A Milli Futbol Takımı Teknik direktörü Stefan Kuntz Çekya maçı öncesi basın toplantısını yürüttü -…A Milli Futbol Takımı Teknik direktörü Stefan Kuntz Çekya maçı öncesi basın toplantısını yürüttü -...

A Milli Futbol Takımı özel karşılaşmada Çekya ile karşılaşacak. Gaziantep’te oynanacak zorlu karşılaşma öncesinde A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz ve Samet Akaydın açıklamalarında bulundu.


Kuntz’un sözleri;


Stefan Kuntz: “Farklı oyun anlayışı olan iyi oyuncularımıza takımı katabilmemizin en büyük sebeplerinden biri Türk takımlarının bu sezon başarılı olması. Genç oyuncular için denge çok önemli. Sahada dayanıklı oyuncularla oynamaları onlar için daha iyi olabilir. Salih Özcan ve Ferdi gibi farklı bir milli takımda oynayan oyunculara da kazandırmamız önemli.Bunlar için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” kullanım kullandı.


“ÇEKYA GÜÇLÜ BİR TAKIM”


Çekya hakkında konuşan Kuntz, “Uzun gelecekleri bir yolculuklar bu. Biz düşüncelerimizi ve planlarımızı uzun vadeli yapıyoruz. İstenmeyen bir durum görülebilir. Biz bunun üzerinde sürekli ve barındırabilecek bir şekilde barındırıyor. Çek Cumhuriyeti güçlü bir takımı. Ama biz kendimize odaklandık, kendi oyunumuzu nasıl sahaya Biz, mart ayına kadar kendimizi nasıl daha iyi ve hazır hale getirebiliriz, bunun derdindeyiz.” dedi.


“DİYALOĞA GİRMELERİNİ İSTİYORUM”


Oyuncu diyaloglarının kurmasını isteyen Kuntz, “Şöyle bir ortama alışkındım. Analiz yaptığımda oyuncular bana direkt diyaloğa girmelerini isteyen biriyim. Ama burada da bir gelişme görüyorum. ve biz bunun enerjisini sağlıyoruz.” dedi.


ARDA GÜLER OYNAYACAK MI?


Genç oyuncuların süre alması hakkında konuşan Kuntz, “Arda Güler beklememden çok daha olgun. Takıma pozitif bir havası oldu. Bu duruma sahaya nasıl yansıyacağına ve ne kadar süre alacağına yarın bakacağız. Genç oyuncuların takımlarında ne kadar süre aldığı önemli. Koruma konusunda riski azaltıp oyuncuyu yavaş Yavaş beklenen profili sokmak daha önemli.” dedi.


“Bize olan güvenin yüksek olmasını talep ediyoruz. Tüm oyuncular ile ilgili çok sıkı çalışıyoruz. Sahaya çıkarabileceğimiz en iyi takımı ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Herkesten bize güvenmesini istiyoruz.”


“Sevdiğim bir bütün camiaların kendi oyuncularını benimsemesi. Performans önemli bir süre boyunca kalıcı performanslardan yola çıkan takımın kadrosunu belirlerseniz bu takıma çok olumlu yansımalar sağlayabilir.”


“MUTLU VE GURULUYUM”


Diyarbakır halkına teşekkür ederen konuşmaya başlayan Samet Akaydın, “Mükemmel bir ortam vardı, bizde iyi oynayarak onlara bir galibiyet hediye ettik. Gaziantep’te de aynı ortam var, yarın da güzel bir oyunla galibiyeti Gaziantep halkına hediye etmek istiyoruz. A Milli Takım inanılmaz bir yer .Burada olmaktan dolayı çok mutlu ve gururluyum.Buranın bana çok şey katacağını düşünüyorum.Kolay bir sistem değil bunu oynamak,ama ben bu sisteme alışığım.Fırsat geldiğinden geleceğine,umarım bana gelen fırsatı değerlendirebilirim.” kullanım kullandı.


“PES ETMESİNLER”


Adana Demirspor’da hocası hakkında konuşan Samet Akaydın, “Asla pes etmeye çalışacaklar. Maçlara çıkarırken Montella Hocam ‘Kendine sınır koyma. Her maç üzerine bir şey koy’ der. Genç arkadaşlar da hiçbir zaman pes etmesinler. Çalıştıkları zaman her şey önlerine geliyor.” dedi.Kaynak : https://www.fotomac.com.tr/millitakim/2022/11/18/a-milli-futbol-takim-teknik-direktoru-stefan-kuntz-cekya-maci-oncesi-basin-toplantisi-duzenledi

SMM Panel PDF Kitap indir