2022 Dünya Kupası’na Jorge Jesus damgası!


2022 Dünya Kupası'na Jorge Jesus damgası!

Fenerbahçe ile Süper Lig ve UEFA Avrupa Ligi’nde gerçekleşecek bir maçta Dünya Kupası’nda Jorge Jesus’un daha önce çalıştırdığı takımlardaki şampiyonalarda Dünya Kupası’nda boy gösterecek.

SEMİH ŞENTÜRK’TEN İSA’A ÖVGÜLER

Fenerbahçe Teknik direktörü Jorge Jesus’u izleyenlerle izleyeni izleyenler Şentürk, “Çok hareketli ve agresif. Bazen yedek oyunculara bile bağırıyor, çağırıyor. Biz de gözlemliyoruz. gittiğimiz zaman sadece maçı izle, hocaları da izleyenuz.Belki ben de orada, o statta teknik sorumlu olmak istemiyoruz.Hedeflerim var ve inşallah gerçekleşir.O yüzden Jesus, tam bizim takım hocası gibi.İnşallah yol sonu şampiyonlukla biter” dedi.

Fenerbahçe'den flaş Altay Bayındır kararı!

Fenerbahçe’den flaş Altay Bayındır kararı!

Katar 2022 FIFA Dünya Kupası kadroları açıklandı

Katar 2022 FIFA Dünya Kupası kadroları açıklandı

SÖZLEŞMESİ YENİLECEK Mİ?

Portekizli teknik adam Brezilya Milli Takımı’ndan Dünya Kupası’nın ardından gelecek olası bir teklifle maçın galibi belli oldu. Fenerbahçe Yönetimi de planlamayı buna göre amaçladı. Fanatik’te yer alan habere göre Sarı-lacivertliler, turnuvaya devam ederken ilk görüşmeyi gerçekleştirmeyi, şartları konuşmak istiyor. Bunun için de takıma verilen iznin bitmesi beklenecek.

Yönetim, 25 Kasım’da başlayacak olan hazırlıklarla birlikte Jorge Jesus ile ilk kez masa oturmayı planlıyor. Bu görüşmede hedef imza değil, iki taraflı da şartlarını ve tabloları eşleştirmesi olacak.

Dünya Kupası 20 Kasım’da başlayacak ve 18 Aralık’ta sona erecek. Jesus’un adının anıldığı Brezilya’da teknik direktör Tite’nin günü de bu süreçte netlik kazandı. Fenerbahçe Yönetimi, görüşmeleri devam ettirip, ara transfer döneminde bir önceki bu konuyu sonuçlandırmayı hedefliyor. Sarı-lacivertlilerin talepleri, Jesus’la uzun görüşlü bir kontrata imza atarak, ocak beklentisinden itibaren kadro planlamasını da uzun vadeli bir şekilde yapmak.

DÜNYA KUPASI’NA İSA DAMGASI

2022 Dünya Kupası’nda sayılı günler kala turnuvada yer alacak okul kadrolarında geçmiş dönemde Jorge Jesus’la çalışan futbolcu gözetleme çok dikkat çekti.

PORTEKİZ’DE 9 FUTBOLCU

Başta Jorge Jesus’un kendi ülkesi Portekiz olmak üzere Arjantin, Brezilya ve Uruguay gibi turnuvada birinci çıkan güçlü milli takımlarda birçok yıldız isim bulunuyor. Özellikle Portekiz’de Jesus’un hem Benfica hem de Sporting dönemlerinin oyuncularında yer alıyor. Portekiz Milli Takımı’nın kadrosundan Bruno Fernandes, Ruben Dias, Ruben Neves, Cancelo, William Carvalho, Joao Mario, Gonçalo Ramos, Antonio Silva ve Bernardo Silva daha önce Jorge Jesus’la yola çıkmış, başarı yakalamıştı.

2022 Dünya Kupası'na Jorge Jesus damgası!

GÜNEY AMERİKA’DAN 8 İSİM

Brezilya Milli Takımı’ndan Pedro ve Everton Riberio, Flamengo döneminde Jesus’un sitelerindeydi. Arjantin Milli Takımı’nda da Di Maria, Otamendi ve Enzo Fernandez, 69 yaşındaki teknik adamın Benfica’da uğraştığı oyunculardı.

Uruguay Milli Takımı’nda ise Benfica’da parlattığı Darwin Nunez, Sporting’de çalışılan Sebastian Coates ve Flamengo’da başarı kazandığı Arrascaeta şampiyonlarına göze çarpıyor.

Fenerbahçe’nin büyüyen teknik direktörü, kariyeri boyunca görev içerdiği kulüplerde çalıştırdığı, transfer ettiği ve birlikte kupalar yazdığı oyuncuları Katar’daki dev turnuvada yakından takip edecek.

(Milliyet)


Kaynak : https://www.cnnturk.com/spor/2022-dunya-kupasi/2022-dunya-kupasina-jorge-jesus-damgasi

SMM Panel PDF Kitap indir