ABD Kadınlar Açık: Minjee Lee, Pine Needles’da liderliği güçlendirerek 23 yaşındaki 54 delikli rekoru kırdı | Golf Haberleri


Minjee Lee, üçüncü beşinciyi altıncıda bir birdie ile bogey yapmaktan kurtuldu, ardından dokuzuncudan dört ardışık birdi taradı; “Oldukça sakinim. Kişiliğim zaten oldukça sakin. Ne çok yükseldiğimi ne de alçaldığımı düşünüyorum. Sanırım bu benim bir gücüm” dedi.

Son Güncelleme: 05/06/22 07:43

Minjee Lee, Juli Inkster'ın 1999'daki rekorunu kırdı

Minjee Lee, Juli Inkster’ın 1999’daki rekorunu kırdı

Minjee Lee, Cumartesi günü ABD Kadınlar Açık’ta sahanın üç atış önüne geçerek 54 delikli bir rekor kırdı.

Avustralyalı 67 yaş altı bir dörtlü kart gördü ve ilk üç gün boyunca 13 yaş altı 200’e geçtiğini gördü ve Juli Inkster’ın 1999’daki 201’lik rekorunu kırdı.

Yedi kez LPGA Turu galibi, üçüncüye denk beşinci deliği, dördüncüde altıncıda bir birdie ile bogey yapmaktan kurtardı, ardından dokuzuncudan dört ardışık birdie ile bir vitese geçti.

Lee, “Kuşlardan kaçarken çok gergin değildim” dedi.

“Bence biraz daha aşağı inmek, belki daha fazla insanla, sadece biraz daha fazla baskıyla.

ABD Kadınlar Açık: Minjee Lee, Pine Needles'da liderliği güçlendirerek 23 yaşındaki 54 delikli rekoru kırdı | Golf Haberleri

En iyi fiyatları alın ve Birleşik Krallık ve İrlanda genelinde 1.700 kurstan birinde bir tur rezervasyonu yapın

“Oldukça sakinim. Kişiliğim zaten oldukça sakin. Ne çok yükseldiğimi ne de alçaldığımı düşünüyorum. Sanırım bu benim bir gücüm.”

Cumartesi gününe Lee ile berabere başlayan Mina Harigae, Pine Needles’da 70 sayıyı 10’un altına attı.

Üçüncülükte bir diğer üç vuruş, 68’e giderken beş kuşu iki umacı ile karıştıran İngiltere’nin Bronte Law’ıydı, İrlandalı Leona Maguire ise beşin altındaydı.

Law’ın taşralı kadınları Charley Hull ve Georgia Hall, sırasıyla 70 ve 71’inci turları takiben eşit ve bir üzerindeydi.
Kaynak : https://www.skysports.com/golf/news/12040/12628016/us-womens-open-minjee-lee-breaks-23-year-old-54-hole-record-as-lead-strengthens-at-pine-needles

Yorum yapın

SMM Panel