ve personel bu oyundan gerçek bir inanç duygusu aldı.”

Celtic, Ibrox’tan 2-1’lik galibiyetle ayrıldı ve iki takım arasındaki bir sonraki karşılaşmada sezonun son maçında 1-1 berabere kaldı.

Sezonun ilk gümüşleri

Celtic Kaptan Callum McGregor, Lig Kupası kupasını kaldırdı
Resim:
Celtic, Aralık ayında Hampden Park’ta Lig Kupası’nı kazandı.

Postecoglou, Celtic’te göreve başladıktan sadece altı ay sonra ilk gümüş takımını kaldırdı.

Lig Kupası finalinde Hibernian’ı yenmek için arkadan geldiler ve Postecoglou, eleştirmenlerinin gerçekten Parkhead’de haklı olduğuna inanmaya başlamasıyla bu zaferi kredilendirdi.

“Bir hikaye anlatıyorsam ve bunun bir sonraki bölüm olduğunu söylüyorsam, birdenbire bunun yanına bile yaklaşamayız, insanlar sallanmaya ve şüphe duymaya başlar” dedi.

“Bizim ilkelerimizden doğdular, bu yüzden kupayı elinize aldığınızda, onu neden aldığınızı bilirsiniz.

“Bir şeye inandın, bir şeyi gerçekleştirdin.

“Bu, gruba ve kendimize, eğer bunu yapmaya devam edersek, bir sonraki kupanın ne olacağını kim bilir, kendi kendini gerçekleştiren inancı yeniden besliyor.”

Ocak imzaları

Glasgow, İskoçya - 11 Ocak: (LR) Yosuke Ideguchi, Daizen Maeda ve Reo Hatate, 11 Ocak 2022'de Glasgow, İskoçya'daki Celtic Park'ta bir Celtic photocall'de resmedildi.  (Fotoğraf Alan Harvey / SNS Group tarafından)
Resim:
Yosuke Ideguchi, Daizen Maeda ve Reo Hatate Ocak transfer döneminin başında Celtic’e katıldı

Celtic’in en büyük zayıflığı kadro derinliği eksikliğiydi ve Postecoglou, Ocak transfer penceresindeki başarının şampiyonluk yolunda çok önemli olacağını biliyordu.

“Şu anda bir pozisyonda olduğumuzu söyledim, Ocak ayını doğru yaparsak bu şeyi kazanma şansımız var” diye ekledi.

“Kulübün bana inanması için bir adım atmasına ihtiyacım vardı çünkü zaten kimi istediğimi biliyordum, hedefleri zaten belirlemiştim.

“Adil olmak gerekirse, yönetim kurulu Michael, kulüp ‘Bak Ange, istediğin buysa hallederiz’ diyerek gerçekten destekleyiciydi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Daizen Maeda ilk maçında Celtic’in Hibs’i 2-0 yendiği maçta gol attı.

“Beni destekleyeceklerini hissettiğimde, ‘tamam, bu adamları içeri alacağız ve bundan sonra bu konuda gerçek bir anlaşma yapacağız’ diye düşündüm.”

Daizen Maeda, Reo Hatete ve Yosuke Ideguchi’ye hızla Matt O’Riley ve Johnny Kenny katıldı.

Rogic ve Bitton’a mükemmel veda

Celtic'ten Tom Rogic, Motherwell'e karşı 1-0 kazanmak için evine gittikten sonra Nir Bitton ile kutluyor.
Resim:
Tom Rogic ve Nir Bitton sezon sonunda ayrılmaya karar verdiler.

Ange Postecoglou, ilk sezonunda unvanı kazanmanın yanı sıra, Tom Rogic ve Nir Bitton’ın son maçını onun için çarpıcı bir an olarak seçti.

“Futbol çok acımasız bir iş olabilir ama Tom Rogic ve Nir Bitton’a verdiğimiz sonu seviyorum” dedi.

“Bir dernek olduğu için özellikle Tom.

“Gidip vedalaşmasını izlemek, duygu.

“Bence bu zamana dayanacak bir an ve bu sadece bir futbol anı değil, futbolun sevdiğim yanı da bu.

“Futbol neredeyse hayatın bir uzantısı ve o anda inanılmaz şeyler yapmış ama aynı zamanda bir insan olan bir oyuncu görüyorsunuz.

“Çok tutkulu olduğum bu oyunun insanlar üzerindeki etkisini görüyorsunuz.

“Senaryoyu bu şekilde yazamazdın ama bizim kucağımıza düştü ve mükemmel bir son olabilirdi.”

16 Haziran Perşembe günü saat 18:00’de Sky Sports Football’da ‘Postecoglou: Biz Asla Durmayacağız’ı izleyin.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12630753/ange-postecoglou-celtic-manager-reflects-on-the-journey-to-becoming-scottish-premiership-champions

Yorum yapın

SMM Panel