18 yaşında Afganistan’da bacak döndürücü Izharulhaq Naveed’de ağ melon oyuncusu olarak RCB ipi


Royal Challengers Bangalore (RCB), 26 Mart’ta başlayan Hindistan Premier Ligi’nin (IPL) 15. sezonunun öncesinde, Afganistanlı bacak döndürücü Izharulhaq Naveed’de net bowling oyuncusu olarak yer aldı.

Karayipler’deki son ICC U19 Dünya Kupası’nda dikkatleri üzerine çeken Naveed, resmi Instagram kolunda RCB’nin formasıyla bir selfie yayınlayarak gelişmeyi doğruladı.

Instagram hikayesine buradan göz atın:

Izharulhaq Naveed, bu yılın başlarında U19 Dünya Kupası'nda Afganistan'ı temsil etmişti.
Izharulhaq Naveed, bu yılın başlarında U19 Dünya Kupası’nda Afganistan’ı temsil etmişti.

Naveed, Afganistan için mükemmel bir U19 Dünya Kupası kampanyasına sahipti ve burada bacak dönüşüyle ​​muhalefet vuruşlarının etrafına bir ağ ördü. Altı maçta, 18 yaşındaki oyuncu, 3.63’lük mükemmel bir ekonomi oranıyla 4 küçük kapı talep etti.

Bu, gençlerin Virat Kohli, Faf du Plessis gibi seçkin oyuncularla omuz omuza vererek deneyim kazanması için altın bir fırsat olacak.

‘Kesinlikle hazırım’ – Virat Kohli, Faf du Plessis altında oynamaya

Bu arada, eski RCB kaptanı Virat Kohli, yeni atanan kaptan Faf du Plessis’in altında oynamaya hazır.

Chennai Super Kings’i dokuz sezon boyunca temsil eden Du Plessis, yakın zamanda Kohli’nin gelecek sezon öncesinde halefi olarak seçildi.

Du Plessis’in atanması hakkında konuşan Virat, RCB’nin mega açık artırmada eski Proteas International’ı seçmesinin en büyük nedeninin bir “lider” aramaları olduğunu söyledi.

“Kesinlikle hazırım. RCB tarafından seçilir seçilmez ona mesaj attım. Olacaklarla ilgili biraz konuştum. Faf’ı açık artırmaya çıkaracağını biliyordum, plan çok açıktı. Çok komuta eden bir lidere ihtiyacımız vardı. Virat, RCB yetkilisi tarafından yayınlanan bir videoda, “Soyunma odasındaki saygıyı ifade ediyor. O bir Test kaptanıydı; profili şimdiden çok sayıda övgüyle geliyor. Bu yıl RCB’ye liderlik edeceği için kesinlikle heyecanlı, gerçekten iyi anlaşıyoruz,” dedi Virat, RCB yetkilisi tarafından yayınlanan bir videoda Youtube kanalı.

RCB, 27 Mart’ta Mumbai’deki DY Patil Stadyumu’nda Punjab Kings’e karşı IPL 2022 kampanyasını açacak.

RCB’nin IPL 2022 kadrosu:

Faf du Plessis ©, Virat Kohli, Glenn Maxwell, Mohammed Siraj, Harshal Patel, Wanindu Hasaranga, Dinesh Karthik, Sherfane Rutherford, Jason Behrendorff, Suyash Prabhudessai, Chama Milind, Aneeshwar Gautam, Karn Sharma, Siddharth Will Kaul, Luvnidia, Siddharth Will Kaul, Luvnidia Anuj Rawat, Shahbaz Ahamad, Akash Deep, Josh Hazlewood, Mahipal Lomror, Finn Allen,

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-ipl-2022-rcb-rope-18-y-o-afghanistan-leg-spinner-izharulhaq-naveed-net-bowler?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın