“2 yılda 120 milyon kazandığınızda takımın daha iyi olmasını nasıl beklersiniz”, “Sadakatin bir bedeli vardır”, “Paraya yüzüklerden daha çok değer verir”


Ligde Damian Lillard kadar hiçbir oyuncu bir takıma bu kadar sadık olmamıştı. Sürekli olarak perçinleyememesine rağmen NBA şampiyonluk unvanı, Portland Trail Blazers ile kaldı.

Altı kez All-Star, takımla olan sözleşmesini iki yıl daha uzattı. Uzatma 122 milyon dolar değerinde ve oyuncunun 2026-2027 sezonu için oyuncu seçeneğiyle birlikte 2026’ya kadar Trail Blazers’ta kalacağını görecek.

ESPN kaynaklarına göre Damian Lillard, Portland Trail Blazers ile iki yıllık 122 milyon dolarlık bir kontrat imzaladı. Uzatma, 2026-27 sezonu için bir oyuncu seçeneğine sahiptir.

Hayranlar o zamandan beri Dame’in Trail Blazers ile uzatma haberlerine tepki gösterdi. Bazıları sadık olduğu ve takıma bağlı kaldığı için onu övdü.

“Kadın sadakatin tanımıdır.”

“Asla eziyetten kaçmayın.”

“Sadakatin bir bedeli vardır.”

“Lol yani bir oyuncu bir franchise’a sadık kaldığında para avcısıdır. Ama takas talep ettiğinde haindir. Ama ekibiyle kalır ve maaşında kesinti yaparsa kazanmak ister. Adamım bu milyar dolar sahipleri yaptı Hepinize Jedi Zihin hileleri.”

Diğerleri uzatmaya karşıydı, franchise’ı bırakmasını ve unvanları kovalamasını istedi. Bazıları, oyun kurucunun sadece para için franchise ile olduğunu iddia etmeye devam etti.

“Pes etmesi ve Lakers için oynaması gerekiyor.”

“Diyelim ki minimum lig aldı ve iki adamla sözleşme imzalamak için maksimum boşlukla sezon dışı başladık… zaten kimse Portland’a gelmezdi, kimin umurunda. Parasını al Dame!!”

“Lillard bir süredir ligdeki en sevdiğim oyuncu ve sadakatine saygı duyuyorum. Ama 2 yılda 120 milyon kazandığınızda takımın daha iyi olmasını nasıl beklersiniz? Yüzüğü alarak kazanamayacaksınız. kapağın çoğu”

“Para > Yüzükler.”

“Paraya yüzüklerden daha çok değer veriyor. Bir maaş günü daha olduğu için birkaç yıl içinde ayrılmak isteyecek.”

@Wrath_Val @ShamsCharania @TheAthletic @Stadyum Diyelim ki minimum lig aldı ve iki adamla sözleşme imzalamak için maksimum boşlukla sezon dışı başladık… zaten kimse Portland’a gelmezdi, kimin umurunda. Ücretini al Dame!!

@ShamsCharania @TheAthletic @Stadyum Lillard bir süredir ligde en sevdiğim oyuncu ve sadakatine saygı duyuyorum. Ama 2 yılda 120 milyon kazandığınızda takımın daha iyi olmasını nasıl beklersiniz? Şapkanın çoğunu alarak yüzük kazanamayacaksın😭😭


Damian Lillard ligde şu ana kadar nasıl bir performans sergiledi?

Portland Trail Blazers'tan Damian Lillard # 0, 8 Şubat 2022'de Portland, Oregon'da Moda Center'da Orlando Magic'e karşı oynanan maçtan önce ısınıyor.
Portland Trail Blazers’tan Damian Lillard # 0, 8 Şubat 2022’de Portland, Oregon’da Moda Center’da Orlando Magic’e karşı oynanan maçtan önce ısınıyor.

Damian Lillard, 2012 NBA Draftı’nda genel sıralamada altıncı sıradan seçilerek lige girdi. Portland Trail Blazers tarafından seçildi. O zamandan beri franchise ile birlikte olmuştur. Ligdeki çaylak sezonunu maç başına ortalama 19 sayı, 3.1 ribaund ve 6.5 asistle Yılın Çaylağı olarak tamamladı.

Lillard, ikinci sezonunda All-Star seçimini yaptı ve o zamandan beri altı All-Star Oyununda yer aldı. Bu yılın başlarında NBA’in lig tarihindeki en büyük 75 oyuncusu arasına seçildi. Michael Jordan ve LeBron James’i içeren özel bir kulübe katıldı.

Ligde oynadığı 711 kariyer maçında maç başına 24.6 sayı, 4.2 ribaund ve 6.6 asist ortalamaları tutturdu.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/how-tf-expect-team-get-better-get-120-mil-2-years-loyalty-price-he-values-money-rings-fans-mock-damian-lillard-signs-new-max-deal?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir