A Milli Futbol Takımı’nda Şenol Güneş dönemi sona erdi

Türkiye Futbol Federasyonu ile Şenol Güneş arasındaki kriz yol ayrılığı ile sonuçlandı. Şenol Güneş, A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörlüğünden ayrıldı.

A Milli Futbol Takımı'nda Şenol Güneş dönemi sona erdi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş ile karşılıklı anlaşma sonucunda yolların ayrıldığını açıkladı.

TFF’den yapılan açıklamada, “A Ulusal Takım Teknik Direktörümüz Şenol Güneş ile yapılan görüşmeler sonrasında müşterek olarak yolların ayrılmasına karar verilmiştir. Ülkemize manâlı başarılar yaşatan değerli hocamız Sayın Şenol Güneş’e atama sürecindeki çalışmaları ve Türk futboluna yaptığı katkılar için teşekkür eder, bundan sonraki hayatında sağlık ve başarılar dileriz” ifadelerine yer verildi.

Türkiye’nin Hollanda’ya 6-1 mağlup olmasının peşinde teknik direktör Şenol Güneş, “şeytani harmoni” ifadesini kullanmıştı. Güneş’in ifadesi Ersin Harmoni ve Rıdvan Dilmen’e gönderme olarak yorumlanmıştı. Güneş’in sözleri sonrası Ersin Düzen, TFF Basın Danışmanı görevinden istifa ettiğini açıkladı.

ŞENOL GÜNEŞ’İN KARNESİ

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası ve 2022 Dünya Kupası elemelerinde alınan kötü sonuçlar sebebiyle eleştirilerin hedefi haline gelen 69 yaşındaki tecrübeli teknik adam, ay-yıldızlı ekiple bugüne kadar 82 maça çıktı.

Şenol Güneş yönetimindeki ulusal takım, 59’u devlete ait, 23’ü özel toplam 82 maç oynarken, bu müsabakalarda 38 başarı, 23 beraberlik ve 21 yenilgi yaşadı.

Türkiye, Güneş yönetiminde 127 gol attı, kalesinde 90 gole engel olamadı.

Yorum yapın