ABD Açık: Oakland Hills, kulüp binasının yangınla harap olmasına rağmen 2034 ve 2051 edisyonlarına ev sahipliği yapacak | Golf Haberleri


Mekan en son 1996’da ABD Açık’a ev sahipliği yaptı ve hepsi üç PGA Şampiyonası, iki ABD Kıdemli Açık Turnuvası ve Ryder Kupası’na ev sahipliği yaptı; Michigan kursu, kulüp binasının geçen ay yangından zarar gördüğünü gördü

Son Güncelleme: 22/03/22 16:54

Oakland Hills Country Club geçen ay çıkan yangında hasar gördü

Oakland Hills Country Club geçen ay çıkan yangında hasar gördü

Oakland Hills, kursun kulüp binasının büyük bir yangınla harap olmasından haftalar sonra, 2034 ve 2051’de ABD Açık için ev sahibi mekan olarak seçildi.

Oakland County Şerifi Michael Bouchard’ın 17 Şubat’taki yangında büyük miktarda golf hatırası kaybolduğunu ve bunun tahmini 80 milyon dolar (60 milyon sterlin) hasara yol açtığını söyledi.

Kulüp başkanı Rick Palmer, “Bu, Oakland Hills’de hepimiz için önemli ve anlamlı bir gün. İki ABD Açık’ın yanı sıra dört büyük amatör şampiyonanın bağlılığı, Oakland Hills’deki herkesin muhteşem çalışmasının bir kanıtıdır.”

Oakland Hills’deki Güney Kursu 2024 ABD Genç Amatör, 2029 ABD Bayan Amatör, 2038 ABD Küçük Kız ve 2047’ye ev sahipliği yapacak olan iki ABD Açık Turnuvasına ve 2031 ve 2042 ABD Kadınlar Açık Turnuvasına ek olarak ABD Amatör.

Michigan mekanı daha önce altı kez ABD Açık’a, en son 1996’da, üç PGA Şampiyonasına ve ABD Kıdemli Açık’ın iki baskısına ev sahipliği yaptı.

Padraig Harrington, Oakland Hills'in eski büyük kazananları arasında

Padraig Harrington, Oakland Hills’in eski büyük kazananları arasında

İrlandalı Padraig Harrington 2008’de ABD PGA Şampiyonasını kazandı ve Bernhard Langer’in kaptanlığını yaptığı bir Avrupa Ryder Kupası takımı 2004’te Detroit sahasında ABD’yi rekor dokuz puanla yendi.

‘Bir asırlık hatıra kayboldu’

Nefes kesen görgü tanığı videoları ve görüntüleri, Detroit, Michigan’ın 15 mil dışında bulunan ahşap yapının 17 Şubat’ta alev aldığını ve itfaiyeciler alevleri söndürmeye çalışırken siyah duman bulutlarıyla kaplandığını gösterdi, Detroit merkezli TV’nin spor direktörü Brad Galli ile istasyon WXYZbir asırlık golf hatırasının kaybolduğunu bildirdi.

Amerika'nın en ünlü golf kulüplerinden biri büyük bir yangında yutuldu ve büyük bir golf hatırası koleksiyonunun kaybolmasına neden oldu.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Amerika’nın en ünlü golf kulüplerinden biri büyük bir yangında yutuldu ve büyük bir golf hatırası koleksiyonunun kaybolmasına neden oldu.

Amerika’nın en ünlü golf kulüplerinden biri büyük bir yangında yutuldu ve büyük bir golf hatırası koleksiyonunun kaybolmasına neden oldu.

Galli, “Jack Nicklaus, Gary Player, Tom Watson, geçen yüzyılda alakalı olan, Oakland Hills’de oynamış ve büyük olasılıkla orada başarılı olmuş herhangi bir golfçüye isim verin.” Gökyüzü Spor Haberleri yangından hemen sonra.

“Golfün en büyük isimlerinden birçoğunu ağırlayan bu parkur sıkıntılı; çatı neredeyse tamamen çökmüş, kulüp binasında hala yangın cepleri var ve yangın muslukları yangının bir kısmını almaya çalışırken zor zamanlar geçiriyor. içeriyordu.

“İyi haber şu ki, sahadaki herkes güvende, büyük hayal kırıklığı, asırlık bir hatıranın kaybedilmiş olması. Minyatür Ryder Cup kupaları, imzalı fotoğraflar, oyunun en iyilerinden bazılarının kullandığı kulüpler, bunlar sadece kaybolan bazı şeyler.”
Kaynak : https://www.skysports.com/golf/news/12040/12572810/us-open-oakland-hills-to-host-the-2034-and-2051-editions-despite-clubhouse-devastated-by-fire

Yorum yapın