Altay’da altyapı teknik sorumluluğuna Zafer Bilgetay getirildi

Altay Kulübünden yapılan açıklamada, görüşlerine yer bahşedilen Bilgetay, Kovid-19 nedeniyle daha aşağı yaş gruplarında liglerin ertelenmesinin üretici kimlik taşıyan birçok kulüp için olumsuzluk oluşturduğunu belirtti.

Önceliklerinin oyuncuların eğitim ve gelişimlerindeki kayıpları geri döndürmek olacağını bildiren Bilgetay, şunları kaydetti:

“Profesyonel futbol takım teknik direktörümüz Mustafa Denizli ile koordineli bir alıştırma içinde olacağız. Yıllar daha sonra yollar her tarafta kesişti, kaptanlar olarak Mustafa Denizli ile evimiz büyük Altay’da buluştuk. Amacımız yaş gruplarındaki gençlerimizi A Takım seviyesine dahil etmemek ve bu sirkülasyonu kesintisiz kılmak. Altay, Serbest Ekmekçioğlu başkanımızla birlikte Türkiye sathına yayılan misal bir futbol okulu yapılanması kurdu. 10 binin üzerindeki bu genç futbolcu kaynağını en etkili şekilde kullanmak istiyoruz. Amacımız, gençlerimize üst düzey futbol eğitimi vermek yanında aynı zamanda onlara Altaylılık kültürünü de telkin etmek olacak.”

Bilgetay, son dönemde Altay altyapısından yetişen Cenk Özkacar, Kazımcan Karataş, Eren Erdoğan ve Cem Özgener gibi genç yeteneklerin ön plana çıktığını belirterek, “Bu sayıyı arttırarak kulübümüzü, milli takımlar ve Gelişim Ligleri’nde en kısa sürede adalet ettiği noktaya taşıyacağız.” ifadelerini kullandı.

Futbolculuk kariyerinde aralıksız 11 sezon Altay’da forma giyen Başarı Bilgetay, siyah-beyazlı ekipte teknik direktör ve altyapı sorumlusu olarak da devir almıştı.

Yorum yapın