Aintree’de tüm işleri Ian Williams için parti yapın | Yarış HaberleriAintree'de tüm işleri Ian Williams için parti yapın | Yarış Haberleri

Party Business, Aintree’deki Randox Büyük Ulusal Günü’nün açılış etkinliği olan EFT İnşaat Handikap Engelinde Ilikedwayurthinkin’i savuşturmak için bol bol cesaret gösterdi.

Ian Williams tarafından eğitilen ve 3 lb’lik hak sahibi Charlie Todd’un bindiği Party Business (11-2), üç mil uzatılmış yarışmada liderliği sondan üçüncü atlayarak eve dönüş yolunda elinden gelenin en iyisini yapıyordu.

Bununla birlikte, Ilikedwayurthinkin geride kaldı ve çift birlikte sonuncuya yaklaşırken 16-1’lik atışın Party Business’ta sarsılacağı kesin görünüyordu.

Ilikedwayurthinkin, çizgiye koşarken öne geçmiş olabilir, ancak Party Business, Todd’un her çağrısına yanıt verdi ve sonunda eve üç çeyrek uzunluğunda bir kazanan geldi. Mill Green, üçüncü sırada 12 boy daha vardı.

Williams, “Onun için biraz dağınık bir yarış gibi görünüyordu, ancak güçlü bitirdi. Neredeyse iki kez düşürüldü, ancak son iki yarıştan itibaren sağlam bir koşuydu ve öndeki ikisinin net olduğu gerçek bir savaştı. Her zaman açıktı.” kazanan olmak ikinciden daha iyidir.

“Sahipler Mark (Sheasby, Eventmasters) için harika. Uzun zamandır benimleler ve bugün yaklaşık 1.000 kişiyi getirdiler. Orijinal atlarımızdan biri olan Latchford, Mark’a bağlıydı.

“Burada büyük sahnede olmak harika. Aslında Liverpool’a gelmeye karşıydı ve ilk turda tribünlere gittiklerinde muhtemelen haklı olduğunu düşündüm, neyse ki kendine güvenini kazandı ve çok çaba sarf etti.

“Bu sezon için böyle olacağını düşünüyorum ve muhtemelen önümüzdeki sezon, belki önce engelleri aşarak peşinden gidecek.”

İkincilik için, antrenör Gavin Cromwell şunları ekledi: “İyi bir koşuydu. Nasıl olduğunu göreceğiz ama Punchestown’a bakabiliriz.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12586127/party-all-business-for-ian-williams-at-aintree

Yorum yapın