4 kez NBA şampiyonu olan LeBron James, 2018 NBA Finalleri’nin 1. maçında Warriors’a kaybettikten sonra serinin bittiğini bildiğini söyledi


LeBron James, 2018’de dört yıl üst üste ikinci kez yıldızlarla dolu Golden State Warriors’ı cesurca yenmeye çalıştı. James’ Cleveland Süvarileri 2017 Finallerinde sadece bir maç kazanmayı başardı ve daha iyisini yapmak istiyordu.

Dört kez MVP olan oyuncu elinden gelen her şeyi yaptı ve 51 sayıyla maçın rekorunu kırdı, ancak Cavaliers uzatmada kaybetti. Oyun daha çok JR Smith’in gafıyla biliniyordu.

Smith maçın berabere bittiğini fark etmedi ve kazanma fırsatı olmasına rağmen saati dışarı sürdü. James maçtan sonra sinirliydi ve seriyi değiştiren bir fırsatı harcadıklarını bilerek sahayı hızla terk etti.

Andre Iguodala, “İleri Nokta”, o kader oyunda gördükleriyle ilgili düşüncelerini paylaştı:

“O [LeBron James] duvara yumruk atarak elini incitmiş, nereye kadar bilmiyoruz ama kendi kendine ‘Dostum, bitti! Kabul ettiğinden değil ama gerçek bu! İnsanlar bunu anlamıyorlar. ‘Ah, önemli değil, bu bir oyun’ diye düşünüyorlar.

“Hayır! Gerçekten önemliler, bu yüzden finallerdeki her şey önemli.”

Finaller tarihindeki en viral anlardan biri JR Smith’in Oyun 1 gafı bir yıl sonra hala vahşi 😅

Warriors, Steph Curry’nin serbest atışından sonra 4.6 saniye kala bir sayı öndeydi. LeBron James son vuruşu yapmak istedi ancak topu Klay Thompson tarafından tutulan George Hill’e pas verdi. Bay Area takımı penaltı durumundayken, Hill farkı Cavs’e geri götürme şansı buldu.

JR Smith kaçırılan ikinci serbest atışı yakaladı ve maç 107’ye eşitlendi. Potansiyel bir maçı kazanmak yerine, Smith profesyonel spor tarihinin en korkunç hatalarından birini yaptı. Topu geri püskürttü ve Cavs’in deplasmanda 1. Maçı çalma konusundaki en büyük şansını yok etti.

Cavaliers o maçı kazansaydı serinin nasıl sonuçlanacağını kim bilebilirdi. Andre Iguodala, LeBron James’ten canlı olarak gördüğü en iyi performans olduğunu iddia etti. “King James” 51 sayısına 8 ribaund, 8 asist, top çalma ve bir blok ekledi.

Warriors’ın Kevin Durant, Steph Curry, Klay Thompson, Andre Iguodala ve Draymond Green’den oluşan bir kadrosu vardı. Cleveland, James, Smith, Hill, Kevin Love ve Tristan Thompson ile karşılık verdi.

Kevin Durant, arka arkaya 2018 NBA Finalleri MVP’niz. Bunu başaran sadece altıncı oyuncu.

Ateş gücündeki eşitsizlik, Cavaliers süpürülürken üstesinden gelinemeyecek kadar fazlaydı.


LeBron James’in dehası, yıldızlarla dolu Golden State Warriors takımını yenmek için yeterli olmazdı.

Savaşçılar#039;  Ateş gücü ve kimya, Cavaliers'ın 2018 NBA Finalleri'nde üstesinden gelemeyeceği kadar fazlaydı. [Photo: TIME]
Warriors’ın ateş gücü ve kimyası, Cavaliers’ın 2018 NBA Finalleri’nde üstesinden gelemeyeceği kadar fazlaydı. [Photo: TIME]

Kevin Durant’in Golden State’e gelişinden bu yana Cleveland Cavaliers, Warriors’a karşı oynadığı sekiz şampiyonluk maçından sadece birini kazandı. 2017-18 sezonu boyunca çoğu kişi Warriors’ı yenebilecek tek takımın Golden State olduğunu hissetti.

2018 NBA Finallerinde LeBron James, NBA’deki en iyi oyuncular arasında hâlâ göze çarpıyordu. 34.0 sayı, 8.5 ribaund, 10.3 asist ve 1.3 blok ortalamaları tutturdu. Cleveland Cavaliers takımında sadece iki oyuncu çift haneli sayılara ulaştı, James ve Kevin Love, 19,0 puanla.

Dört yıl önce bugün, LeBron James, Golden State Warriors’a yenildikleri 51 sayılık bir patlamayla 2018 Finallerine başladı.2018 playoff kariyerinin en iyi koşusu mu? https://t.co/5oRZVerLcu

Cavaliers 1. Maçta bir mağlubiyet alsaydı, Warriors’ın şutları, kimyası ve yıldız gücü sonunda çok fazla olurdu.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/news-4-time-nba-champion-says-lebron-james-knew-series-losing-warriors-game-1-2018-nba-finals?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir