“”Adamım, hepinizi çok uzun zamandır izliyorum ve çılgın, şampiyonluk ya da iflastan bahsediyorum'”


Oyunun 6. maçı arasında 941 gün vardı. 2019 NBA Finalleri ve Klay Thompson’ın 2021-22’de Cleveland Cavaliers’a karşı sahaya dönüşü. Dört kez şampiyon olan oyuncu, iki yıldan fazla bir süredir basketbolda hareketsiz kalmasına neden olan iki yıkıcı yara aldı.

üzerinde bölüm “Point Forward” podcast’inden Thompson, Andre Iguodala ve Evan Turner’a maçtan önce kafasından neler geçtiğini açıkladı.

İşte beş kez All-Star seçilen o uzun zamandır beklenen gece hakkında söyledikleri:

“Bir basketbol maçında yaşadığım en gergin an buydu, sanırım. Bu çılgıncaydı. Bu oyun, sırf ön çıkış yüzünden bugün bile beni ürpertiyor. Çatışmayı asla unutmayacağım, Dray [Green]Loon [Looney]Steph [Curry]JP [Poole].

“Dostum, ‘Adamım, hepinizi çok uzun zamandır izliyorum ve çılgın, şampiyonluk ya da iflastan bahsediyorum. Sonunda görmek için buradayım.’ Dub Nation’a sesleniyorum, hayranlar gerçekten çok sevgi gösterdi.”

youtube kapağı

Klay Thompson 2019’da en son oynadığında, NBA manzarası farklıydı. Kevin Durant hâlâ onun takım arkadaşıydı, Kawhi Leonard ise Toronto Raptors’ın en iyi oyuncusuydu. Russell Westbrook ve Paul George, OKC Thunder için oynayan en büyük isimlerdi.

Thompson döndüğünde KD Brooklyn’deydi, Leonard ve George ise şimdi LA Clippers için oynayan takım arkadaşlarıydı. Westbrook, Thompson’ın 2019 NBA Finallerinde düşmesinden bu yana üç kez takas edildi.

Golden State Warriors, Thompson için hiçbir zaman resmi bir dönüş tarihi vermedi ve hazır olana kadar üzerindeki baskıyı sürdürdü. Bununla birlikte, taraftarlar ligin en sevilen oyuncularından birinin geri dönüşünü beklediğinden, “Klay Day” için yapılanma yakında NBA’e hakim olacaktı.

Geri döndü 🤩Klay Thompson Pazar günü Cavaliers’a karşı döneceğini duyurdu.

Rakip takımlar ve rakipler de “Klay Day”in NBA’e kaçınılmaz gelişi için Dub Nation’a katılacaktı.

Golden State Warriors, Thompson’ın 9 Ocak 2022’de Cleveland Cavaliers’a karşı döneceğini açıkladığında tüm gözler Chase Center’daydı.

941 gün sonra, “O geri döndü!” Warriors’ın evini çaldı ve Thompson’ı tekrar NBA’ye davet etti.


Klay Thompson, Golden State Warriors’a ilk maçında eksiklerini gösterdi.

Klay Thompson, üst üste altı NBA Finalinde oynadı.
Klay Thompson, üst üste altı NBA Finalinde oynadı.

Golden State Warriors, Klay Thompson’ı ilk çeyreğin başında ve sıklıkla dahil etti.

Şutör gardiyan, Cavaliers savunucularının bir falanksına karşı şeride girdi ve bir şamandıra yaptı. Taraftarlar tezahüratlar yaparken basket Chase Center’ı derinden sarstı.

Klay Thompson ilk hakimiyetini geri kazandı

Gecenin en önemli olayı, Thompson’ın NBA aksiyonuna geri döndüğünü resmen ilan eden çemberi titreten smacıydı. O kadar beklenmedik bir smaçtı ki, özellikle de yaşadığı tüm sakatlıklardan sonra, hayranlar inanamayarak başlarını salladılar.

Thompson’ın dönüşüyle ​​birlikte Bay Area ekibi tamamlandı. Steph Curry ve Draymond Green’in de dahil olduğu Big 3’lerini tamamlayan parçaydı. Aynı zamanda NBA’in geri kalanı için sorun anlamına geliyordu.

Warriors, sağlıklı olduklarında neredeyse yenilmez olduklarını defalarca kanıtladılar. Üçü de oynarken en son 2016 NBA Finalleri’nde LeBron James ve Cleveland Cavaliers’a karşı kaybettiler.


Rachel Syiemlieh tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/news-man-i-ve-watching-y-all-long-talking-crazy-championship-bust-klay-thompson-reminisces-mindset-just-played-first-nba-game-2-years?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir