“12 ayda 2. kez oldu”


Eski Pakistan kaptanı Salman Butt, İngiltere’ye karşı T20 Dünya Kupası 2022 yarı finalinde tek bir wicket bile alamayınca Hindistan Takımının bowling konusunda endişelenmek için her türlü nedeni olduğunu düşünüyor. Hindistan’ın Pakistan’a karşı 2021 T20 Dünya Kupası açılışında da benzer bir şeyin olduğuna dikkat çekti.

İngiltere para atışını kazandı ve Hindistan’ı Adelaide’deki T20 Dünya Kupası 2022 yarı finaline davet etti. Mavi Giyen Adamlar tahtaya rekabetçi bir 168/6 koydu. Bununla birlikte, Alex Hales (47 üzerinden 86*) ve Jos Buttler (49 üzerinden 80*), İngiltere finale 10 kalelik üstün bir zaferle girerken, yenilmemiş bir 170 ekledi – en yüksek T20 Dünya Kupası ortaklığı rekoru.

Hindistan Takımının bowlingi, eleme maçındaki o kayıtsız performanstan bu yana tarayıcının altında. Aynı soru sorulduğunda Butt, YouTube kanalında şunları söyledi:

“Hindistan’ın bowlinginden bahsediliyor çünkü vurucular yarı finalde (yakın) 170 sayı attılar, ancak bowling oyuncuları tek bir kaleyi bile alamadılar. Ve bu 12 ayda ikinci kez oluyor. Belli ki tehlike çanları çalacak. En azından savaşın ve beş ila altı rakip kaleyi alın ve maçı sonuna kadar götürün. Bu işler tabii ki insanları ilgilendirecek.”

Daha önce Pakistan, T20 Dünya Kupası 2021 kampanyasında her iki takımın da ilk maçında Mavi Giyen Adamları 10 kaleyle dövdü. Dubai’deki maçta 152’yi kovalayan Pakistan, Babar Azam ve Mohammad Rizwan yarım asırları çarparak 10 kalenin tamamıyla eve koştu.


“Gerçek hızın yerini hiçbir şey tutamaz” – Ravi Shastri, Hindistan Takımının Umran Malik’i hazırlamasını istiyor

Hindistan Takımının bowlingi hakkındaki düşüncelerini paylaşan eski baş antrenör Ravi Shastri, Men in Blue’nun gerçek bir tempoyu kaçırdığını belirtti.

Yeni Zelanda turunu genç süratçi Ümran Malik’in öğrenmesi ve gelişmesi için iyi bir fırsat olarak nitelendirdi. Hızın önemi üzerinde ayrıntılı olarak duran Shastri, Prime Video’ya şunları söyledi:

“Hindistan’daki en hızlı bowling oyuncularından biri ve Haris Rauf, Naseem Shah ve Anrich Nortje olsun, gerçek hızın muhalefeti sarstığı Dünya Kupası’nda neler olduğunu gördünüz.

“Yani, gerçek hızın yerini hiçbir şey tutamaz. Küçük toplamları savunuyor olsanız bile, bu Umran için bir fırsat, umarım bu teşhirden ders alır.

Umran şimdiye kadar Hindistan için üç T20I oynadı ve ortalama 56 ve 12.44 ekonomi oranıyla iki kaleyi ele geçirdi.

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası

Düzenleyen Renin Wilben Albert
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-salman-butt-team-india-s-bowling-going-wicketless-t20-world-cup-2022-semis-england?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir