Aljamain Sterling, Khabib Nurmagomedov’a hafif sıkma bölümü zorlaştığında “f*** dışarı çıktığı” için saygı duyuyor


Aljamain Sterling, Khabib Nurmagomedov’a sadece harika bir dövüşçü değil, aynı zamanda akıllı biri olduğu için saygı duyuyor. ‘Funk Master’, MMA’nın, ne kadar iyi olursa olsun, dövüşçülerin belirli bir sürenin ötesinde rekabet etmeye devam etmeleri durumunda dövüşleri kaybedecekleri veya ciddi şekilde yaralanabilecekleri bir spor olduğuna inanıyor.

Khabib Nurmagomedov, gücünün zirvesindeyken eldivenlerini kapatmaya karar verdi. Kararı dünyayı şok etti, ancak Sterling’e göre, Ruslar hala zirvedeyken boyun eğmek akıllıcaydı.

Khabib Nurmagomedov kazandıktan sonra emekli olduğunu açıkladı #UFC254 29-0’da emekli olacak.

Sterling, Nurmagomedov’un zaten yığılmış bir bölümdeki rekabetin zorlaştığı bir zamanda emekli olma kararının doğru olduğuna inanıyor. TheMacLife ile bir etkileşim sırasında Aljamain Sterling şunları söyledi:

“Bu oyunda yeterince uzun süre kalırsan kaybedersin, nakavt olursun, boyun eğdirilirsin, TKO’lanırsın… Bunu bilecek kadar akıllı olabilirim. ‘Hey adamım, en zoru [competition is] başlıyor ve muhtemelen s*ktiği dışarı çıkarmanın zamanı geldi.’ Böyle bir adama saygı duyun.”

Sterling, Nurmagomedov gibi en iyilerin bile uzun süre aynı odaklanmayı sürdürmesinin zor olduğunu da sözlerine ekledi:

“Khabib gibi bir adamı her zaman takdir etmişimdir çünkü böyle bir adam için bile dövüş günü sabahları 29 farklı gece boyunca uyanıp zihinsel, fiziksel, ruhsal olarak kazanmaya hazır olmak bile zor bir şey. “

Aşağıdaki röportajı izleyin:

youtube kapağı

Dana White, Aljamain Sterling’in bir sonraki rakibini açıkladı

Aljamain Sterling’in eski şampiyon TJ Dillashaw’a karşı ikinci ufak tefek şampiyonluk savunmasını yapması bekleniyor. Son dövüşünde Sterling, Petr Yan’ı UFC 273’teki rövanş maçında bölünmüş kararla yenerek eleştirmenlerini susturdu. Dövüşün ardından Sterling, Dillashaw’ı çağırmaya başladı.

10 Eylül’de UFC 279 için Aljamain Sterling ve TJ Dillashaw arasında bir horoz siklet şampiyonluk mücadelesi hedefleniyor, kaynaklar doğruladı @marcraimondi.Önce MMA Junkie tarafından rapor edildi ve yer belirlenecek.

Bir başka eski şampiyon olan Henry Cejudo da kemer için Sterling ile mücadele etmeye ilgi gösterdi ama başıyla selamı alan Dillashaw oldu. Yakın zamanda sonuçlanan Dövüş Gecesi etkinliğinin ardından yapılan bir dövüş sonrası basın toplantısında Dana White, Dillashaw’ın bir sonraki Sterling ile dövüşmesinin muhtemel olduğunu belirtti:

“Evet, sıradaki mücadelemiz bu… Bence eğlenceli bir dövüş, açıkçası, bilirsiniz, Dillashaw dünyanın en iyilerinden biri, eski bir dünya şampiyonu…”

Aşağıdaki videoda Dana White’ın Sterling-Dillashaw ve daha fazlasını ele alışını izleyin:

youtube kapağı
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/news-aljamain-sterling-respects-khabib-nurmagomedov-getting-f-out-lightweight-division-got-tough?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir