Ali Abdelaziz, Aljamain Sterling ve TJ Dillashaw hakkında cesur iddialarda bulundu


Ali Abdelaziz geçtiğimiz günlerde ikilinin bu yıl içinde dövüştüğünde Aljamain Sterling’in TJ Dillashaw’a hükmedeceğini iddia etti.

Sterling ve Dillashaw’ın 10 Eylül’de UFC 279’da ufak tefek siklet unvanıyla birlikte kornaya kilitleneceği bildiriliyor. Dillashaw, asla kaybetmediği ünvanı geri almak isteyen 135 lbs bölümünün eski bir şampiyonu.

Ancak Ali Abdelaziz, savaşın Kaliforniyalıların yolunda gitmeyeceğine inanıyor. Twitter’da, müşterisi ve şu anki şampiyonu Sterling’in, ikisi bir araya geldiğinde Dillashaw’a hükmedeceğini belirtti:

“@funkmasterMMA TJ’ye hükmedecek bu tweeti kaydet”

Aljamain Sterling vs. TJ Dillashaw 10 Eylül’de hedefleniyor. Bu, Sterling’in unvanını ikinci defa savunması olacak. Eski şampiyon yasadışı bir dizine inmek için diskalifiye edildiğinde UFC 259’da Rus unvanını kazandıktan sonra Petr Yan’ı UFC 273’teki bir rövanşta yendi.


Aljamain Sterling vs. TJ Dillashaw: Avantaj kimde?

TJ Dillashaw, PED kullanımı için aldığı cezayı çektikten sonra 2021’de sekizgene dönüşünü yaptı. Cory Sandhagen’i bölünmüş bir kararla geride bırakarak rekabete muzaffer bir dönüş yaptı.

Bu arada Sterling, son birkaç yıldır çok aktif. Marlon Moraes’e karşı acımasız nakavt kaybından bu yana yedi dövüş kazanan bir koşuda. ‘Funk Master’ Yan’a karşı son savaşında üstün boğuşmasını sergiledi.

Dillashaw, çok yönlü becerilere sahip tam bir karma dövüş sanatçısıdır. Olağanüstü çarpıcı zekası ve onu herhangi bir ufak tefek siklet için zorlu bir rakip yapan iyi boğuşma becerileri var. Sekiz TKO ve üç boyun eğme galibiyeti, dövüş oyununun her alanında onun rahatlığını vurguluyor. O da eski bir iki kez horoz siklet şampiyonu.

Ancak, Aljamain Sterling son birkaç yıldır çok formda. 32 yaşında, son iki müsabakasında şampiyonluk mücadelelerinde bazı değerli deneyimler kazanmayı başaran genç dövüşçü.

Dillashaw, iyi bir kıskaççı olmasına rağmen, rakiplerini yenmek için vuruşuna büyük ölçüde güveniyor. Sterling, son maçlarında Petr Yan’da tartışmasız daha iyi bir forvetle mücadele etti. Dövüş zemine çarparsa, mevcut şampiyon kesinlikle avantajlı olacaktır.

Taraftarlar, ikisi sonunda UFC 279’da çarpıştığında rekabetçi bir mücadele bekleyebilirler.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/news-ali-abdelaziz-makes-bold-claim-aljamain-sterling-vs-t-j-dillashaw?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel