Alexander Gustafsson’ın bir sonraki rakibi UFC’den ayrıldı


Alexander Gustafsson’un bir sonraki rakibi, kıdemli ağır sıklet dövüşçüsü Ben Rothwell’in UFC’den serbest bırakıldığı bildirildi. MMA Fighting tarafından bildirildiği gibiUFC yetkilileri 31 Mart Perşembe günü, Rothwell’in gerçekten promosyon kadrosundan çıkarıldığını doğruladı.

Ben Rothwell, UFC’deki ilk çıkışını 2009’da yaptı ve kendisini organizasyonun ağır sıklet bölümünde bir dayanak noktası olarak kurdu. Wisconsin yerlisi, ünlü UFC sekizgeninde 9 galibiyet ve 8 mağlubiyet rekoru kırdı.

Rothwell’in genel profesyonel MMA rekoru 39 galibiyet ve 14 mağlubiyetle duruyor. Rothwell’in en son MMA maçı, 13 Kasım 2021’de UFC Fight Night: Holloway vs. Rodriguez’de Marcos Rogerio de Lima’ya karşı ilk tur TKO kaybı yaşadığına tanık oldu.

Bunu yapacak! ?Marcos Rogério de Lima hiç vakit kaybetmeden Rothwell’i 30 saniyede yere seriyor! ⏱️Büyük Ben’i deviren büyük vuruşlar! ?#UFCVegas42

40 yaşındaki oyuncu, 21 Mayıs’ta UFC Fight Night 210’da ağır sıklet maçında eski UFC hafif ağır sıklet şampiyonu Alexander Gustafsson ile karşı karşıya gelecek.

Ancak Rothwell-Gustafsson eşleşmesi iptal edildi. Ayrıca, Rothwell’in neden serbest bırakıldığı ve UFC’nin UFC Fight Night 210’da başka bir rakibe karşı Gustafsson’u alıp almayacağı şu anda belli değil.

Gustafsson’a gelince, UFC hafif ağır sıklet olarak uzun bir koşudan sonra, 2019’da MMA’dan emekli oldu. Bununla birlikte, kısa süre sonra emekliliğini sonlandırdı ve ağır sıklet ilk maçına eski UFC ağır sıklet şampiyonu Fabricio Werdum’a karşı çıktı. ‘The Mauler’, Temmuz 2020’de ESPN: Whittaker vs. Till etkinliğinde UFC’de Werdum ile karşılaştı ve ilk turda teslim oldu.

Gustafsson’un geçen Eylül ayında Paul Craig ile karşılaşmak için hafif ağır sıkletlere dönmesi bekleniyordu, ancak sakatlık sorunları nedeniyle eşleşmeden çekildi. Bunu takiben, Gustafsson’ın Rothwell ile ağır bir çarpışmada dövüşmesi planlandı. Ancak bu mücadele artık dağılmıştır.


Alexander Gustafsson, Jon Jones’a karşı efsanevi ilk dövüşünde

Gustafsson ve MMA efsanesi Jon Jones, Eylül 2013’te UFC 165’te gerçekleşen ikonik ilk dövüşleri için geçen yıl UFC Onur Listesi’ne alındı. Destansı UFC hafif ağır sıklet şampiyonluğu, Jones’un oybirliğiyle aldığı bir kararla kazandığını gördü.

Tüm zamanların en iyi unvan dövüşlerinden biri! Jon Jones ve Alexander Gustafsson’un UFC 165’teki inanılmaz ilk dövüşünün genişletilmiş özeti ?Sekiz yıl önce #Bugün!

İsveçli dövüşçü geçtiğimiz günlerde Ariel Helwani ile yaptığı bir röportaj sırasında dövüşü hatırladı. MMA Saati. Alexander Gustafsson şunları söyledi:

“Kariyerimde bir dönüm noktasıydı ve her zaman, nereye gidersem gideyim, bu mücadeleyi benimle birlikte yapacağım. O dövüşü kaybetsem de, sporda oldukça büyük bir isim olmak için kimsenin gerçekten hiçbir şey bilmediği bir dövüşçüden gittim. O gece benim için minnettar olduğum birçok şey oldu. Bu benim için büyük bir onur. Harika bir geceydi, asla unutmayacağım. Dövüşten sonraki his, duygular, benim için büyük bir şeydi.”

Alexander Gustafsson'ın bir sonraki rakibi UFC'den ayrıldı
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/news-ufc-news-alexander-gustafsson-s-next-opponent-cut-ufc?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın