30 milyon aboneye ulaştı – Bilim Teknoloji Haberleri


30 milyon aboneye ulaştı

Son dönemde hayatımıza giren dijital platformların hızla yayılması için artık pek çoğumuzun bu platformlar arasında tercih yapması gerekiyor. Bu yüzden bir zamanlar çok daha kolay bir pazarda yarışan Spotify ve YouTube Music gibi servisler bugün çok daha zorlu bir pazarda geçmeye çalışıyorlar. Çünkü artık sadece kusur değil; Netflix, Disney+, PlayStation Plus gibi abone ücreti isteyenler tüm platformlarla mücadele içindeler. Bu nedenle, YouTube’un paralı olarak yayınlanmasını sağlamada sıkıntı yaşaması çok da şaşırtıcı şekilde ilerliyor. Ancak şirket artan rekabete rağmen abone verme hızını artırmaya devam ediyor.

Yayınlanan son standartlara göre, YouTube Music ve YouTube Premium’un toplam abone sayısı 80 milyona ulaştı. Bu da YouTube’un reklam verme servislerinin sadece bir yıl içinde 30 milyona yakın yeni abone kazanmasını amaçlıyor. Böylesine sıkı bir rekabet içinde 30 milyon yeni abone kazanmak, YouTube için büyük bir başarı anlamına geliyor.

YouTube bu iki servisin abone sayılarını birlikte açıklıyor. Yani YouTube Music ve YouTube Premium’un eski 80 milyon aboneye sahip olduğunu açıklarken, bu 80 milyonun ne kadarının Premium ne kadarının Music üyesi olduğunu paylaşmıyor. Bu nedenle YouTube için itici gücün hangisi olduğunu kestirmek güç.

Bildiğiniz gibi YouTube Premium, zaten Müzik servisini de kapsıyor. Ancak Music daha düşük bir fiyata ayrı bir paket olarak da alınabiliyor.


Kaynak : https://www.cnnturk.com/teknoloji/30-milyon-aboneye-ulasti

SMM Panel PDF Kitap indir