1 kez NBA şampiyonu olan Steph Curry, dördüncü unvanını ve ilk finallerinin MVP’sini kazandıktan sonra “başka bir stratosferde” olduğunu söyledi


Önceki NBA şampiyon Kendrick Perkins, ilk Finaller MVP ödülünü kazandığı için Steph Curry’ye övgüler yağdırdı. Curry liderliğindeki Golden State Warriors, 2022 şampiyonluğunu perçinlemek için altı maçta Boston Celtics’i mağlup etti.

Birçoğu için bu, Curry’nin tüm zamanların en iyilerinden biri olarak yerini sağlamlaştırmak için kupa davasında ihtiyaç duyulan son parça. Ancak, diğerleri onun büyüklüğünü doğrulamak için gerekli olmadığına inanıyor.

Spor analisti Colin Cowherd kısa süre önce gerçek taraftarların bu Finaller MVP’sinin hiçbir şeyi doğrulamadığını bildiğini söyledi. Yine de, kazanmak için inanılmaz bir ödül.

.@ColinCowherdNBA’de Mt. Rushmore: Jordan, Magic, Kareem, LeBronColin’in NBA Mt. Rush’ı-“A Little Less”: Russell, Bird, Kobe, Steph

ESPN’nin NBA Today programında Malika Andrews, ekibe Curry’nin Perşembe gecesi neyi başardığını düşündüklerini sordu. Perk, Warriors’ın oyun kurucularının kendi liginde olduğunu öne sürdü.

Eski Boston Celtics oyuncusu ayrıca Curry’nin sadece bir şutör olmadığını söyledi ve MVP’nin yaptığı diğer şeylerin altını çizdi.

“Basketbol oynamış en büyük küçük adam olma tacını aldı. Isiah Thomas ve Kyrie Irving gibi adamlardan bahsettiğimizde, bence Steph Curry dün gece kendini bambaşka bir kategoriye soktu, bir bütün. diğer stratosfer.

“Yalnızca en iyi şutör değil, aynı zamanda yetenekli olduğu için yeterince kredi almıyor. Topa hakim olan en iyilerden biri, pota etrafında bitiren en iyilerden biri gibi. Ve en önemli olduğu zaman, her seferinde Celtics.” kaçmaya çalışıyordu, cevap verdi ve harika bir şekilde cevap verdi.”

youtube kapağı

Curry olağanüstü bir seriye sahipti ve Warriors’ın seriyi kazanmasının büyük bir parçasıydı. Bununla birlikte, serideki en iyi ikinci Warriors oyuncusu olduğu için Andrew Wiggins’e teşekkür ederiz.


Steph Curry, Golden State Warriors’ı sekiz yılda dördüncü NBA şampiyonluğuna taşıdı.

Golden State Warriors'tan Steph Curry ve Klay Thompson kutlama yapıyor.
Golden State Warriors’tan Steph Curry ve Klay Thompson kutlama yapıyor.

Warriors hanedanı son sekiz yıldır NBA Finallerini domine ediyor. Sakatlıklar nedeniyle 2020 ve 2021 playofflarını kaçırsalar da bir unvanla dönüşlerini açıkladılar.

21 Mayıs 2021’de Steph Curry: “Gelecek yıl bizi görmek istemezsiniz.” 16 Haziran 2022’de Steph Curry: NBA şampiyonluğunu kazandı

2015’ten bu yana Warriors, ligdeki en istikrarlı takım oldu. 2015’ten 2019’a kadar finale kaldılar ve bu dönemde üç şampiyonluk kazandılar.

2015’ten beri takımda olan oyuncular, yolculukları nedeniyle bunun açık ara en ödüllendirici unvan olduğunu söylediler. İki yıllık bir ara verdiler ve NBA topluluğundaki birkaç “uzman” tarafından reddedildiler. Bu unvanla Warriors şimdi sekiz yılda dört şampiyonluk elde etti.

Curry, sergisi için oybirliğiyle final MVP ödülüne layık görüldü. All-Star guard 31.2 sayı, 6.0 ribaund, 5.0 asist ve 2.0 top çalma ortalamaları tutturdu ve toplamda %48.2 ile şut attı.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/news-1-time-nba-champion-says-steph-curry-whole-stratosphere-winning-fourth-title-first-finals-mvp?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel