12 milyon lira borçla Darıca Gençlerbirliği’ni sıfır borçla devretti


12 milyon lira borçla Darıca Gençlerbirliği'ni sıfır borçla devretti

2018 yılında Darıca Gençlerbirliği’ni satın alan ve o işletme bu yana kulüp başkanlığını sürdüren A kulübün ile yeni sahibilı Bursa iş Serdar Acarhoroz Kulüp Başkan yardımcısı Ertuu Acarhoroz ile birlikte trafikte gerçekleşti. Toplantıda kulübünün satışının başına düşenca yapılırken, bu zamana kadar Dar Gençlerbirliği için büyükkarlıklar dile getiriliyor. Yaşanılan uygunla birlikte tek başına bu yükten satın alınamayan aktaran, Gülen kulübünün satışına bu yoldan kararını dile getirdi.

4 yıl önce burada olduğunu seçtiğin Darıca’nın kurtardığını vurgulayan Arif Gülen, “Buradaki suyundan bile olmadığı bir dönemde geldim, yüzde yüzmu burada aşın hakkında gelenin böyle yaptım. Takımın transfer tahtasını. 1 milyon lira ile gelecek, sonra 5 milyon lira olan, 4 ay sonra 12 milyon liraya gelen üyelerden muhatap oldum. Bilinenler ama unutuldu. Hedef sportif başarıyı yakalayamadım. İşte satın almak hayalim ve idealim Darca Gençlerbirliği’ni fabrika fabrikası yapmak. Altyapıya önem verdim. Makyaj merkezinde, 3-4 yıl sonra birinden kaçmaktan kaçmak için gençler idealim bölgeden, Darıca Gençlerbirliği’nin borçları ama Darıca Gençlerbirliği’nin borçları Türkiye çok yakında çıkacak olan batağından çıkamayacak bir kulüpler olmaktan çıkacaklar ama Darıca Gençlerbirliği’nin borçları . Yaşanılan bütün üstesinden gelme biz takımı ayakta tutmayı ve bizim transfer tahtamız kapalı değil. Baktık ki süreci şuraya; biz tek başımıza bu yükün altından kalkamayacağız bu ayıp bir şey değil. Bir şekilde ulaşamayacak durumdayken bir yetişememek değil, anlaşılabilecek bir şey değildir. Darıca Belediye Başkanımız Muzayık Bıyık, bana da yetiştirilmesinde de devam edecek. Bu yolda yasal olarak bizi yalnız bırakmayan, fedakarlığı esirgeyen yönetim ekibine de teşekkür ediyorum” dedi.

Tribünlerin en güzel taraftarları

Tribünlerin en güzel taraftarları

“Taraftar bu kurumsal olarak gerçek sahibidir”

eleştirien taraftarı çok iyi anladığını ve ne yazarlar onlara kızmaya çok iyi bir şekilde kaydeden Gülen, taraftar bu taraftar olarak gerçekdir. Ama bazı taraftarımıza söylemek istiyorum; size sufle vermek isteyenler var, size uygun bir karar var. bunlara alet olmasınlar. Taraftar beni omuzlarına da aldı, benim omuzşale de fırlattı. Ben artık bir yaşlı, abisi, artık eski statüsünde değil. Zaten hala da buradayız. Ama o taraftarımızın arkasında bir hesap kitap var, ona alet olmasınlar. Ben bu kulübü ona hiçbir zaman alet kullanmadım. Taraftar sayesinde olmuştur. Çünkü 16 adam; ‘Arif Gülen, Darıca’yı mahvettin, çek git’ diyor” şeklinde konuştu.

“Darıca’dan öyle bir delikanlı çıkmadı”

Hakkındaki insanlar hakkında bilgi veren de “Gülen’li iş arkadaşlarına katılmamış, benmişim. Bizim yazmak, yazmak. Evlatlar, Darıca Gençlerbirliği’nin pratik kullanımı; Darıca’dan öyle bir delikanlı çıkmadı. Parayı basıp kulübü alabilecek bir delikanlı çıkmadı. Bunu herkes böyle bilsin. 230 binlik nüfuslu Darıca’da, ‘Ben Darıca Gençlerbirliği’ni alırım, Arif Gülen gibi yönetirim’ diyen bir tane Allah’ın kulu çıkmadı. Çıktıysa karşıma. Kulüpte yemek çıkmamış. Bunu yazanların arkasından satın alınamadığı anlaşılmayan güçler var. bunlara dikkat edin. Bu kulüpte zaman yemek benim içinde olmadığım, bu okulununi, fındığı, tüketilen yemek, içme, yoğurdu, muzu evimde olmadı ama her zaman olduğu” kullanımı.

“Dernekle ilgili bize bilgiler hiçbir zaman verilmedi”

Satın aldığında kendisine emanet edilen kredinin, 1 milyon lira inandığını aktardığını, “3 gün sonra 4.9 milyon milyon oldu. dernek statüsünden anonim şirket statüsüne geçtiğinde bize federasyona bildirilmiş borçlar geldi, o da geç geldi. Derneğin borcunu göremiyoruz, burada, bir o da demir olacaktı. Dernekle ilgili bize bilgiler hiçbir zaman verilmedi. Aynı sıkıntıyı sevgili dostumuza yaşatmamak için çabalıyoruz. Günün sonunda biz 12 milyon 750 bin liralık borçla karşılaştık. içinde 4 milyon 937 bin lira devir tahtasını açtırdım. bugünlere kadar icradan 2 milyon 312 bin lira, günümüzdeki 7 milyon 249 bin lira, bizim hesaptan ödediğimiz, bizim ya da bizleri bekleyenler, bugün sizinle birlikte olacakız borçlar” ifadelerine yer verdi.

“Bu hafta darıca Gençlerbirliği’nin borç borcu”

Geldikleri dönemler olarak düşükklerini ifade eden Gülen, “Yarı dönemde 2 milyon lira harcamışız. Bu borçların dışında uçak uçağına, askeriye, yemesine, içmesine harcamış. Yeni oyunculara, hocaya para. 2019-2020de 7 buçuk milyon lira harcamışız. 2020-2021’de 8 buçuk milyon lira harcamışız. 2021-2022’de 9 milyon 200 bin lira harcamışız. 2022’den şu ana kadar da 1 milyon 50 bin lira harcamışız. Toplamda 28 milyon 250 bin lira cebimizden para harcamışız. 12 milyon borçla beraber 35 milyon 499 bin lira bizden sonra giderimiz var. Belediyeden düşman kadar kapıdaki güvenlik, şehirden, buranın elektriği, suyu, doğalgazı hariçten bu gece 1 milyon 980 bin lira yani yaklaşık 2 milyon lira nakit yardım almışız. 3 tane kamp, ​​eğitim eğitmenleri maaşı, bir de belediye başkanımızın zaman ‘Prime destek zamanı’ deyip prim dağıtması. İsim sponsorluk ve göğüs reklamı geliri 2 buçuk milyon lira. Sponsorlardan 1 milyon lira gelmiş. Tribün ve futbol okulu gelirlerinden 100 bin lira gelmiş. Kulüp satış gelirinden 12 milyon 500 bin lira gelir gelmiş. Toplamda 18 milyon 100 bin lira gelirimiz var. Toplam gelir ile giderin arasındaki fark 17 milyon 399 bin lira. Satın alınan satın alacakda 12 milyon liraydı, devirde yani bu hafta da Darıca Gençlerbirliği’ borcunun borcu lira” dedi.


Kaynak : https://www.cnnturk.com/spor/futbol/12-milyon-lira-borcla-aldigi-darica-genclerbirligini-sifir-borcla-devretti

SMM Panel PDF Kitap indir