“1 numaralı seçenek” – Hollandalı gazeteci Manchester United’ın menajerlik arayışıyla ilgili önemli güncellemeler sunuyor


Tanınmış Hollandalı gazeteci Mike Verweij, Manchester United’ın Ajax patronu Erik ten Hag arayışıyla ilgili önemli bir güncelleme yaptı.

Tweet attı:

“Erik ten Hag şu anda yeni Manchester United menajeri olmak için en iyi aday ve 1 numaralı seçenek. Serbest kalma maddesi olan 2 milyon Euro’dan biraz daha fazla bir ücret karşılığında ayrılmasına izin verilecek.”

Ten Hag, Mauricio Pochettino ile birlikte Old Trafford’daki işin önde gelenleri olduğuna inanılıyordu. Verweij’in raporuna göre, Hollandalı, United konserine çıkmak için öne geçti.

United yeni bir kalıcı patron arıyor ve geçici baş antrenör Ralf Rangnick bu sezondan sonra kulüpte danışmanlık rolü üstlenecek.

? – JUST IN: Erik ten Hag şimdi yeni Manchester United menajeri olmak için EN İYİ aday, 1 numaralı seçenek. Serbest kalma maddesi olan 2 milyon Euro’dan biraz daha fazla bir ücret karşılığında ayrılmasına izin veriliyor. [@MikeVerweij]

Manchester United’ın teknik direktörü

United, kulüp efsanesi Sir Alex Ferguson’un 2013’te ayrılmasından bu yana doğru menajeri bulmakta zorlanıyor. Hemen yerine David Moyes’i atadılar, ancak eski Everton patronu sezon bitmeden görevden alındı.

Onu Louis van Gaal ve Jose Mourinho’da iki büyük isim takip etti. Van Gaal, 2016’da çuvalını almadan önce FA Cup’ı kaldırdı. Mourinho, Old Trafford büyüsü sırasında EFL Cup, Avrupa Ligi ve Community Shield’i kazanarak ortalamanın en iyisiydi.

Ancak hiçbiri United’ın mirasını tanımlayamadı ve gümüş eşyalara rağmen işler çökmeye başladı. United, Red Devil olmanın nasıl bir şey olduğunu bilen nispeten deneyimsiz bir patron getirerek tam tersi bir yaklaşımı benimsedi.

Girin, Ole Gunnar Solskjaer. Üç sezondan biraz fazla bir süre boyunca taraftarları ve oyuncuları yatıştırdı, ancak kupalar onu atlatamadı. Norveçli, Kasım 2021’de görevden alındı ​​ve o ayın sonunda Rangnick onun yerine geçti.

Manchester United’a hoş geldiniz, Ralf Rangnick ???#MUFC

United her iki dünyanın da en iyisini arıyor

Hatalarından ders çıkaran United, şimdi büyük bir üne sahip olan ama aynı zamanda kulübün istediği şekilde oynayan bir menajerin ideal karışımını arıyor.

Bu kriterlere dayanarak, PSG patronu Mauricio Pochettino ve Ajax baş antrenörü Erik ten Hag iş için kısa listeye alındı. Her iki yönetici de takımlarını akıcı, hücum futbolu oynayacak şekilde kurmayı tercih ediyor.

En büyük kupaları kazanmamış olmalarına rağmen, hem Pochettino hem de Ten Hag geçmişte heyecan verici ve rekabetçi takımlar geliştirdiler. United’a şans ve destek verilirse, kulübün uzun vadeli geleceği için ideal transferler olabilirler.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/news-the-number-1-option-dutch-journalist-provides-key-update-manchester-united-s-managerial-pursuit?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın