A Milli Erkek Basketbol Takımı hazırlık maçında Slovenya’ya yenildi


A Milli Erkek Basketbol Takımı hazırlık maçında Slovenya'ya yenildi

Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya Türkiye; Buğrahan Tuncer, Furkan Korkmaz, Cedi Osman, Sadık Kabaca, Sertaç Şanlı ilk 5’iyle başladı. Slovenya’nın ilk 5’i ise Goran Dragic, Doncic, Zoran Dragic, Cancar ve Tobey’den oluştu. Karşılaşmakta iyileşme milli takım, hücumda Furkan Korkmaz’ın etkili oyunuyla ilk 4 dakikayı 12-9 önde geçti. Periyodun kalan kısmından gelen Alperen ve Onuralp ile hücumda etkili olan Türkiye, faul hakkı erken bittiği için Slovenya’nın faul çizgisinden saya engel olabilen Türkiye. Milli takım, ilk periyodu 26-21 önde kapattı.

İkinci periyoda Prepelic’in skorer oyunuyla zorlu Slovenya, periyodun bitimin 7:34 kala skoru 29-29’a ulaştı. Periyodun isabetli oyundaki üstünlüğü ele alanya, Cancar’ın ilk yarının bitimine 2:49 kala bulduğu seçilenk ile farkı 6’ya ulaştı: 36-42. Periyodun dersinde aradaki farkı korumayı başarmak Slovenya, soyunma oğlu 46-40 önde girdi.

Üçüncü periyoda iki takım da hücumda etkili başladı. Milli takım, Cedi ve Furkan ile üretirken; Slovenya, Doncic ve Goran Dragic ile hücumda etkili oldu ve periyodun bitimine, 4:48 gelen tv molasına milli takım 55-58 girdi. Periyodun geri kalan ağırlıkta ağırana koyan Slovenya Doncic ve Goran Dragic ile farkı açmaya başladı ve karar periyodu önde 73-62 girdi.

Karar periyoduna iki takım da tutuklamaya başladı. Periyodun ilk 4 dakikasında rakibinin sadece 2 sayı atmasına izin milli takım, Sertaç Şanlı’nın serbest atış isabetleriyle 5:40 kala farkı 6’ya indirdi: 69-75. Milli takım tartışmanın bitimin 25 saniye kala Alperen Şengün’ün basket faulüyle farkı 3’e indirdi. Slovenya’nın hücumdaki zirvesinde sona erdi Furkan Korkmaz’ın serbest atış atışlarıyla fark 10 saniyelik indi: 88-89. Dragic’ 2 atıştan atıştan atıştan isabetin ile vurun oğlu hücumda milli takımı, Furkan 90-90 ile uzatmaya gitti.

Uzatma bölümünde, Furkan Korkmaz ile askeri harekat; Slovenya ise Goran Dragic ile sayıyı buldu. Karşılaşmanın bitimine 18 saniye kala Goran Dragic, üç sayılık isabet ile takını 104-103 eski unutulmuş. Son denemeyi sayıyı bulamayan milli takım, karşılaşmadan 104-103 karşılaşmaya başladı.

DONCIC’E SİNAN ERDEM’DE YOĞUN İLGİ

Türkiye’nin Slovenya ile hazırlık maçında Slovenya’nın en önemli Luka Doncic’e karşılaşması Türk taraftarlar, yoğun ilgi gösterildi. Isınma gösteri için fotoğraf çekmek isteyen taraftarların taraftarlarının geri döndürmeyen 23 oyuncu ile karşılaşmada sergilediği performans ile ilgili tahminde sahibine sahip olmak için gösterilecek.

SALON: Sinan Erdem

HAKEMLER: Yener Yılmaz, Kaan Büyükçil, Çağlar Özkan

TÜRKİYE: Buğrahan Tuncer, Furkan Korkmaz 33, Cedi Osman 24, Sadık Kabaca 2, Sertaç Şanlı 8, Alperen Şengün 19, Şehmus Hazer 4, Onuralp Bitim 8, Yiğitcan Saybir 5, Melih Mahmutoğlu, Doğuş Özdemiroğlu, Furkan Haltalı, Metecan Birsen

SLOVENYA: Goran Dragic 28, Doncic 23, Zoran Dragic 7, Cancar 12, Tobey, Nikolic 2, Dimec 4, Muric 10, Blazic, Prepelic 14, Samar 4, Hrovat

1’İNCİ PERİYOT: 26-21

İLK YARI: 40-46

3’ÜNCÜ PERİYOT: 62-73

NORMAL SÜRE: 90-90

5 FAUL: 43.50 Alperen Şengün (Türkiye), 34.12 Dimec (Slovenya)


Kaynak : https://www.cnnturk.com/spor/basketbol/a-milli-erkek-basketbol-takimi-hazirlik-macinda-slovenyaya-yenildi

SMM Panel PDF Kitap indir