Alexia Putellas sakatlığı: İspanya Kadınlar 2022 Kadınlar Euro’sunda ‘La Reina’ olmadan nasıl olacak? | Futbol Haberleri


Pazartesi günü, şimdiye kadarki en büyük kadın futbol turnuvalarından biri olan Euro 2022’nin Ballon d’Or kazananı Alexia Putellas olmadan gerçekleşmesi oldukça akıl almazdı.

İspanyol orta saha oyuncusu, inanılmaz yeteneği, becerileri ve birden fazla pozisyonda üstünlük sağlama yeteneği ile Avrupa futbolunu aydınlattı ve Barcelona’yı arka arkaya ikinci bir Şampiyonlar Ligi finaline ve üçüncü Primera Division şampiyonluğuna taşıdı. Hayranlar tarafından kraliçe olarak ‘La Reina’ olarak adlandırılıyor.

Putellas rekor kıran seyircilerin önünde oynadı – çoğu futbolcunun hayalini kurduğu rakamlar. Ömür boyu bir Barcelona taraftarı olarak, Şampiyonlar Ligi kampanyası sırasında El Clasico karşılaşmasında Real Madrid’i yendikten sonra Nou Camp kalabalığını davulda yöneterek kulübe karşı rakipsiz tutkusunu gösterdi.

Kazananların madalyaları ve bireysel ödülleri – FIFA En İyi Kadın Oyuncu ödülü ve UEFA Yılın Kadın Oyuncusu da dahil olmak üzere – kişisel kupa dolabını süslemeye devam ediyor.

Putellas, anlaşılır bir şekilde, UEFA’nın turnuva birikiminin yüzlerinden biri oldu. İspanya’da dizindeki sakatlık nedeniyle rekor golcü Jennifer Hermoso yoktu – forvet 2021’de 51 gol attı, dünyadaki tüm kadın futbolculardan daha fazla ve Ballon d’Or için Putellas’tan sonra ikinci oldu.

Hermoso’yu kaybetmek ideal olmaktan uzak olsa da İspanya yine de Putellas’ın yanında yer almasından yürek isterdi. Barselona ile birçok kez yaptığını tekrarlayarak İspanya’yı zafere götürme sorumluluğu ona aitti.

Şimdi, tarih şimdi İspanya için yıkıcı bir şekilde kendini tekrar etti. Böyle vaatlerle dolu bir takım için acımasız bir iki yumruk.

“İyi bir oyuncuyu kaybetmekle turnuvadaki en iyi oyuncuyu kaybetmek arasında fark vardır.” Sky Sports Haberleri’ Anton Toloui, Sky Sports Women’s Euros podcast’inde söyledi.

“Her zamanki gibi ‘herkesi bir araya getirecek’ lafını duyacaksınız ama bu kesinlikle yıkıcı.

“Marca’nın ön sayfasında ‘şimdi 23 Alexia’ya ihtiyacımız var’ yazıyordu. Yüzü Nou Camp’taki en büyük pankartı süslüyor, Amerika’da dedikleri gibi o bir franchise. onu görmek için.”

Alexia Putellas, Barcelona'ya geçen sezon üst üste üçüncü Primera Division şampiyonluğuna yardım etti.
Resim:
Alexia Putellas, Barcelona’ya geçen sezon üst üste üçüncü Primera Division şampiyonluğuna yardım etti.

Geçen sezonu 11 golle Şampiyonlar Ligi’nin en golcü futbolcusu olarak tamamlayan Putellas, turnuvanın oyuncularından biri olarak ve Altın Ayakkabı için koşarken büyük bahşiş bırakmıştı. Birçok kadın futbol taraftarı için, Putellas’ın İngiliz stadyumlarını ünlü İspanyol kırmızısıyla aydınlatmayacağı hala anlaşılmadı.

Gökyüzü sporları’ Charlotte Marsh ayrıca podcast’e şunları söyledi: “Şimdiye kadarki en büyük Euro olacak. Rekor kıran bir kalabalık gördük. [for England vs Austria] ve bu sadece biz turnuva boyunca ilerlerken tekrar bozulacak.

“Kadın futbolunun Avrupa’da sahip olduğu en büyük sahne ve o bunun bir parçası olmayacak. Bu sadece akıllara durgunluk veriyor. O da bunun bir parçası ve merkezinde olmalı.

“Twitter’da Marca’daki bir gazeteciden okuduğum güzel bir alıntı vardı, ‘vezirsiz de satranç oynayabilirsiniz ama kazanmak çok zor’ ve o kraliçedir.”

Putellas, Salı günü İspanya’nın MK Stadyumu’nda, kampanyalarının başlamasından üç gün önce Finlandiya’ya karşı oynayacağı açılış maçı öncesinde bir antrenman sırasında ön ön çapraz bağını yırttı.

En iyi iki oyuncunuzu büyük bir turnuva öncesinde kaybetmek, bırakın birkaç günü, neredeyse düşünülemez bile. Jorge Vilda, Hermoso veya Putella’ların olmadığı bir İspanya tarafı olan B planı için çabalarken gökyüzüne bakıyor ve neden böyle bir durumun kendisinin ve ekibinin başına geldiğini merak ediyor olabilir.

“Turnuvaya bu kadar yakınken onun için üzüldüm, özellikle de yurt içinde geçirdiği sezondan sonra.” Sky Sports Haberleri’ Bayanlar Euro uzmanı Karen Bardsley söyledi.

“Bunları çok fazla okumak istemiyorsunuz – yerel bir sezonun ardından uluslararası bir turnuvada yeterince dinlendi mi ve bu soruları sormaya başladınız.

“Benim için kesinlikle izleyecek olan oydu, ilk başta finale kadar gitmek ve kazanmak için İspanya’yı seçtim. Ve Altın Ayakkabı için oradaydı, bu yüzden bu haber bir anahtar attı. işler.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

İspanya, kaptanları Alexia Putellas’ın antrenmanda ACL’sini kırdıktan sonra turnuvayı kaçıracağı haberiyle Kadınlar Euro’su önünde büyük bir darbe aldı.

“Bu çok büyük bir darbe, başarılarının önemli bir parçası ve orta sahalarının büyük bir parçasıydı. Takımı motivasyon açısından ne kadar ileri götürdüğünü kişisel olarak doğrulayamam, ama onun onlardan biri olduğunu hayal ediyorum.” liderler, bu yüzden onu değiştirmek zor olacak.

“Ama neyse ki, adım atacaklarını umdukları bir sürü genç var.”

Ve şimdi yakıcı soru bu: Putellas’ın yokluğunda kim öne çıkabilir?

Real Sociedad forveti Amaiur Sarriegi, yeri doldurmak için çağrıldı. 21 yaşındaki oyuncu, Kasım ayındaki Dünya Kupası Elemeleri’nde İskoçya’ya karşı iki gol de dahil olmak üzere birçok maçta 12 gol attı.

Ancak Vilda yeni bir oyun kurucu ararken odak noktası İspanya’nın en genç oyuncusu – çok yönlü Claudia Pina – olabilir. 20 yaşındaki oyuncu, Barcelona formasıyla 24 Primera Liga maçında 14 gol ve 11 asistle etkileyici bir geri dönüş elde etti, ancak İspanya’da oynadığı dört maçın hiçbirinde henüz gol atamadı.

Alexia Putellas, İspanya
Resim:
2022’de Alexia Putellas, 100 büyük harfe ulaşan ilk İspanya kadın futbolcusu oldu.

Kabul etmek gerekir ki, sıralamada başarısız olurdu, ancak artık Pina’ya uluslararası düzeyde kendini kanıtlaması için büyük bir şans verilebilirdi. Kadrodaki benzer oyuncular da genç – Lucia Garcia 23 yaşında, Athenea del Castillo sadece 21 yaşında.

Bu gençler için neredeyse bedava bir vuruş – kimse onların Putellas seviyesinde olmalarını beklemiyor, ancak İspanya’yı turnuvanın derinliklerine itme ve en büyük sahnede kendilerine bir isim yapma şansları var.

Ve daha bir topa vurmadan İspanya’yı tamamen silip atmak basiretsizlik olur. Aitana Bonmati – hala sadece 24 kişi – Leila Ouahabi ve kaptan Irene Paredes, hepsi zengin bir deneyim ve yetenek getiriyor. Putellas’ın yaratıcı hücum kıvılcımına sahip olmayabilirler, ancak bir turnuvayı kazanmak için bir takım gerekir.

İspanya, hayal gücünün ötesinde değil ve tek oyunculu bir takımdan çok uzaklar. Ama Putellas’sız hayatın işlerini zorlaştırdığı inkar edilemez.

Sky Sports’ta Euro 2022’yi takip edin

Bu yaz Sky Sports ve Sky Sports Haberlerinde Euro 2022’den en son haberleri takip edin.

Kapsam, Jessica Creighton ve Kyle Walker ile birlikte Sky Sports WSL sunucusu Caroline Barker tarafından sabitlenecek. Bu arada Karen Carney, Sue Smith, Courtney Sweetman-Kirk ve Laura Bassett turnuva boyunca analiz verecek.

Onlara ayrıca deneyimli İngiltere kalecisi Karen Bardsley ve Manchester City defans oyuncusu Esme Morgan da katılacak.

Uzmanlar ve sunucular, Sky Sports News ekibini ülke çapında takip edecek olan Sky Sports Kadınlar Euro 2022 Mobil Sunum Otobüsünden maçların oynandığı çeşitli stadyumlara kadar çalışacak.

Ek olarak, Sky Sports’un Temel Futbol Podcast’i, 21 Haziran’dan itibaren turnuva için Sky Sports Women’s Euro Podcast’i olarak yeniden adlandırılacak. Charlotte Marsh ve Anton Toloui’nin ev sahipliğinde, turnuva boyunca güçlü bir program kadrosuna ek olarak özel haberler ve oyuncu röportajları yer alacak.

Euro 2022: Gruplar…

Grup A: İngiltere, Avusturya, Norveç, Kuzey İrlanda

B Grubu: Almanya, Danimarka, İspanya, Finlandiya

C Grubu: Hollanda, İsveç, Portekiz, İsviçre

D Grubu: Fransa, İtalya, Belçika, İzlanda

Euro 2022: Program…

Grup aşaması

6 Temmuz Çarşamba

Grup A: İngiltere 1-0 Avusturya

7 Temmuz Perşembe

A Grubu: Norveç – Kuzey İrlanda – başlama saati 20:00, St Mary’s

8 Temmuz Cuma

B Grubu: İspanya – Finlandiya – başlama saati 17:00, Stadyum MK

B Grubu: Almanya – Danimarka – başlama saati 20:00, London Community Stadium

9 Temmuz Cumartesi

C Grubu: Portekiz – İsviçre – başlama saati 17:00, Leigh Sports Village

C Grubu: Hollanda – İsveç – başlama saati 20:00, Bramall Lane

10 Temmuz Pazar

D Grubu: Belçika – İzlanda – başlama saati 17:00, Manchester City Academy Stadyumu

D Grubu: Fransa – İtalya – başlama saati 20:00, New York Stadyumu

11 Temmuz Pazartesi

A Grubu: Avusturya – Kuzey İrlanda – başlama saati 17:00, St Mary’s

A Grubu: İngiltere – Norveç – başlama saati 20:00, Brighton ve Hove Community Stadyumu

12 Temmuz Salı

B Grubu: Danimarka – Finlandiya – başlama saati 17:00, Stadium MK

B Grubu: Almanya – İspanya – başlama saati 20:00, London Community Stadyumu

13 Temmuz Çarşamba

C Grubu: İsveç – İsviçre – başlama saati 17:00, Bramall Lane

C Grubu: Hollanda – Portekiz – başlama saati 20:00, Leigh Sports Village

14 Temmuz Perşembe

D Grubu: İtalya – İzlanda – başlama saati 17:00, Manchester City Academy Stadyumu

D Grubu: Fransa – Belçika – başlama saati 20:00, New York Stadyumu

15 Temmuz Cuma

A Grubu: Kuzey İrlanda – İngiltere – başlama saati 20:00, St Mary’s

A Grubu: Avusturya – Norveç – başlama saati 20:00, Brighton ve Hove Community Stadyumu

16 Temmuz Cumartesi

B Grubu: Finlandiya – Almanya – başlama saati 20:00, Stadyum MK

B Grubu: Danimarka – İspanya – başlama saati 20:00, London Community Stadium

17 Temmuz Pazar

C Grubu: İsviçre – Hollanda – başlama saati 17:00, Bramall Lane

C Grubu: İsveç – Portekiz – başlama saati 17:00, Leigh Sports Village

18 Temmuz Pazartesi

D Grubu: İzlanda – Fransa – başlama saati 20:00, New York Stadyumu

D Grubu: İtalya – Belçika – başlama saati 20:00, Manchester City Academy Stadyumu

nakavt aşaması

Çeyrek finaller

20 Temmuz Çarşamba

Çeyrek final 1: Kazananlar A Grubu v İkinciler B Grubu – başlama saati 20:00, Brighton and Hove Community Stadyumu

21 Temmuz Perşembe

Çeyrek final 2: Kazananlar B Grubu v İkinciler A Grubu – başlama saati 20:00, London Community Stadyumu

22 Temmuz Cuma

Çeyrek final 3: Kazananlar C Grubu v İkinciler D Grubu – başlama saati 20:00, Leigh Sports Village

Çeyrek Final 4: Kazananlar D Grubu v İkinciler C Grubu – başlama saati 20:00, New York Stadyumu

yarı final

26 Temmuz Salı

Yarı final 1: Kazananlar çeyrek final 1 v Kazananlar çeyrek final 3 – başlama saati 20:00, Bramall Lane

27 Temmuz Çarşamba

Yarı final 2: Kazananlar çeyrek final 2 v Kazananlar çeyrek final 4 – başlama saati 20:00, Stadium MK

son

31 Temmuz Pazar

Kazananlar yarı final 1 v Kazananlar yarı final 2 – başlama saati 17:00, Wembley
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12647656/alexia-putellas-injury-how-will-spain-women-fare-without-la-reina-at-the-2022-womens-euros

SMM Panel PDF Kitap indir