“Ama Celtics kelimenin tam anlamıyla ona bu iki kupayı verdi” – Skip Bayless, Steph Curry’nin onu LeBron James’in Cleveland Cavaliers’ını “kaldırmak” için Kevin Durant’e ihtiyacı olduğunu iddia ediyor


Steph Curry, Golden State Warriors’ı sekiz yılda dördüncü şampiyonluğuna taşıdı ve sonunda şampiyonluğu elde etti. NBA Finalleri MVP’si ödül. “Chef Curry” şimdi Kevin Durant’la ve Kevin Durant’sız şampiyonluklar kazandı ve LeBron James’in şampiyonluğunu berabere getirdi.

Curry’nin son birkaç yıldaki inanılmaz başarılarına rağmen, hala NBA tarihinin en büyük şutörüne atacak bir şeyler bulan eleştirmenler var. Sekiz kez All-Star’ı eleştirerek eleştirisini çok yüksek sesle dile getiren Skip Bayless, her zamanki gibi iş yapıyordu.

Fox Sports analisti, 33 yaşındaki oyun kurucu ve Golden State Warriors’ın başardıklarına gölge düşürmeden edemedi:

“Steph’in onu LeBron’u geçmesi için KD’ye ihtiyacı vardı… ama Celtics ona bu iki kupayı kelimenin tam anlamıyla verdi.”

Steph’in LeBron’u geçmesi için KD’ye ihtiyacı vardı ama Celtics ona bu iki kupayı tam anlamıyla verdi.

Steph Curry ve Warriors, 2015 NBA Finalleri’nde Kevin Durant’sız LeBron James’in Cleveland Cavaliers’ını yendi. Ancak Cavs, tüm seri boyunca Kevin Love’a sahip değildi ve sadece 1. Oyunda Kyrie Irving’e sahipti. Yardımcıları olmadan, “Kral James”in Warriors’ı yenmek için yeterli cephanesi yoktu.

Bazılarınızın büyüklüğü ancak gerçekleştikten çok sonra takdir etmeyi öğrenmesi üzücü. Kyrie Irving ve Kevin Love’ı sakatlıklardan kaybetmesine rağmen, @Kral James Cleveland Cavaliers’ı 2015’te 67 galibiyetlik Golden State Warriors takımına karşı NBA şampiyonluğuna neredeyse taşıdı. LeBron James= 🐐👑

Ertesi yıl, LeBron James sonunda iki süperstar takım arkadaşına sahip oldu ve Warriors’ı çağlar boyunca üzgün bir şekilde 73-9 yendi. James, 2016 şampiyonluk serisinde 1-3 geride kaldıktan sonra Cavaliers’ı şampiyonluğa taşıdı. Çarpıcı, Warriors’ın Kevin Durant’i almak için yaptığı işe alım kampanyasının büyük bir parçasıydı.

KD’nin yanındayken, Cleveland Cavaliers, Steph Curry ve Warriors’ı durdurmak için yeterli ateş gücüne sahip değildi. Bu bağlamda Skip Bayless, Warriors’ın franchise oyuncusunu acımasızca eleştirirdi.

Boston Celtics, NBA’de şampiyonluk turuna çıkan en iyi takımmış gibi oynadı. Ancak Steph Curry, Klay Thompson ve Draymond Green’den Warriors’a karşı açıkta kaldılar. Boston dikkatsiz top kaybı ve deneyimsizlikle ayaklarına kurşun sıkmaktan kendini alamadı.

Bununla birlikte, Warriors başardıklarını fazlasıyla hak ediyor. Seride neredeyse 1-3 gerideydiler, ancak Curry, ikonik bir Game 4 başyapıtı ile bunun olmasına izin vermeyi reddetti.

Steph’in 4 maçtaki sayıları 🤯Curry, NBA tarihinde bir sezonun ilk 4 maçında sahadan en az %50 ve 3’ten (min. 5 3PA) en az %45 şut çekerken 30+ sayı ortalamasına ulaşan tek oyuncu. #NBAFinals diziler.

Bu şampiyonadan sonra, iki kez gol atan şampiyonu eleştirenler, başarılarını küçümseyecek şeyler aramayı giderek zorlaştırıyor.


Steph Curry ve Golden State Warriors durdurulamadı

Golden State Warriors, Larry O'Brien Trophy'yi son sekiz yılda dördüncü kez kaldırdı. [Photo: Reuters]
Golden State Warriors, son sekiz yılda Larry O’Brien Trophy’yi dördüncü kez kaldırdı. [Photo: Reuters]

Boston Celtics, ilk çeyreğin ilk dokuz dakikasında elindeki her şeyi attı ama devam edemedi. Golden State’in 21-0’lık sakatlık serisi, maçın ilk 12 dakikasında iki dakikadan biraz fazla kala, üstesinden gelinemeyecek kadar fazlaydı.

Klay Thompson klasik bir “Game 6 Klay” performansı sergilemedi ama sahanın her iki tarafında da zamanında katkılarda bulundu. Onun varlığı bile Boston’ın çevre savunmasını diken üstünde tutuyor ve Steph Curry’ye operasyon için biraz daha alan sağlıyor.

Draymond Green, 5. Maçtaki performansını sezonun en iyi oyunuyla sürdürdü. NBA Finallerine korkunç bir başlangıçtan sonra, Warriors’ın karizmatik lideri takımın ona en çok ihtiyaç duyduğu anda geldi.

Celtics’in tüm serideki ana odak noktası Steph Curry, 5. Oyunda uzun mesafeden 0-9’luk korkunç bir klipten geri döndü.

Golden State’in “Sayılarda Güç” sloganı, tıpkı geçmiş şampiyonluklarında olduğu gibi, onları bir kez daha NBA şampiyonluğuna taşıdı.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/news-but-celtics-literally-handed-two-trophies-skip-bayless-claims-steph-curry-needed-kevin-durant-lift-past-lebron-james-cleveland-cavaliers?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel