Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu’dan Fenerbahçe maçı yorumu! “Buradan galip çıkmak kolay değil”

Süper Lig’in 10. haftasında Alanyaspor deplasmanda karşılaştığı Fenerbahçe’yi 2-1 mağlup etti. Maçın ardındaki basın mensuplarına açıklamalarda yer alan Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, “Fenerbahçe çok kuvvetli bir rakip. Şampiyonluğa oynayan bir karşı taraf. Burada basit maç olmaz. Bugün burada bu sezon en çok taraftar olan maç olduğunu düşünüyorum. Çok kalabalık da taraftar vardı. İki ekip da iyi mücadele etti. İlk benzeri biz azıcık daha tutuk oynadık. İlk yarı bir tane pozisyona girdik. Fenerbahçe’nin pozisyonu vardı. Ama ikinci benzeri dengeli başladık. Daha iyi oynamaya başladık. Neticesinde son dakikalarda gol bulduk. Sonradan gol yedik, son dakika tekrar gol attık. Buradan şampiyon çıkmak basit yok. Teknik heyetimi, futbolcularımı tebrik ediyorum. Fenerbahçeli futbolcuları da tebrik ediyorum. Futbolda her türlü netice var. Rekabet daima yeşil sahadadır. Ali Koç başkanımızla bugün beraberdik. Beraber futbol maçı da yaptık Acun Ilıcalı ile. Dereağız Tesisleri’nde çim saha maçı yaptık. Orada da şampiyon geldi. Bu işin esprisi. Bu tür şeylerin olması gerekir kulüpler aralarında, başkanlar aralarında. Mücadele yeşil sahada. Yeşil sahada ne çıkarsa hürmet duyarız. Futbol kusur oyunudur. Hakem de futbolcular da kusur yapar. Yöneticiler de kusur yapar, transfer yaparken. Bunlar futbolun içerisinde var. Bu akşam güzel maç olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Bülent Korkmaz ile birlikte yakaladıkları çıkışın hatırlatılması üzerine Çavuşoğlu, “Futbolun içerisinden gelen, İkinci Amatör, Süper Amatör, 3. Lig, 2. Lig, 1. Lig, Süper Lig, her kademesinde ödev yapmış biri olarak, bir şeyin iyi gitmeyeceğini gördüğün zaman noktayı ayarlamak lüzumlu. Bazen en hatalı bilmeden açıklama gerçekleştirmek. Bazı yorumculara bakıyorum, ‘Alanyaspor’da 2 mağlubiyette öğretmen gönderilir mi’ diyor. Benim kulübümüm nasıl yönetildiğini, ne olduğunu biliyor musun? Bilmiyorsun. Çıkıyorsun televizyonda vaktinde bir takımda futbol oynamışın, o takımın yorumculuğunu yapıyorsun Alanyaspor’da öğretmen niye gitti diye ona sallıyorsun. bir kere bilgi edinin, öğrenin. Bilmiyorsanız biz de öğretelim size. Biz öğrenmenize de tezgâhtar oluruz. Ben bir şeyin iyi gitmediğini görüyorsam, bir maç da, hiç mağlubiyet olmadan da gönderirsin. Hiçbir hocamızla küskün, küskün, alınmış ayrılmadık. Çağdaş hocamızla da böylece ayrılmadık. Çağdaş hocayı getirip, teknik direktör yapan da benim. İnşallah bundan sonraki diğer takımlarda da ödev yapar. Sergen Yalçın hocam, Erol Bulut hocam, Hikmet Karaman hocam olsun tümü ile görüşüyoruz” ifadelerini kullandı.

“FEDERASYON VE HAKEMLERİN ÜZERİNE GİTMEYLE BU GEMİYİ YÜRÜTEMEYİZ”
Maç öncesinde hakemlerle ilgili yaptıkları açıklamalarının sorulması üstüne ise Başkan Çavuşoğlu, “Ben minimum konuşanlardanım. Çünkü her zaman federasyonun üstüne gitmeyle, hakemlerin üstüne gitmeyle bu gemiyi yürütemeyiz. Birazcık oturalım, konuşalım. Federasyonla, MHK ile, bütün kulüp başkanlarımızla sorun ne, oturalım, masaya yatıralım, çözüme ulaştıralım. Şansın Dönmesi yapılabilir, öbür şeyler olabilir. Kulüpler Birliği ile federasyon aralarında bir kavga, atışma olması bizi geliştiremez. Futbolu da geliştiremez. Burada daima beraber yapmamız lüzumlu. Konuşarak yaparsın. Yazma ile, çizme ile, kesintisiz konuşmayla bunları yapamazsın. Kulüpler Birliği olarak başkanlarımız zaten çalışıyorlar. Federasyonla beraber görüşme yapıyorlar. Bunlar en kısa zamanda inşallah güzel bir şeyler ortaya koyacaklarına inanıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorum yapın