“% 95 şans” – Gazeteci, Barcelona süperstarının Manchester United’ın ’70-80 milyon €’ karşılığında şok edici hamlesini tamamlayabileceğini öne sürüyor


Barcelona’nın bu yaz Frenkie de Jong’u Manchester United’a satmayı düşündüğü bildiriliyor. Katalan tarafı, yıldız orta saha oyuncusu için 70-80 milyon € arıyor.

göre Gerard Romero, Blaugrana’nın De Jong’u yaz aylarında satması için %95 şans var. Transferin bitmek üzere olduğunu ve ay sonundan önce resmiyet kazanabileceğini iddia ediyor.

☎️ NOTICIA @jijantesfcAntes del final de liga y con un %95 de olasılık, Frenkie De Jong va a ser traspasado al Manchester United. Es un tema ekonomik saf ve duro. El Barça gerekli vender un jugador que en el club no ha sido topLo ampliamos tr twitch.tv/gerardromero

De Jong’un Ajax’ta birlikte çalıştığı Erik ten Hag, Manchester United’ın başına geçiyor ve Hollandalı yıldız orta saha oyuncusuyla yeniden bir araya gelmek istiyor. Orta saha, yaz için en büyük hedefi ve Paul Pogba potansiyel olarak Old Trafford’dan ayrılıyor.

Gerard Romero, Katalan tarafının orta saha oyuncusunu satmak için son şansları olduğundan korktuğunu, çünkü gelecek sezonda önemli bir performans gösteremezse fiyatının düşebileceğini de sözlerine ekledi.

Barcelona’nın bu yaz Frenkie de Jong’u ManUtd’a 70-80 milyon Euro’ya satmak istediği bildiriliyor.


Manchester United hedefi Barcelona’nın kalmasını istedi.

Frenkie de Jong defalarca Barcelona’dan ayrılmak istemediğini iddia etti. Mart ayında ZiggoSport’a konuşan Hollandalı, Hedef):

“Barcelona’da olmayı seviyorum. Bana teklif etselerdi muhtemelen altı yıllık bir sözleşme uzatması imzalardım, evet. FC Bayern’de bir şeyler mi oluyor? Hayır, hayır. Barcelona’da çok mutluyum ve burada oynamak isterim. mümkün olduğunca uzun süre.”

Şubat ayında The Guardian’a söylediği gibi, niyetlerini ilk kez açıkça ifade etmiyordu:

“Barcelona’da olduğum için çok mutluyum: Küçük yaşlardan beri burada olmak istiyordum, bu yüzden bu şekilde bir rüya gerçek oldu. Ama elbette, bundan daha fazla kupa kazanmayı isterdim. İlk iki senemde başardık. O anlamda daha fazlasını bekliyordum, böyle koyalım. Ama onun dışında burada çok mutluyum ve daha nice senelere inşallah.”

Manchester United hedefinin de büyük bir hayranı olan Xavi, Frenkie’nin yıllarca Camp Nou’da kaldığını gördüğünü belirtti. ESPN’e göre, dedi:

“Frenkie harika bir oyuncu. Geldiğimizden beri bir adım attığını düşünüyorum. O farklı bir oyuncu, daha dinamik. Baldırında bir rahatsızlık vardı ve bu da Supercopa’da Real Madrid’e karşı iyi oynamasına izin vermiyordu. Şimdi rahat görünüyor, top kaybetmiyor, defansa yardım ediyor, ceza sahasına giriyor, goller atıyor. Barça’da uzun yıllar kalacak bir oyuncu.”

Ancak, kulüp yönetimi nakit ödemeye karar vermiş gibi görünüyor ve şimdi bir yedek arayışına girecek.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/rumor-95-chance-journalist-suggests-barcelona-superstar-complete-shock-manchester-united-move-70-80-million?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın