ABD Açık: Matt Fitzpatrick Brookline dönüşünden keyif alırken ilk büyük galibiyeti arıyor | Golf Haberleri


“Her zaman işleri daha iyi yapmaya ve iyileştirmenin yollarını bulmaya çalışıyorum”; İngiltere’den Matt Fitzpatrick, PGA Şampiyonası ramak kaladan sonra ABD Açık’ta ilk büyük galibiyetini arıyor; Perşembe günü saat 13:00’ten itibaren Sky Sports Golf’te aksiyonu canlı izleyin

Son Güncelleme: 13/06/22 21:11

Matt Fitzpatrick, Brookline'da 2013 ABD Amatör şampiyonluğunu kazandı

Matt Fitzpatrick, Brookline’da 2013 ABD Amatör şampiyonluğunu kazandı

Matt Fitzpatrick, şampiyonluğun favorilerinden biri olarak bir sonraki ana dalına yaklaşırken, ABD PGA Şampiyonası’ndaki ramak kalanın olumlu yönlerine odaklanacak.

Fitzpatrick, Southern Hills’deki son turda son grupta oynadı ve 17’sinde pahalı bir bogey sonrasında Justin Thomas ile Will Zalatoris arasındaki play-off’u iki vuruşla kaçırdı.

Beşinci beraberlik, Fitzpatrick’in büyük bir majördeki en iyi sonucu ve bu sezon sadece 12 etkinlikte yedinci ilk 10’u bitirmeye devam ederken, Brookline’daki 2013 ABD Amatör zaferi, 122. ABD Açık için Boston’a güzel anılarla geri döndüğü anlamına geliyor.

Fitzpatrick, “O zamandan beri birkaç kez geri döndüm ve buraya gelmeyi çok seviyorum” dedi. “Açıkçası, bütün hafta ailemin burada olmasını sevdim ve kardeşimin (Alex) çantada olması gerçekten özeldi.

“Benimle sonsuza kadar yaşayacak bir hatıra. Dokuz yıl önce olduğuna gerçekten inanamıyorum. Bu kadar hızlı gitmesi çılgınca.

“Gerçekten dört gözle bekliyorum. Buraya geleceğini bildiğimden beri yıllardır radarımdaydı.

“Burada amatör oynadığımda kaldığım ailemle kalıyorum ve ailem de burada, bu yüzden bu hafta için her şeyden çok heyecanlıyım.

“Dokuz yıl önceki oyunuma dönüp bakarsam, aynı oyuncu olduğumu ancak çok farklı bir oyuncu olduğumu söyleyebilirim. Güçlü yanlarım hala güçlü yanlarım ama bence daha iyiler.

“Başardıklarıma baktığımda, bazen yaptıklarım için kendime yeterince kredi vermediğimi düşünüyorum, ama her zaman daha iyi olmaya çalışıyorum, her zaman daha iyisini yapmaya ve bulmaya çalışıyorum.” geliştirebileceğim yollar.”

World No 18 Fitzpatrick henüz PGA Tour'da kazanmadı

World No 18 Fitzpatrick henüz PGA Tour’da kazanmadı

Fitzpatrick, sahada vurduğu her şutu ayrıntılı notlar almasıyla ünlüdür, ancak saha içi ve dışındaki yoğun programı nedeniyle Southern Hills’e ayrıntılı olarak bakmak için zamanı olmamıştır.

İki kez Ryder Cup oyuncusu, “Adil olmak gerekirse, tam bir yansıma yapma şansım hala gerçekten olmadı” dedi. “Birkaç günlüğüne evdeydim ve sonra bir düğüne gitmek için ayrıldım ve sonra bu benim üçüncü haftam. [competing] arka arkaya.

“Açıkçası, golf sahasından çıktığınızda ve kazanma şansınız olduğunu ve bunu kullanmadığınızı fark ettiğinizde ilk başta hayal kırıklığı yarattı.

Canlı ABD Açık Golf

16 Haziran 2022, 13:00

canlı

“Ama komik, aslında 2021’de Kiawah’ta 17. sırayı üçe katladığımda, birkaç hafta önce bitirdiğimden çok daha fazla kızgındım.

“Sanırım bu bana bir oyuncu olarak ne kadar iyi geldiğimi gösteriyor ve aynı zamanda belki de zihinsel olarak daha iyi hale geldi, sadece olduğu gibi kabul ediyorum ve olumsuzlardan çok olumluları alıyorum.

“Billy (Foster, kadrosu) bunu kendisi de çok deneyimledi ve o da aynı şeyi söyledi. Kendinize ne kadar çok şans verirseniz, eninde sonunda bunlardan birini devre dışı bırakacaksınız.

“Sanırım bana söylediği buydu – ve ben buna inanıyorum.”

ABD Açık: Matt Fitzpatrick Brookline dönüşünden keyif alırken ilk büyük galibiyeti arıyor | Golf Haberleri

En iyi fiyatları alın ve Birleşik Krallık ve İrlanda genelinde 1.700 kurstan birinde bir tur rezervasyonu yapın
Kaynak : https://www.skysports.com/golf/news/12040/12633411/us-open-matt-fitzpatrick-seeking-first-major-win-as-he-relishes-brookline-return

SMM Panel PDF Kitap indir