Aberdeen 0 – 1 Ross Co


Geç bir Joseph Hungbo penaltısı, Ross County’nin, Aberdeen’i dokuz sezonda ilk kez altının altında bitirmesine yol açan 1-0’lık bir zafer kaydederken, İskoç Premiership’te ilk altıda son bir nefes aldı.

Önlerinde ilk altı sıradaki havuç varken, başka yerlerdeki sonuçlara bağlı olsa da Dons, Marley Watkins’in Funso Ojo ile birlikte ilk 11’e girmesiyle Dundee’deki beraberliklerinde iki değişiklik yaptı.

İlçe geçen hafta Hearts ile 1-1 berabere kaldıktan sonra değişmedi.

Tehlikede olmasına rağmen, ilk yarıda her iki taraf da gelmedi ve her iki kaleci de 45. dakikada bir kurtarışa zorlanmadı.

Resim:
Ross County’den Joseph Hungbo kazananını Aberdeen’de kutluyor

Her iki taraf da bir not şansı kaydetmeden önce 25. dakikaydı ve Ross McCrorie gerçekten Dons’u öne almalıydı.

Vincente Besuijen, Connor Randall’ın Watkins ortasını kesmesinden ve kanat oyuncusu McCrorie’yi ayağa kaldırdıktan sonra oyunu canlı tuttu, bu da topu üst direğin üzerinden 12 yarddan attı.

Watkins üç dakika sonra Lewis Ferguson’un 20 yarddan yakın direğin dışına gönderdiği bir serbest vuruş kazandığında tekrar oyuna dahil oldu.

Ev sahibi takım moladan önce başka bir çabayla yaklaştı, ancak David Bates’in Jonny Hayes’in derin serbest vuruşundan yaptığı kafa vuruşu Ross Laidlaw tarafından kolayca yapıldı.

Lewis Ferguson, aradan beş dakika sonra direği kıvrık bir çabayla direği kestiğinde ev sahibi takıma en yakın geldi, ancak ikinci yarı yine oldukça sakin bir ilişkiydi.

İlçe sol bek Jake Vokins kısa bir süre sonra üst direğe yarım şans yüksek gönderdi, bu sırada – diğer uçta – Hayes savurduğu kafa vuruşunun uçtuğunu gördü.

Ziyaretçiler Aberdeen’in saldırılarına karşı durmuş ve devre arasında tehlikeli görünmüşlerdi ve Regan Charles-Cook’un yedek Jack MacKenzie tarafından sakatlandığını düşündüğünde belki de penaltı kazanamadıkları için şanssızdılar.

Kaleci Laidlaw ve defans oyuncusu Alex Iacovitti’nin birleşimi, Connor Barron çaprazıyla karşılaştığında büyük ölçüde bastırılmış Christian Ramirez’i dışarıda tuttu.

Ama Ross County, Hayes Dons bölgesinde bir yarda hentbol için cezalandırıldığında bir nokta vuruşu aldı ve bir gecikmeden sonra Aberdeen ödülü şiddetle protesto ederken, Hungbo topu Joe Lewis’in sağına doğru havaya uçurmak için yükseldi.

Ev sahibi takım, bir dengeleyici ararken baskıyı artırdı, ancak sonuçta hüsrana uğrayacaklardı.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/aberdeen-vs-ross-county/report/445470

Yorum yapın