3. ODI’yi kim kazanacak?


Avustralya ve Pakistan, 2 Nisan Cumartesi günü üç maçlık ODI serisinin üçüncü ve son maçında kornaya basacaklar. Karşılaşmaya Lahor’daki Kaddafi Stadyumu ev sahipliği yapacak.

Serinin heyecan verici olduğu ortaya çıktı. Yıldız oyuncularının çoğuna sahip olmamasına rağmen, Avustralyalılar seriye muazzam bir notla başladılar. 29 Mart Salı günü, Babar Azam and Co.’yu 88 koşuyla devasa bir farkla mağlup ettiler.

Travis Head bir asırlık sayı kaydederken, bacak döndürücü Adam Zampa dört küçük kapı aldı. Kafa aynı zamanda iki kafa derisini de oluşturuyordu. Ziyaretçiler aynı zamanda ilk vuruşların tamamlanmasının ardından ikinci maçı kazanmanın da favorisiydi ancak Pakistan’ın başka fikirleri vardı.

Ev sahibi takım, seride eşitlik sağlamak için altı kale galibiyeti aldı. Avustralyalılar, ilk olarak yarasaya girdikten sonra, tahtada sekize 348 gibi devasa bir skor elde etti. Aaron Finch, Shaheen Shah Afridi’ye erken öldü, ancak Head ve Ben McDermott, yargılamalara akıl sağlığını geri getirdi.

İkili, Avustralya’yı sürücü koltuğuna oturtmak için ikinci kapı için 162 koşu yaptı. Head, Zahid Mahmood’a çıktıktan sonra arka arkaya tonlarca kaçırdı. Solak, altı dörtlü ve beş altılı yardımıyla 70 top üzerinden 89 sayı attı.

Öte yandan McDermott, 10 dörtlü ve dört altılı 108 topun 104 koşusuna çıktı. Marnus Labuschagne ve Marcus Stoinis de tahtada 59 ve 49’luk faydalı puanlar aldı. Afridi, dört küçük kapıyla Pakistan bowlingçilerinin seçimiydi.

Pakistan, Fakhar Zaman ve İmam-ül-Hak arasındaki 118 kişilik bir stand nezaketinde muazzam bir şekilde kaçış kovalamacasına başladı. Zaman, yedi dörtlü ve iki altılı 67 toptan 67 tur attı. O andan itibaren İmam ve kaptan Babar göreve başladı ve Pakistan’ı komuta konumuna getirdi.

Her iki vurucu da yüzyıllarca puan aldı ve onlarla 111 yıllık bir ortaklığı paylaştı. Babar, 137.35 vuruş oranıyla oynadığı için ikiliden daha akıcıydı. Zampa iki küçük kapı aldı.


Avustralya (AUS), Pakistan’ı (PAK) yenecek mi?

Pakistan v Avustralya - ICC Erkekler 20 Yaş Altı Dünya Kupası Yarı Finali 2021
Pakistan v Avustralya – ICC Erkekler T20 Dünya Kupası Yarı Finali 2021

Avustralya, devam eden ODI serisinde güzel bir vuruş yaptı ve Pakistan bowling oyuncuları uyuklarken bulundu. Yine büyük bir skor ortaya koyarlarsa, şans ev sahibi takımın yanında olmayabilir. Avustralya maçı kazanmak için hafif favoriler.

Tahmin: Avustralya maçı kazanır


Düzenleyen Ritwik Kumar

canlı anketCANLI ANKET

S. Travis Head bir asır puan alacak mı?

Şimdiye kadar 4 oy