1 puana duacı

author

ALİ MURAT HAMARAT

[email protected]

2021.09.23 19:07

1 puana duacı

Konya’da zorlu imtihan… Ligin namağlup üç takımından ikisi aleyhinde karşıya. Bir tarafta sezona olağanüstü başlayan ev sahibi, diğer yanda kazanıp liderliğe yükselmek isteyen Trabzonspor… Nefesler tutulmuş birincil düdük bekleniyor.

İlhan Palut’un idaresinde sezona fantastik başlayan Konyaspor, iyi gidişi devam ettirmek istiyor. Kalesini gole en iyi kapatan ekiplerden biri olan yeşil-beyazlıların Karadeniz temsilcisinin sanatçı ayaklarına aleyhinde ne yapacağı özellikle merak ediliyor.

Bordo-mavililer cephesinde Abdullah Avcı, tekrar bir deplasman maçına tek Berat’la başlıyor; güya bir takım maçlar Patent’ın yanına bilhassa Siopis’i istiyor. Taraftarın gözü şüphesiz takımın gol yükünü çeken Bakasetas’la Nwakaeme’de olacak. Beşiktaş’ın puan kaybettiği haftada Trabzonspor kazanıp zirveye kurulmayı hedefliyor.

Santrayı müteakip deplasman ekibi öndeydi. Atağı başlatan Cornelius, Hamsik’in savunmadan seken ortasını 42. saniyede ağlarla buluşturmuştu. Trabzonspor için harika başlayan maç bir anda kâbusa dönüyordu. 8. dakikada Hugo, Skubic’e yaptığı hareket sonrasında aracısız olarak atılmıştı.

20’de Konyaspor muhteşem bir golle eşitliği sağlıyordu. Serdar kesmiş, Çekiçi voleyi yapıştırmıştı. Golden daha sonra yeşil-beyazlılar etkisini artırırken, gözler Avcı’ya çevriliyordu zira oyun değişiklik diye bağırıyordu!

45’te günün etkili ismi Serdar’ın soluyla vurduğu sert şut direkte patlamıştı. Temponun düşmediği yarıda iki gol olması mucize gibiydi, ikinci devre belli ki her şeye gebeydi…

İkinci güya Abdülkadir’in yerine Djaniny oyundaydı. Avcı’dan defansif bir hamle bekleyenler bu değişikliğe şaşırırken, tabela değişiyordu. Çekiçi ağları bulduğunda, dakikalar hâlâ 46’yı gösteriyordu.

68’de bir birey yetersiz oynayan Karadeniz temsilcisi önce Sehic, gerisinde direğe takılmıştı. Son bölümde orta sahalar kayboluyor, maç azıcık Rus ruletine dönüyordu. 76’da Trabzsonspor çok istediği gole kavuşmuştu. Ahmet Çalık’ın uzaklaştırdığı top hemencecik önündeki Hacıahmetoviç’e çarparak filelere gitmişti.

80’de savunmanın arkasına sarkan Gervinho, Sehiç’e takılmıştı. Bu dakikadan sonradan konut sahibi dalga dalga geliyor, Uğurcan kalesinde devleşiyordu. Diğer gol olmayınca, dört dörtlük maç 2-2 bitiyordu!

Ne maçtı lakin… 40’tan pozitif şut atıldı; çok daha artı gol atılabilirdi. Palut’un talebeleri tekrar tekrar kere koparabilecekleri karşılaşmayı koparamadılar. Ama heybetli oynadılar. Trabzonspor’a gelince, uzatmaları da sayarsak 90 dakika bir kişi eksik mücadele ettikleri müsabakadan Uğurcan’ın muhteşem performansıyla puan çıkardılar. Avcı çok şanslıydı; defansif olarak sahaya dokunmaması inanılmazdı.

Yorum yapın