Adam Azim ilk 10 raund için öne çıkıyor ve şampiyonluk mücadelelerini erkenden hedefliyor | Boks Haberleri


Yakışıklı aday Adam Azim, Cumartesi günü Sky Sports’ta canlı yayınlanan Anthony Loffet ile dövüştüğü beşinci profesyonel maçında ilk 10 rauntluk maçına çıkıyor.

Bu, organizatörü BOXXER ve antrenörü Shane McGuigan’ın art arda üç galibiyet serisine imza atan 20 yaşındaki Azim’e duyduğu güvenin bir işareti.

Azim, “Şu anda gerçekten keyif alıyorum, harika gidiyor, istediğim gibi. Daha heyecanlı olacak” dedi. Gökyüzü Spor Haberleri.

“Hiç endişelenmiyorum. Sadece ringe girmek, yolculuğuma düzgün bir şekilde başlamak ve [start] şampiyonluklar kazanmak, asıl mesele bu.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Adam Azim’i yaklaşmakta olan dövüşüne hazırlanırken Shane McGuigan ile antrenmanda yakından ve kişisel olarak izleyin!

Cumartesi günü rakibi olan Belçikalı Loffet, 8-1’lik bir rekorla geliyor, ancak Azim’e karşı üstün olması muhtemel. Slough’dan süper hafif, “Gece tam olarak ne yaptığımı biliyorum. Vuruşun kesinlikle geleceğini biliyorum. Ona doğru vurursam düşeceğini biliyorum” dedi.

Azim, nakavt bir sanatçı olarak ün kazanıyor ve diğer büyük zımbalarla karıştırıyor.

Ağır siklet oyuncusu Daniel Dubois, spor salonundaki arkadaşlarından biri ve Azim, bu ayın başlarında Kenichi Ogawa’ya karşı muhteşem bir tek yumrukla IBF süper tüy siklet şampiyonluğunu kazanan Galli Joe Cordina ile tartışıyor.

“Joe Cordina ile dövüştüğümde bu benim için harika bir deneyimdi. Bu aynı zamanda nerede olduğumu da gösteriyor. Onu tebrik ederim, IBF dünya şampiyonu ve bu nasıl bir vuruştu. Onunla ringe çıkmak benim için harika bir şey. Onur” dedi Azim.

Londralı Trevor Bryan’ı devasa bir şutla yere indirdiğinde ve Pedro Diaz’ın spor salonunda Kübalı dövüşçülerle dövüşme fırsatını yakaladığında Miami’de Dubois ile birlikteydi.

Azim, “Dışarıdayken onlara bir ifade verdim, yani asıl mesele bu. Ne hakkında olduğumu kesinlikle biliyorlardı” dedi.

Ancak çevresinde beklentiler arttıkça, Azim Cumartesi günü mesafe içinde etkileyici bir galibiyet daha elde etmek için baskı altında olacak.

“Önceki dövüşlerde ne yaptıysam, bunda da aynısını yapmalıyım” diye devam etti. “Herkes eğlence ister.

“Sakinim, ne yapacağımı tam olarak biliyorum. Tereddüt etmiyorum. Erken şampiyonluklar kazanmaya çok kararlıyım.”

Yerel kahraman

Dylan Cheema, Cumartesi günkü faturayı kırmak isteyen bir başka yükselen olasılık

Cumartesi günkü faturada Azim’e katılan bir diğer yükselen umut olan Dylan Cheema, atılımını yapmak istiyor.

Nisan ayında BOXXER Serisi turnuvasını kazandığında, üç yüksek tempolu üç rauntluk maçtan geçerek ve kendi davulcuları tarafından ringe kadar eşlik edildiğinde etkilendikten sonra memleketi Coventry’deki Skydome Arena’ya geri döndü.

Cheema, ailesinin Coventry’deki dükkanında çalışarak büyüdü ve şimdiden çevresinde güçlü bir yerel destek tabanı toplanıyor.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Dylan Cheema, Coventry finalinde Rylan Charlton’ı oybirliğiyle yenerek Boxxer serisi hafif sıklet şampiyonu oldu. Şimdi Cumartesi günkü turnuva zaferini geliştirmeye çalışıyor.

“Birçok müşteri ben turnuvayı kazandıktan sonra beni görmeye geldi. Birçoğu birlikte büyüdüm, beni bebekliğimden beri gördüler, büyüdüğümü gördüler, gördüler” kickboks günlerinden geçtim, şimdi boks günleri. Yani bizim kadar mutluydular ve aile kadar gururluydular. Onlar da bizimle yolculuktalar” dedi. Gökyüzü Spor Haberleri.

“Bu, BOXXER ve Sky Sports bayrağı altındaki ilk mücadele, bu yüzden bir gösteri yapmak istiyoruz. Çok çalıştık, çok çalıştık. Çıktık, her zaman olduğu gibi razzmatazz’ı getirdik. Sadece keyfini çıkarın, oradaki herkes, çünkü destek çılgına döndü.”

Adam Azim, Sam Eggington – Przemyslaw Zysk, Karriss Artingstall’ın ilk profesyonel karşılaşmasını ve daha fazlasını Cumartesi günü saat 19.00’da Sky Sports Action ve Sky Sports Ana Etkinliğinde canlı izleyin.
Kaynak : https://www.skysports.com/boxing/news/12040/12638901/adam-azim-steps-up-for-first-10-rounder-and-targets-title-fights-early

Yorum yapın

SMM Panel