Adil Rashid, Mekke hac ziyareti nedeniyle İngiltere-Hindistan beyaz top serisini kaçıracak | Kriket Haberleri


İngiltere, yaklaşan T20 ve Hindistan’a karşı bir günlük uluslararası maçları için bacak döndürücü Adil Rashid’den yoksun olacak ve Mekke’ye kutsal bir hac ziyareti yapacak; Rashid, son ODI serisinde Hollanda karşısında kazandığı üç maçı da oynadı.

Son Güncelleme: 23/06/22 21:38pm

Adil Rashid, İngiltere'nin Hindistan'a karşı oynayacağı beyaz top serisinde yer almayacak

Adil Rashid, İngiltere’nin Hindistan’a karşı oynayacağı beyaz top serisinde yer almayacak

Adil Rashid, Mekke’ye kutsal hac yapmak için izin verildikten sonra İngiltere’nin Hindistan’a karşı beyaz top serisini kaçıracak.

Hac, Suudi Arabistan’daki kutsal şehre yapılan ve fiziksel ve maddi imkanları olan tüm Müslümanların hayatlarında bir kez gerçekleştirmeleri beklenen yıllık bir yolculuktur.

Rashid, zamanlamalar ve taahhütler nedeniyle hac yapmayı zor buldu, ancak bacak bükücü ve karısı hem Yorkshire hem de İngiltere ve Galler Kriket Kurulu’ndan yeşil ışık aldıktan sonra bu hafta sonu geziye çıkacak.

34 yaşındaki oyuncu, Yorkshire’ın Vitality Blast maçlarından bazılarını ve İngiltere’nin Hindistan’a karşı oynadığı Twenty20 ve bir günlük uluslararası maçları kaçıracak ancak ilçeden ve ülkeden böyle bir destek almanın “büyük bir destek” gibi hissettiğini söyledi.

Raşit anlattı ESPNkrinbilgisi: “Bir süredir yapmak istiyordum ama zamanlamaları oldukça zor buldum.

“Bu yıl, yapmam gereken bir şeymiş gibi hissettim ve benim de yapmak istediğim bir şey.

“AMB ve Yorkshire ile bu konuda konuştum ve çok anlayışlı ve cesaret vericiydiler, ‘evet, yapman gerekeni yap ve yapabildiğinde geri dön’.

“Ben ve hanımefendi gidiyoruz ve birkaç hafta orada olacağım.

İngiltere ve Yeni Zelanda arasındaki Headingley'deki üçüncü Testin birinci gününden önemli anlar.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

İngiltere ve Yeni Zelanda arasındaki Headingley’deki üçüncü Testin birinci gününden önemli anlar.

İngiltere ve Yeni Zelanda arasındaki Headingley’deki üçüncü Testin birinci gününden önemli anlar.

“Muazzam bir an: her inancın kendine göre farklı bir şeyi var ama İslam ve Müslüman olmak için bu en büyüklerinden biri.

“Bu inancım ve kendim için büyük bir şey. Bunu genç, güçlü ve sağlıklıyken yapmam gerektiğini biliyordum. Bu, yapacağımı kendime gerçekten adadığım bir şey.”

İngiltere, 12 Temmuz’dan itibaren üç maçlık bir ODI serisinden önce 7 Temmuz’da başlayan üç maçlı bir T20 serisinde Hindistan ile oynayacak.

Rashid, son ODI serisinin Hollanda karşısında kazandığı üç maçın hepsinde oynadı.
Kaynak : https://www.skysports.com/cricket/news/12040/12639411/adil-rashid-to-miss-england-vs-india-white-ball-series-due-to-mecca-pilgrimage

Yorum yapın

SMM Panel