“40 milyon dolarımı alıp dinime hakaret edemezsiniz”


Kyrie Irving yine yanlış nedenlerle manşetlere girdi. Değişken oyun kurucu, daha sonra bir film haline gelen, kötü şöhretli Yahudi aleyhtarı bir kitabın bağlantısını paylaştığında kargaşaya neden oldu.

NBA, Brooklyn Nets oyun kurucusuna, eğer gerçekten bir ceza çekilecekse, hala herhangi bir ceza vermedi. Charles Barkley, ligin Irving’e karşı herhangi bir yansıma olmaması nedeniyle topu düşürdüğünü iddia etti. İşte konuyla ilgili söylemek zorunda olduğu şey:

“Bence askıya alınmalıydı. bence Adam [Silver] onu askıya almalıydı. Adem Yahudidir. 40 milyon dolarımı alıp dinime hakaret edemezsiniz. NBA’in hata yaptığını düşünüyorum. Homofobik hakaretlerde bulunan kişileri uzaklaştırdık ve para cezasına çarptırdık.

“Basketbol hakkında konuşmadığımıza inanamıyorum. Bu aptaldan bahsediyoruz.”

“Bence uzaklaştırma almalıydı. Adam Silver onu uzaklaştırmalıydı. Bir hata yaptılar. Bu salak hakkında konuştuğumuza inanamıyorum.” Charles Barkley, Kyrie Irving hakkında#NBATwitter

NBA ve Brooklyn Nets’in Kyrie Irving’in son brouhahasıyla nasıl devam edeceklerini tartıştıkları bildiriliyor. Hem Nets hem de takım sahibi Joe Tsai, her türlü nefrete asla müsamaha gösterilmemesi gerektiğini açıkça belirtti.

Şimdiye kadar, Irving’e karşı yaptırıma veya cezaya çarptırılacak herhangi bir disiplin cezasından söz edilmedi.

Mart 2021’de Miami Heat merkezi Meyers Leonard, Yahudi karşıtı bir yorum yaptığında Call of Duty oynarken Twitch yayınındaydı. İsrailli-Amerikalı milyarder Micky Arison’ın sahibi olduğu The Heat, Leonard’ı derhal görevden aldı ve 50.000 dolar para cezasına çarptırdı.

Leonard, istemeden de olsa yaptıklarından dolayı çabucak ve içtenlikle özür diledi, ancak o zamandan beri ligde oynamadı ve Miami formasıyla sadece üç maça çıktı.

Geçen yıl, Isı merkezi Meyers Leonard, bir video oyunu oynarken Yahudi karşıtı bir ifade kullandı. Özür diledikten sonra, Leonard hızla tüm ekip aktivitelerinden uzaklaştırıldı, 50.000 dolar para cezasına çarptırıldı ve bir kültürel çeşitlilik programına katılması istendi. Kyrie Irving için SIFIR yansımalar

Bu arada Kyrie Irving özür dilemedi ve şu ana kadar neredeyse hiç pişmanlık belirtisi göstermedi. Ayrıca hiçbir ceza verilmeden Brooklyn Nets için oynamaya devam etti.

ESPN’den Nick Friedell tarafından görevi hakkında soru sorulduğunda, şiddetle geri çekildi ve NBA Insider’a kendisini insanlıktan çıkarmamasını söyledi. Irving, görevinden aldı ancak özür veya tövbe gibi bir şey yayınlamadı.

NBA, NBPA ve hatta Nike bile Irving’in yaptıklarını kınadı ama daha fazlasını yapmadı.


Kyrie Irving, Brooklyn Nets’in konuk olduğu Chicago Bulls’a evinde kaybettiği maçta son yılların en kötü maçını oynuyor.

Kyrie Irving, Chicago Bulls'a karşı oynadığı korkunç maçın ardından taraftarlar tarafından yuhalandı.
Kyrie Irving, Chicago Bulls’a karşı oynadığı korkunç maçın ardından taraftarlar tarafından yuhalandı.

Kyrie Irving, birçok kişi tarafından bugün NBA’deki en yetenekli oyuncu olarak kabul ediliyor. Ancak, Chicago Bulls’a karşı ilk yarıda tek bir puan alamadı.

Eski Yılın Çaylağı kazananı maçı sadece dört sayı, altı ribaund ve yedi asistle tamamladı. Brooklyn Nets’in 14 sayı farkla geride bıraktığı 33 dakika oynadı.

Kevin Durant umutsuzca Nets’i taşımaya çalıştı ve 32 sayı kaydetti ancak takımdan yeterli desteği alamadı.

Kyrie Irving bu gece:4 Puan7 Asist6 Rebound2/12 FGM0/6 3PM

Yolun büyük bölümünde geriden gelen Bulls, dördüncü çeyreğin ortasında 17-2’lik sert bir seri yakaladı. Chicago, Durant’i sıkıştırdı ve Kyrie Irving ve diğerlerini onları yenmeye cesaret etti.

Brooklyn, şampiyonluk takımlarını tanımlayan ve Zach LaVine’in inanılmaz şutunun arkasında eriyen türden bir karakter göstermedi. Bulls 108-99 galibiyet elde ederken LaVine 29 sayı için Nets’i ateşledi.

Brooklyn Nets şimdi 2-6 ve umutsuzca gemilerini düzeltmeye çalışıyor.

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/news-you-can-t-take-40-million-dollars-insult-religion-charles-barkley-reacts-kyrie-irving-s-anti-semitic-twitter-post?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir