Alberto Del Rio, UFC’ye yorumcu olarak katıldı


Alberto Del Rio (diğer adıyla Alberto El Patron), ESPN’de İspanyolca yorumcu olarak Ultimate Fighting Championship’e (UFC) katıldı.

Eski WWE Süperstarı, 19 Mart Cumartesi günü ilk UFC etkinliğinde yorumcu olarak yer aldı. Hatta UFC sahibi Dana White’a teşekkür etti.

Eski WWE Dünya Ağır Siklet Şampiyonu, Karma Dövüş Sanatları sporunda bir kariyere sahipti. MMA konuşmalarında 9-6’lık rekoru, bu alanda deneyim sahibi olduğunu gösteriyor. Ayrıca Tito Ortiz ve Mirko Cro Cop gibi efsanelere karşı yarıştı.

Kariyeri, 2000’den 2019’daki son maçına kadar yirmi yılı aşkın bir süreyi kapsıyordu ve burada Tito Ortiz’e teslim olarak yenildi.


Alberto Del Rio’ya yönelik adam kaçırma ve cinsel saldırı davası geçen yıl askıya alındı.

Eski Alberto Del Rio aleyhindeki ağırlaştırılmış adam kaçırma ve cinsel saldırı davası, kayıp bir tanık nedeniyle Aralık 2021’de düştü.

İddialar ilk olarak Mayıs 2020’de Del Rio’ya (gerçek adı Jose Alberto Rodríguez Chucuan) yöneltildi. 3 Mayıs gecesi Del Rio tarafından dövüldüğü ve cinsel saldırıya uğradığı iddia edilen bir kadın, eğer beş yıldan müebbet hapis cezasına çarptırılabilir. suçlamalar takıldı.

Çok önemli bir tanığın kaybolması nedeniyle dava reddedildi. Kayıp tanığın iddia edilen kurban olup olmadığı net değil. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, suçlayanın Aralık 2021’de Del Rio’nun ailesinden özür dilediği bir Instagram hikayesi yayınlamasıdır. Daha sonra hikayeyi sildi.

Bu, eski WWE Superstar’ına yönelik saldırıyla ilgili ilk tartışma değil. Eski ortağı Paige, ilişkileri sırasında birçok kez onu fiziksel olarak taciz etmekle suçladı.


UFC için yorum yapan Alberto Del Rio’yu görmek için sabırsızlanıyor musunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bırakın.


Scott Hall, WWE Hall of Famer’a büyük bir şekilde nasıl geri ödeme yaptı? Bulmak burada.
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/wwe/news-alberto-del-rio-joins-ufc-commentator?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın