Alexia Putellas: İspanya orta saha oyuncusu ve kadınlar Ballon d’Or kazananı Avrupa Şampiyonası öncesinde dizinden sakatlandı | Futbol Haberleri


İspanya futbol federasyonu (RFEF) Salı günü yaptığı açıklamada, İspanya orta saha oyuncusu ve kadınlar Ballon d’Or kazanan Alexia Putellas’ın kadınlar Avrupa Şampiyonası öncesinde dizinden sakatlandığını söyledi.

Bu yılın başlarında FIFA En İyi Kadın Oyuncu da seçilen Putellas, İspanya ligini kazanan ve Şampiyonlar Ligi’ni ikinci sırada tamamlayan Barcelona kadın takımının kalbinde yer aldı.

Şampiyonlar Ligi’nde 11 golle gol kralı olurken, ligi 18 golle tamamladı.

RFEF yaptığı açıklamada, “Alexia Putellas, İspanyol kadın milli takımının antrenman seansı sırasında sol dizinde burkulma yaşadı.” Dedi.

“Tıbbi testler yaralanmanın boyutunu belirleyecek.”

Euro’yu yükseltmenin favorilerinden biri olan İspanya, Cuma günü Milton Keynes’de Finlandiya’ya karşı grup aşaması kampanyalarına başladı.

Sky Sports’ta Euro 2022’yi takip edin

İspanya, Alexia Putellas da dahil olmak üzere tüm yıldızlardan oluşan bir kadroya sahip
Resim:
İspanya, Putellas da dahil olmak üzere tüm yıldızlardan oluşan bir kadroya sahip

Bu yaz Sky Sports ve Sky Sports Haberlerinde Euro 2022’den en son haberleri takip edin.

Kapsam, Jessica Creighton ve Kyle Walker ile birlikte Sky Sports WSL sunucusu Caroline Barker tarafından sabitlenecek. Bu arada Karen Carney, Sue Smith, Courtney Sweetman-Kirk ve Laura Bassett turnuva boyunca analiz verecek.

Onlara ayrıca deneyimli İngiltere kalecisi Karen Bardsley ve Manchester City defans oyuncusu Esme Morgan da katılacak.

Uzmanlar ve sunucular, Sky Sports News ekibini ülke çapında takip edecek olan Sky Sports Women’s Euro 2022 Mobil Sunum Otobüsünden maçların oynandığı çeşitli stadyumlara kadar çalışacak.

Ek olarak, Sky Sports’un Temel Futbol Podcast’i turnuva için 21 Haziran’da Sky Sports Women’s Euros Podcast’i olarak yeniden adlandırılacaktır. Charlotte Marsh ve Anton Toloui’nin ev sahipliğinde, turnuva boyunca güçlü bir program kadrosuna ek olarak özel haberler ve oyuncu röportajları yer alacak.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12646329/alexia-putellas-spain-midfielder-and-womens-ballon-dor-winner-suffers-knee-injury-ahead-of-european-championship

SMM Panel PDF Kitap indir