A Milli Takım günü çift antrenmanla kapattı

2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde 13 Kasım’da İstanbul’da Cebelitarık ve 16 Kasım’da deplasmanda Karadağ ile karşılaşacak A Milli Futbol Takımı, hazırlıklarına bugün TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde yaptığı çift antrenmanla devam etti.

Somut Performans Antrenörü Axel Busenkell gözetiminde saat 11.00’de fitness salonunda iki grup halinde basına kapalı olarak gerçekleştirilen günün birincil idmanında stabilizasyon ve mobilizasyon çalışmaları yapıldı.

Teknik direktör Stefan Kuntz yönetiminde, basına açık olarak saat 17.00’de yapılan günün ikinci antrenmanında ise pas oyunlarını taşıyan ısınma hareketlerinin arkasında futbolcular iki bölüme ayrıldı. Pazar günü kulüp takımlarıyla müsabaka oynayan futbolcular rejenerasyon idmanı için fitness salonuna geçerken, öteki oyuncular ise şut, son vuruşlar ve atak varyasyonları üstüne çalıştı.

Sağ arkadaki adalesinde sakatlığı yer alan Cengiz Ünder, sahaya gelerek bir zaman ekip arkadaşlarını değiştirme kulübesinden peşine düşüp takip etti. U21 Milli Takım’dan A mill aday kadroda dâhil edilen Barış Alper Yılmaz, akşam saatlerinde kampa katılacağından çalışmada yer almadı.

A Ulusal Takım’ın bu akşam yaptığı çalışmayı, TFF Birinci Başkan Vekili Mal Varlığı Asistan, TFF Yönetim Kurulu Üyeleri Hamit Altıntop ve Hasan Akıncıoğlu ile TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş da izledi.

Yorum yapın