Alexander Gustafsson, Khamzat Chimaev’i 9 Nisan’da izle ve öde için abartıyor


Alexander Gustafsson kısa süre önce, Rusya doğumlu savaşçının bu hafta sonu UFC 273’te Gilbert Burns ile olan çatışması öncesinde Khamzat Chimaev’i heyecanlandırmak için sosyal medyayı kullandı.

Chimaev ve Gustafsson, İsveç’teki Allstars Eğitim Merkezinde antrenman yapıyor. Eski hafif ağır siklet şampiyonu, antrenman ortağı bugüne kadar profesyonel kariyerinin en zorlu sınavıyla karşı karşıya kalırken kesinlikle gözünü dört açacaktır.

‘The Mauler’, takım arkadaşını heyecanlandırmak için bir Instagram Hikayesi yayınladı.

Alexander Gustafsson, Khamzat Chimaev'i abarttı [Screengrab from @alexthemauler Instagram Story]
Alexander Gustafsson, Khamzat Chimaev’i abarttı [Screengrab from @alexthemauler Instagram Story]

Chimaev şu anda orta siklet kategorisinde 11. sırada. Burns ise sıralamada 2. sırada yer alıyor. Hayranlar, ‘Borz’un ‘Durinho’ gibi en iyi rakiple dövüştüğünü görmekten heyecan duyuyor.

Gustafsson’a gelince, 2020’de Fabricio Werdum’a kaybetmesinden bu yana sahalardan uzak kaldı. Ağır sikletteki ilk maçı, Brezilya’nın onu ilk turda sunması nedeniyle planlandığı gibi gitmedi. ‘Mauler’ şu anda üç dövüşlü bir kızakta.


UFC 273’te Gilbert Burns’ü yenen favori isim Khamzat Chimaev.

Chimaev, Burns’ü bu hafta sonu UFC 273 mücadelesine girerken yenmek için bahisçilerin favorisi. Çeçen doğumlu savaşçı, şimdiye kadar UFC kariyerinde benzeri görülmemiş bir hakimiyet sergiledi. 27 yaşındaki oyuncu, ilk dört UFC dövüşünde yalnızca bir önemli vuruşu absorbe etti.

Bununla birlikte, Brezilyalı rakibi, ligde kalıcı bir rakip. Burns aynı zamanda eski bir unvan rakibidir. ‘Durinho’, üçüncü turda durdurulduğu UFC 258’de kemer için Kamaru Usman ile savaştı.

Gilbert Burns uzman bir jiu-jitsu uygulayıcısıdır ve elinde muazzam bir güce sahiptir.

Gilbert Burns ve Khamzat Chimaev arasındaki karşılaşmayı izleyin:

Alexander Gustafsson, Khamzat Chimaev'i 9 Nisan'da izle ve öde için abartıyor

Öte yandan, Chimaev olağanüstü bir güreşçi. Muazzam bir gücü ve tekniği var, bu da rakiplerini sık sık hırpalamasına izin veriyor. ‘Borz’ vuruşlarıyla da sert. Gerald Meerschaert’ı nakavt etmesi çok kötüydü.

27 yaşındaki oyuncunun, Burns gibi deneyimli bir kampanyacıya karşı kendi dövüş stilini empoze edip edemeyeceği henüz belli değil.

UFC 273 izle ve öde, tüy sıklet ve ufak tefek kemerler hat üzerinde olacağından iki unvan dövüşü görecek.

Tüy siklet şampiyonu Alexander Volkanovski, kartın ana etkinliğinde Chan Sung Jung ile karşılaşacak. Ayrıca, Aljamain Sterling ve Petr Yan, ortak ana etkinlikte nihayet ufak tefek siklet şampiyonluğu için rövanş maçı yapacak.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/news-ufc-273-alexander-gustafsson-hypes-khamzat-chimaev-ahead-april-9-pay-per-view?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın