Alenquer, Curragh’da ateşli William Haggas için Tattersalls Altın Kupası’nı kazandı | Yarış HaberleriAlenquer, Curragh'da ateşli William Haggas için Tattersalls Altın Kupası'nı kazandı | Yarış Haberleri

Alenquer, Curragh’ta Tattersalls Gold Cup’ı kazanmak için son aşamalarda High Definition’ı yakalarken, antrenör William Haggas’ın rüya koşusuna devam etti.

10-furlong Group One, kağıt üzerinde yıldızlarla dolu bir olay gibi görünüyordu ve yarışma iyi ve gerçekten faturalandırmaya kadar yaşadı.

Aidan O’Brien’ın bir kerelik Derby favorisi Yüksek Çözünürlük, gerçek bir test yapmak için yola çıktı – ve Ryan Moore’u çalıştırmak için üç furlong ile başladı ve Yüksek Çözünürlük birkaç adım için hızla netleştiğinde, dev tay sanki kaymış gibi görünüyordu. tarla.

Sonunda üç ana piyasa müdürü, Lord North, State Of Rest ve Alenquer yakınlaşmaya başladı ve 2-1’lik ortak favori Lord North’ta liderliği yapan Frankie Dettori oldu.

Yine de çabaları azalmaya başladı ve Tom Marquand ve Alenquer, State Of Rest’in bir adım gerisinde, her adımda belirdi.

Yüksek Çözünürlük her çağrıyı yanıtlarken, son 100 yard içinde Marquand kırbacını indirdi ve 7-2’lik atış, diğer pazar lideri State Of Rest’e geri döndü ve boyun farkıyla kazandı.

Zafer, geçen hafta sonu Baaeed ile Lockinge’i kazanan, hafta boyunca 10 kazanan ve Pazar günü Maljoom ile Alman Gine’sini kazanan Haggas için unutulmaz bir kaç günü tamamladı.

Coral, Alenquer’i hem Eclipse hem de Prince of Wales’s Stakes için 8-1’lik bir şansa dönüştürüyor.

Marquand, RTE’ye şunları söyledi: “Bu benim İrlanda’daki ilk yolculuğum, bir saat önce başlamanın yolunu bile bilmiyordum!

“Bu at kışın Dubai’ye gitti ve orada süper koştu ve mazeretlerimiz vardı.

“Her zaman bir buçuk mil üzerinde bir Grup 1 kazanacağımızı düşündük. Bugün bir buçuk mil olması, ondan gelecek daha iyi şeylerin olduğuna dair bir işarettir.

“Cesur biri ve bu harika bir performanstı. Gerçekten derinlere inmek zorunda kaldı ve son bir kez sertti.

“Dürüst olmak gerekirse, her zaman gerçekten mutlu oldum. Ne kadar oyuncu olursa olsun, gerektiğinde gerçekten derinlere iniyor.

“William Haggas ve ekibi için evde harika çünkü o en kolayı değil.”

Antrenörün eşi ve yardımcısı Maureen Haggas, “O çok sert bir at ve Birinci Grup’u kazanmayı hak etti.

“Tom tarafından çok güzel biniyordu. Geç geldik ve ‘lütfen önce beni aşağı indirmeyin, çünkü nasıl başlayacağımı bilmiyorum!’ dedi.

“Onu çok iyi tanıyor ve at çivi gibi sert. Ne kadar çok istersen o kadar çok verir.

“Her zaman iyi bir at oldu, ama bizi biraz şaşırtmaya devam ediyor. Bence zemin önemli ve burada yavaş tarafta.

“Geçen yıl Ascot’ta bir buçuk milden fazla kazandı, ancak birinci sınıf formu bir mil ve çeyreğin üzerinde.

“Bugün yeterince zor bir yarış geçirdiğini düşünmüştüm ama ona bakınca hiç rahatsız olmuyor.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12618951/alenquer-wins-tattersalls-gold-cup-for-red-hot-william-haggas-at-the-curragh

Yorum yapın

SMM Panel