Andy Murray, Queen’s Club’da bu haftaki cinch Şampiyonası’ndan sakatlığı nedeniyle çıktı | Tenis Haberleri


Andy Murray, Stuttgart’ta geçirdiği karın yaralanması nedeniyle Queen’s Club’da bu haftaki Cinch Şampiyonasını kaçıracak; “Turnuva benim için çok şey ifade ediyor ve özellikle çimlerde iyi maçlar oynadıktan sonra rekabet etmemek hayal kırıklığı yaratıyor”

Son Güncelleme: 13/06/22 19:07

Andy Murray, Queen's Club'da bu haftaki cinch Şampiyonasından çekildi

Andy Murray, Queen’s Club’da bu haftaki cinch Şampiyonasından çekildi

Andy Murray, Stuttgart’ta geçirdiği karın yaralanması nedeniyle Queen’s Club’da bu haftaki cinch Şampiyonası’ndan çekilmek zorunda kaldı.

Batı Londra’da düzenlenen turnuvada beş kez şampiyon olan üç kez Grand Slam şampiyonu, Pazartesi günü yapılan bir taramada sol karnında gerginlik görüldü.

Bununla birlikte, eski dünya No 1, önümüzdeki hafta Wimbledon hazırlıklarını hızlandırabileceğinden umutlu.

Murray, karın yaralanması yaşadığı Stuttgart Açık finaline koştu.

Murray, karın yaralanması yaşadığı Stuttgart Açık finaline koştu.

Murray, Pazar günü Stuttgart Açık finalinde Matteo Berrettini’ye üç setlik bir yenilgi sırasında yaralandı.

Dedi ki: “Bu öğleden sonra bir tarama yaptıktan sonra, karın yaralanması, bu yıl Queen’s’de yarışmaya uygun olmayacağım anlamına geliyor.

“Turnuva benim için çok şey ifade ediyor ve özellikle çimlerde iyi maçlar oynadıktan sonra rekabet etmemek hayal kırıklığı yaratıyor.”

Murray, bu hafta kemerinin altına daha fazla maç almak yerine, All England Club hazırlıklarına bir darbe olarak önümüzdeki haftanın sonuna doğru Hurlingham’da bir gösteri etkinliği oynayacak.

Ancak İngiliz 2 No’lu Dan Evans, Murray’in Queen’s takımında olmamasının Wimbledon adaylığını engellememesi gerektiğine inanıyor.

Evans, “Özellikle yılın bu zamanında insanların yaralanması asla kolay değil. İdeal değil,” dedi.

Andy’nin durumunda, kendisini Wimbledon’a nasıl hazırlayacağını bilen biri varsa o da odur.

“Bu hafta mı yoksa önümüzdeki hafta mı oynayacağını düşünmüyorum, bence hazırlanabildiği sürece hazırlıkları için fark etmez. Bir hafta kadar sonra hala tenis oynayabilirse, bence olur. iyi ol. Yani bu anlamda ideal değil, ama onun için dünyanın sonu da değil.”

Turnuva Direktörü Luiz Carvalho, “Andy’nin bu yıl burada oynayamayacak olması çok üzücü. Cinch Championship’teki herkes ona acil şifalar diliyor. Onu gelecek yıl tekrar ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.” dedi.

35 yaşındaki Murray, en son 2016’da Wimbledon’da çimde şampiyon olurken, son ATP Tour zaferi 2019’da Antwerp’te geldi. Wimbledon’ın 27 Haziran’da başlamasından önce iyileşmesi için iki haftası var.

Twitter hesabımız skysports.com/tennis’te bizi takip edin @skysportstennis & Sky Sports – hareket halindeyken! Şu anda indirilebilir – iPhoneiPad ve Android
Kaynak : https://www.skysports.com/tennis/news/12040/12633325/andy-murray-out-of-this-weeks-cinch-championships-at-queens-club-due-to-injury

Yorum yapın

SMM Panel