2022 Dünya Kupası: Katar turnuvası sırasında taraftarların stadyum çevresinde alkol almasına izin verilmeyecek | Futbol Haberleri


FIFA, Katar’daki Dünya Kupası stadyumlarının çevresinde taraftarların alkol almasına izin verilmeyeceğini duyurdu.

Bu, taraftarların FIFA sponsorluğundan dolayı stadyum salonlarında taraftarlara sunulan tek alkollü içecek olan Budweiser’ı artık satın alamayacakları anlamına geliyor.

FIFA’nın açılış maçı başlamadan sadece iki gün önce aldığı karar, artık maçlara katılan hiç kimsenin stadyum çevresinde alkol tüketemeyeceği anlamına geliyor.

FIFA’dan yapılan açıklamada, “Ev sahibi ülke yetkilileri ve FIFA arasındaki görüşmelerin ardından, alkollü içecek satışının FIFA Taraftar Festivali’ne, diğer taraftar destinasyonlarına ve lisanslı mekanlara odaklanmasına ve Katar’ın FIFA Dünya Kupası’ndaki bira satış noktalarının kaldırılmasına karar verildi. 2022 stadyum çevreleri.

“Katar’ın tüm Dünya Kupası stadyumlarında satışa devam edecek olan Bud Zero’nun satışı üzerinde hiçbir etkisi yok.

Ev sahibi ülke yetkilileri ve FIFA, stadyumların ve çevresindeki alanların tüm taraftarlar için keyifli, saygılı ve hoş bir deneyim sunmasını sağlamaya devam edecek.

“Turnuva organizatörleri, AB InBev’in [drinks and Brewing company Anheuser-Busch InBev] Katar 2022 FIFA Dünya Kupası sırasında herkese hitap etme ortak taahhüdümüze anlayış ve sürekli destek.”

Futbol Futbol - FIFA Dünya Kupası Katar 2022 - FIFA Taraftar Festivali - Doha, Katar - 16 Kasım 2022 FIFA hayran festivali REUTERS/Muath Freij'deki bira barından genel görünüm
Resim:
Katar, Doha’daki FIFA Taraftar Festivali’nde bir Budweiser bira barı


Dünya Kupası organizatörleri daha önce Budweiser’ın başlama vuruşundan üç saat önce ve bitiş düdüğünden bir saat sonrasına kadar stadyum çevresinde satışa sunulacağını söylemişti.

Katar’ın alkol satışlarının, içki içmeyi kültürün bir parçası olmayan hayranlar üzerindeki etkisinden endişe duyduğu anlaşılıyor – sadece Katarlılar değil, Orta Doğu ve Asya’nın diğer bölgelerinden daha geniş çapta insanlar.

Taraftarlar yine de belirlenen taraftar bölgelerinde alkol tüketebilecekler ve Budweiser bira bardağı 12 Sterlin’den satışa sunulacak. Ancak olay, FIFA’nın turnuva üzerindeki kontrolünün derecesini sorguluyor.

Budweiser’da mutsuz bir sponsoru olacak. Bira üreticisinin, üst düzey ortaklarından biri olmak için her dört yılda bir FIFA’ya 63 milyon sterlin ödediği bildiriliyor ve bunun ticari anlaşma üzerindeki etkisini görmek ilginç olacak.

Şirket Cuma günü ana hesabından tweet attı: “Eh, bu garip” – daha sonra silinen bir gönderi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

İngiltere orta saha oyuncusu James Maddison üst üste ikinci gün kadroyla antrenman yapmadı ve oyuncunun İran maçında forma giymesi pek olası görünmüyor.

Futbol Taraftarları Derneği kararın gecikmesini eleştirdi ve organizatörleri “tamamen iletişim eksikliği” ile suçladı.

“Bazı taraftarlar maçta bira ister, bazıları sevmez, ancak asıl mesele, daha geniş bir soruna işaret eden son dakika U dönüşüdür – organizasyon komitesinden taraftarlara yönelik iletişim ve netlik eksikliği.”
sözcüsü söyledi.

Herhangi bir açıklama yapmadan bir anda bu konudaki fikirlerini değiştirirlerse, taraftarlar barınma, ulaşım veya kültürel meselelerle ilgili diğer vaatlerini yerine getirip getirmeyecekleri konusunda anlaşılır endişelere sahip olacaklar” dedi.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12750180/world-cup-2022-fans-will-not-be-allowed-to-buy-alcohol-around-stadiums-during-qatar-tournament

SMM Panel PDF Kitap indir