2 kez All-Star, Golden State Warriors ve Steph Curry’nin yakın zamanda birinciliği bırakmayacağına inanıyor


Steph Curry ve Golden State Warriors inanılmaz bir performans sergilediler. 2021-22 NBA sezonu bu da şampiyonlukla sonuçlandı. Finalde Boston Celtics’i 4-2 yenerek 2018’den bu yana ilk şampiyonluklarını elde ettiler.

Birçokları için Warriors hanedanı geri döndü. Ancak diğerleri, her takımın ne kadar iyiye gittiğini göz önünde bulundurarak başarılarına devam etmelerinin zor olabileceğine inanıyor.

Ayrıca offseason ile birlikte gelecek birçok değişiklik var. Bu nedenle, önümüzdeki sezonun sonucunu tahmin etmek için biraz erken olabilir.

Bununla birlikte, eski Warriors guardı Baron Davis, Dubs’ın yakın zamanda zirveden eleneceğine inanmıyor. Eski All-Star, “SiriusXM NBA Radyosu”nda şunları söyledi:

“Yükselmeye devam ediyorlar. Sahip oldukları gençleri düşünüyorsun, [Jonathan] Kuminga, [James] Bilge Adam, [Moses] Kaprisli, [Jordan] Poole genç, [Kevon] Looney hala oldukça genç. İyi bir yetenek fazlalığına sahipler. Serbest ajansta daha iyi olacaklar.

“Steph Curry efsaneler arasında bir efsane, o bir öncü ve bu oyunda bir juggernaut. Sadece basketbolu, sizi mutlu eden bir şekilde ve tarzda oynadıklarını düşünüyorum. [opponents] onların tarzına uyun ve onların basketbol tarzını oynarsanız kaybedersiniz.”

Bu Warriors takımı hakkında övülecek çok şey var, özellikle de deneyim ve genç yeteneklerin karışımı. Takımın harika bir kimyası var, ancak bazı parçalar muhtemelen bu sezonda taşınacak.

Her oyuncunun takımda kilit bir rolü olsa da, her zaman daha iyi olma fırsatı vardır. Ancak Curry, Klay Thompson ve Draymond Green’in geri döneceğini söylemeye gerek yok.


Steph Curry ve Golden State Warriors, 2015’ten bu yana NBA’e hakim durumda.

Golden State Warriors'tan Steph Curry ve Klay Thompson.
Golden State Warriors’tan Steph Curry ve Klay Thompson.

2015’ten bu yana Warriors, altı maçta dört şampiyonluk kazanarak finalleri domine etti. 2020 ve 2021’de playoffları kaçırmış olsalar da, yeni biten 2021-22 sezonunda üstünlüklerini yeniden ortaya koydular.

sadece bir kelime şampiyonluk geçit törenini tanımlayabilir.

Warriors, LeBron James ve Cleveland Cavaliers’ı 2015’ten 2018’e kadar bir şampiyonlukla sınırlandırdı. Cavs’in tek galibiyetinin rekor kıran bir seride olduğunu belirtmekte fayda var. Cavs, 73-9 Warriors karşısında 3-1’lik bir farkı geride bırakarak unvanı perçinledi.

Kevin Durant liderliğinde, Warriors 2019 şampiyonluğunu kazanmanın favorisiydi. Ancak, finalde Toronto Raptors’a karşı KD ve Thompson’ın yaralanmasının ardından üçlü tur şansını kaybettiler.

Warriors Ground’da 11-1 🏡Chase Center, son sezondaki en iyi iç saha rekoruna sahipti, #DubNation bunu yaptı https://t.co/WcPtJUhDi2

Gelecek sezon Warriors için işlerin nasıl gelişeceğini görmek ilginç olacak. Ana başlık, Curry’nin Warriors’ı başka bir şampiyonaya götürüp götüremeyeceği olacak.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/news-2-time-all-star-believes-golden-state-warriors-steph-curry-relinquish-top-spot-anytime-soon?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel