2. ODI’yi kim kazanacak?


Yeni Zelanda ve Hollanda, 29 Mart Salı günü üç maçlı ODI serisinin ikinci maçında kornaya basacak. Karşılaşmaya Hamilton’daki Seddon Park ev sahipliği yapacak.

Tom Latham liderliğindeki Black Caps, ODI serisindeki kampanyalarına büyük bir yankı uyandırarak başladı. 29 Mart Salı günü, Hollanda takımını yedi kaleyle mağlup ettiler. En önemlisi, ev sahibi takım, kalan iki maçla seride çok ihtiyaç duyulan 1-0 öne geçti.

Maunganui Dağı’ndaki Bay Oval’deki açılış maçında ilk vuruşu yapmayı seçtikten sonra, Hollanda kendilerini her türlü belada buldu. Zaman içinde bir noktada, 13’te beşi için 45’e düşürüldüler. Ancak Michael Rippon ve kaptan Pieter Seelaar geri dönmelerine yardımcı oldu.

İkili altıncı kale için 80 koşu yaptı ve Hollanda’ya bir tür saygınlık kazandırdı. Üç dörtlükle 43 sayı atan Seelaar’ın kalesini Blair Tickner, ikiliyi birbirinden ayırdı. Ancak Rippon, dört dörtlü ve altılı 97 toptan 67 sayı attı.

Pek çok mücadeleden sonra, Hollanda 202’de 49.4’lük bir galibiyet aldı. Tickner, Kiwis için bowling oynayanların seçimiydi, çünkü hızlı melon oyuncu ODI çıkışında dört küçük kapı aldı. Kyle Jamieson da üç önemli kaleyi ele geçirerek etkiliydi.

Matt Henry, Colin de Grandhomme ve Michael Bracewell birer küçük kapı aldı. İki yıl sonra bir ODI oynayan bacak döndürme melon oyuncusu Ish Sodhi, bir küçük kapı alamadı.

Logan van Beek, Martin Guptill’in kalesini aldıktan sonra, ev sahibi takım kovalamacalarına en iyi başlangıçları yapmadı. Ancak, Henry Nicholls ve Will Young arasındaki ikinci kapı için 162 koşuluk bir stand, Yeni Zelanda’yı sürücü koltuğuna koydu.

Rippon, 79’luk bir 57’lik yolunda üç dört ve bir altıyı şutlayan Nicholls’tan kurtulunca tribünü kırdı. Young ise, sekiz dörtlü ve üç altı.


Yeni Zelanda (NZ), Hollanda’yı (NED) yenebilecek mi?

Yeni Zelanda v Hollanda T20 Serisi Medya Fırsatı
Yeni Zelanda v Hollanda T20 Serisi Medya Fırsatı

Kilit oyuncularının çoğuna sahip olmamasına rağmen, Yeni Zelanda ilk ODI’de daha iyi taraf olarak göründü. Hollandalı ekibin iyi anları vardı ama onlardan yararlanamadı. Ev sahibi takım maça favori olarak girecek.

Tahmin: Yeni Zelanda maçı kazanır


canlı anketCANLI ANKET

S. Martin Guptill yarım asırlık gol atacak mı?

Şimdiye kadar 5 oy